Posedovanje pištole/lovske puške

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Morda kdo iz prakse ve kako težko je dobiti orožni list za posedovanje lovske puške ali pištole?

Razmisljam dolgoročno za na vikend V Beli krajini za varnost, bajta je precej na samem in obdana z gozdom, kjer je veliko medvedov, tudi volkov.
Kupiš sprej proti medvedom, ki nese 15 metrov in ne serjes z orožjem.
 
  • Haha
Reactions: jtfc

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tudi opcija. :zmaga:

Je že bilo par bližnjih srečanj. Pa moram rect, da ni Prijetno. :p
IMG_2014.jpeg

IMG_2015.jpeg

Se eno sliko svežega dreka sem imel ko sem naletel med kolesarjenjem na nek hrib, samo ne najdem.
 

Priponke

  • IMG_2015.jpeg
    IMG_2015.jpeg
    2,2 MB · Ogledi: 32

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Kupiš sprej proti medvedom, ki nese 15 metrov in ne serjes z orožjem.
Dejansko boljša varianta.
Ker, da boš s pištolo 9 mm ustavil/ubil/pregnal medveda, preden te on začopati... ...ga ne boš.
OK razen, če nabaviš šibrovko streljaš s "slug"-om... ...to bi učinkovalo.
Bi imel pa, v primeru uporabe strelnega orožja, potem še par let držanja po kakšnih sodiščih, +vseskozi seliti orožje od doma na vikend in nazaj...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Kaj pa mi, ko imamo 9 mesečni tečaj iz Slovenske vojske.
Kalašnikovko znam z zaprtimi očmi sestavit.

Bi lahko imeli to doma v slučaju napada na državo?
Ker v Švici lahko to imaš..
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
S tem, da sprej naredi zaveso kar se dodatno preprecuje zeljo medveda po plenu. So nam park rangerji demonstriral v Kanadi. S tem, da so za grizzlye uporabili se močnejši sprej.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drugace avtomatsko orozje (kalasnikov) je v kategoriji prepovedanega in zanj ne mores dobiti dovoljenja.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ko smo že pri solzivcu. S sabo nosim vedno žepno varianto, ko grem s psom na sprehod, na hrib, polje itd. Je sosedovega psa ubil en spuščen pes pa se lastnico hudo pogrizel. Od takrat.

In kdo bi rekel. Mi je pred enim mesecem rešilo psa in verjetno mene ter ženo. Na hrib smo šli in priteče iz ene bajte ala Pitbul oz en od tistih velikih borbenih psov. Direkt do mojega. Moj pri miru, tisti ga voha začne renčati in v napad proti vratu, moj se izmakne, spet skoči da ga za vrat zagrabi se moj izmakne, solzivec iz žepa med oči direkt napadalne mu psu, je samo stekel stran. V tem primeru sem čakal da napade mojega. Če bi srečno napadel bi mu zlomil vrat v sekundi. Tako da sem imel srečo.

Kar me zdaj zanima. Če hodim, se brigam zase. In od nekje priteče nek spuščen pitbul in laufa direkt na mojega psa. Lastnika nikjer. Ali zakonsko lahko uporabim solzivec preden pitbul ubije mojega psa? Ali moram počakati da ga najprej ugrizne pa potem se braniti?

Da ne bo kdo mislil, danes se mi je isto zgodilo. Drugi pitbul, na srečo se spuščenega pitbula lastnik obvladal preden je eskaliralo. Solzivec sem imel že v roki. Kaj zdaj?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ko smo že pri solzivcu. S sabo nosim vedno žepno varianto, ko grem s psom na sprehod, na hrib, polje itd. Je sosedovega psa ubil en spuščen pes pa se lastnico hudo pogrizel. Od takrat.

In kdo bi rekel. Mi je pred enim mesecem rešilo psa in verjetno mene ter ženo. Na hrib smo šli in priteče iz ene bajte ala Pitbul oz en od tistih velikih borbenih psov. Direkt do mojega. Moj pri miru, tisti ga voha začne renčati in v napad proti vratu, moj se izmakne, spet skoči da ga za vrat zagrabi se moj izmakne, solzivec iz žepa med oči direkt napadalne mu psu, je samo stekel stran. V tem primeru sem čakal da napade mojega. Če bi srečno napadel bi mu zlomil vrat v sekundi. Tako da sem imel srečo.

Kar me zdaj zanima. Če hodim, se brigam zase. In od nekje priteče nek spuščen pitbul in laufa direkt na mojega psa. Lastnika nikjer. Ali zakonsko lahko uporabim solzivec preden pitbul ubije mojega psa? Ali moram počakati da ga najprej ugrizne pa potem se braniti?

Da ne bo kdo mislil, danes se mi je isto zgodilo. Drugi pitbul, na srečo se spuščenega pitbula lastnik obvladal preden je eskaliralo. Solzivec sem imel že v roki. Kaj zdaj?
Tu ni silobrana ;) Po moje čisto legalno zaštartaš z nogo proti glavi, vsaj jaz bi če bi imel občutek, da bo drugi pes mojo psico napadel. Če boš ubil bo druga pesem...
Sicer pa učinkovita metoda kako taki pasji napad ko se že zgodi rešiti je, da napadalca primeš za zadnje noge in dvigneš od tal. Nima več moči, da se upre v tla med napadanje in spusti. Na srečo še nisem rabil probati tega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Učinkovita metoda je tudi zagrabiti ovratnico napadalnega psa od zgoraj za glavo in roko obrniti. Pes v trenutku faše blackout. Paziti je treba le, da pravi čas izpustiš, da ga ne ubiješ. Pa seveda moraš za to metodo imeti jajca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
Če nisi lovc.... ne moreš okol hodit z ničemer.

Pokaže pa tudi 0.45 (~9mm) da je že dovolj da ga fintaš.