Posedovanje pištole/lovske puške

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
In kdo bi rekel. Mi je pred enim mesecem rešilo psa in verjetno mene ter ženo. Na hrib smo šli in priteče iz ene bajte ala Pitbul oz en od tistih velikih borbenih psov. Direkt do mojega.

Da ne bo kdo mislil, danes se mi je isto zgodilo. Drugi pitbul, na srečo se spuščenega pitbula lastnik obvladal preden je eskaliralo.
si kaj od tega prijavil
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
si kaj od tega prijavil
Prvo zadevo, ko sem posprejal in nas rešil, sem šel 20 minut višje do koče na vrhu hriba. Vprašal lastnico če ga pozna, je rekla da pozna lastnika, da imajo danes festo ampak da pes ni njegov. Sem ji rekel naj ga poklice zdaj, da če vidim psa na poti dol poklicem takoj policijo. Je poklicala in so ji rekli, da je tisti gost zabave s psom že šel domov (spizdil).

Danes nisem klical, sem poslal v ku*** lastnika in mu rekel naj priveze psa, se hčerko sem imel ob sebi. Je tudi privezal in takoj spizdil. Nek potetovirani suhec.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.554
2.410
113
si kaj od tega prijavil

Mene je na sprehodu popraskal... pri dohtarju sem reku, da me je pač pes in naj mi dajo injekcijo za tetanus. In potem so policaje klicali... In policist je bil pravi Ace Ventura....

Potem so 2 dni vse cucke okol kraja poslikal... :bonk: Če bi to vedu, bi reku, da sem se nataknil na žebelj kje...

Pač slikaj psa ali lastnika in pokliči policijo in rešeno...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
"Ali zakonsko lahko uporabim solzivec preden pitbul ubije mojega psa? Ali moram počakati da ga najprej ugrizne pa potem se braniti?"

Zakon (o zaščiti živali ali kaj že) zahteva, da morajo biti psi na javnem mestu (skratka povsod, kjer lahko srečaju druge ljudi) vedno na vrvici. Če niso je to prekršek, ki terja denarno kazen.

Če gre pes, ki ni na štriku sovražno (in se ti samo zdi, da bi lahko bilo tako) proti tebi, tvoji familiji ali tvojemu psu, uporabi solzivec first... in potem sprašuj. Pse je treba imeti na vrvici, in konec.

Če lastnik kaj jamra zaradi solzivca pa reci, da ga boš drugič (tj. psa :-D) ustrelil, če bo napadel tebe ali tvojega psa. Večina še takšnih posebnežev potem začne razumeti, za kaj je vrvica.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ni silobran, so pa verjetno pogoji za skrajno silo bili izpolnjeni. Kar te tudi odvezuje kazenske odgovornosti.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
v primeru polnega nabojnika pa je ta izvlečen, strelivo oziroma nabojnik s strelivom pa se fizično ne dotika orožja.

Saj si že tudi sam napisal. Napolnjen nabojnik imaš poleg orožja v sefu, en mm proč, da se ne dotika.
Ne poznam niti enega sportnega strelca, ki bi v sefu poleg orozja imel poln nabojnik - se na tekmi se jih napolni na lokaciji sami. Osebno "dobim pike" ze pri mulcih z airsoft, ko obracajo cevi vsepovsod in v minuti 40x "posweepajo" 5 oseb...
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather in sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Če ga imaš res samo za športno streljanje, je to verjetno ok. Če ga imaš pa za obrambo, potem pa pač ni logično. Eni se že sprašujejo, če spraviti z nabojem v cevi ali brez. Pustimo sedaj kaj pravi zakon.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Ne poznam niti enega sportnega strelca, ki bi v sefu poleg orozja imel poln nabojnik - se na tekmi se jih napolni na lokaciji sami.

Ker se bojijo, da bodo vzmeti v nabojnikih izgubile prožnost.

V zakonodaji kot v pravilnikih ali varnem rokovanju se nikjer ne omenja, da morajo biti nabojniki prazni za hrambo. Na tekmah pa moraš imeti "zastavico" v orožju, da je nedvomno ne nabito oz prelomljeno šibrenico dokler nisi na vrsti za streljati...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Če nisi lovc.... ne moreš okol hodit z ničemer.

Pokaže pa tudi 0.45 (~9mm) da je že dovolj da ga fintaš.

Ne drži. Lovec ima dovoljenje za prenašanje in za nošenje v svojem revirju.

Dejstvo je, da je pri nas v slo izdanih več OL za varnost kot za šport kar ti lahko da misliti. Pri nas je concealed carry že kar stalnica, presenečen bi bil koliko ljudi hodi z pihalnikom za pasom.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Glede teh sprejev za oz. proti medvedom/psom (15m). Kakšen konkretni namig kaj nabaviti oz. kaj imate?

Kaj se ni potrebno tudi pri nakupu teh sprejev nekaj prijaviti?

Kako pa uporabiti, da živali ne še bolj razjeziš?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Če ga imaš res samo za športno streljanje, je to verjetno ok. Če ga imaš pa za obrambo, potem pa pač ni logično. Eni se že sprašujejo, če spraviti z nabojem v cevi ali brez. Pustimo sedaj kaj pravi zakon.
če imaš OL za ŠPORT imaš za ŠPORT

o kakšni obrambi gre govora? ta termin je možen samo v povezavi z OL za VARNOST, kar pa je dandanes nemogoče imeti (razen službeno, pa še to vojska in policija ne padeta pod ZoRo)

pa še enemu pod tabo:
pri pištolah/revolverjih ni zastavic, vsaj ne v IDPA, IPSC tekmovanjih
so pa pri puškah, ki so lahko 9x19 kalibra

v kolikor hočeš tekmovati v IPSC, ki je praktično "formula 1" dinamičnega strelstva, je najtežji varnostni IPSC izpit, da sploh lahko greš na tekmo in jo VARNO odstreliš

aja še to glede vzmeti v nabojnikih: le-te so še najmanjši strošek od vsega :D
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Glede teh sprejev za oz. proti medvedom/psom (15m). Kakšen konkretni namig kaj nabaviti oz. kaj imate?

Kaj se ni potrebno tudi pri nakupu teh sprejev nekaj prijaviti?

Kako pa uporabiti, da živali ne še bolj razjeziš?
Jaz imam tole za pse. Preizkušeno in dokazano dela. Pa majhen je, gre v vsak žep, Plus varnostna klipsna mi je super, da se mi žepu ali ruzaku ne sproži, obenem pa ga lahko aktiviraš, ne da bi ga gledal. V roko v žepu.

 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
če imaš OL za ŠPORT imaš za ŠPORT

o kakšni obrambi gre govora? ta termin je možen samo v povezavi z OL za VARNOST, kar pa je dandanes nemogoče imeti (razen službeno, pa še to vojska in policija ne padeta pod ZoRo)

pa še enemu pod tabo:
pri pištolah/revolverjih ni zastavic, vsaj ne v IDPA, IPSC tekmovanjih
so pa pri puškah, ki so lahko 9x19 kalibra

v kolikor hočeš tekmovati v IPSC, ki je praktično "formula 1" dinamičnega strelstva, je najtežji varnostni IPSC izpit, da sploh lahko greš na tekmo in jo VARNO odstreliš

aja še to glede vzmeti v nabojnikih: le-te so še najmanjši strošek od vsega :D

Aja, če imaš OL za šport, potem s tem orožjem doma ne smeš ustreliti napadalca v samoobrambi? Good to know.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Aja, če imaš OL za šport, potem s tem orožjem doma ne smeš ustreliti napadalca v samoobrambi? Good to know.
Saj to se hecaš al? Menda ne misli kdo iz te teme, da bi šel skozi silobran v primeru, da ustreliš napadalca. Še policaj mora najprej ustreliti v zrak in bla bla opozoril dati predno lahko v sili nekoga kar ustreli. Srečni bodimo, da je tako, ker pri naših Balkanskih glavah bomo v primerih ko bodo ohlapnejša pravila za orožje imeli še večje probleme kot jih imajo v ZDA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Na srečo nisem policaj. Ali misliš da za njih veljajo bolj mila pravila ali bolj stroga?

Sicer pa smo debato o silobranu že imeli in ne bi ponavljal. Moj post se je nanašal le na to, da pač v primeru uporabiš tudi orožje, ki temu ni namenjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Saj to se hecaš al? Menda ne misli kdo iz te teme, da bi šel skozi silobran v primeru, da ustreliš napadalca. Še policaj mora najprej ustreliti v zrak in bla bla opozoril dati predno lahko v sili nekoga kar ustreli. Srečni bodimo, da je tako, ker pri naših Balkanskih glavah bomo v primerih ko bodo ohlapnejša pravila za orožje imeli še večje probleme kot jih imajo v ZDA.
za silobran lahko uporabiš karkoli... kar je pri roki... sploh v primeru ko je ogrozeno neposredno zivljenje
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
če imaš OL za ŠPORT imaš za ŠPORT

o kakšni obrambi gre govora? ta termin je možen samo v povezavi z OL za VARNOST, kar pa je dandanes nemogoče imeti (razen službeno, pa še to vojska in policija ne padeta pod ZoRo)

pa še enemu pod tabo:
pri pištolah/revolverjih ni zastavic, vsaj ne v IDPA, IPSC tekmovanjih
so pa pri puškah, ki so lahko 9x19 kalibra

v kolikor hočeš tekmovati v IPSC, ki je praktično "formula 1" dinamičnega strelstva, je najtežji varnostni IPSC izpit, da sploh lahko greš na tekmo in jo VARNO odstreliš

aja še to glede vzmeti v nabojnikih: le-te so še najmanjši strošek od vsega :D
kuharski nož je tudi samo za v kuhinjo...

pa kdo vam je potalal izpite za orožje...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Saj to se hecaš al? Menda ne misli kdo iz te teme, da bi šel skozi silobran v primeru, da ustreliš napadalca. Še policaj mora najprej ustreliti v zrak in bla bla opozoril dati predno lahko v sili nekoga kar ustreli. Srečni bodimo, da je tako, ker pri naših Balkanskih glavah bomo v primerih ko bodo ohlapnejša pravila za orožje imeli še večje probleme kot jih imajo v ZDA.
To ni res. Sem presedel na precej predavanjih za strelno orožje in poznam kar nekaj predavateljev, ki poznajo ne samo zakonodajo, ampak tudi prakso, zraven so bili tudi policisti. Če imaš orožje doma ne glede na papir po katerem ga imaš lahko, ga lahko uporabiš za samoobrambo. Seveda mora biti primerna, kar se preverja pri vseh takih dogodkih. Po domače mora biti ogroženo življenje, po možnosti z enako silo, bla bla.