Posedovanje pištole/lovske puške

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kuharski nož je tudi samo za v kuhinjo...

pa kdo vam je potalal izpite za orožje...
no no, dajva eno prestavo nizje, lepo prosim: ene par jih je v temi, ki bi sli delat izpit za namen obrambe (samoobrambe doma ali pa v gozdu pred medvedi), kratkocevno orozje pa bi potem imeli na lovsko ali sportno dovoljenje - to me moti v vsej zgodbi

nikjer nisem napisal, da sportnega ne mores uporabiti doma v primeru sile, ki pa mora biti sorazmerna - vsekakor pa si si ze sam odgovoril, kaj bi bilo bolj prirocno (recimo cepin bi bil mogoce se blizje :))

ker pa smo na Alterju, je pa vedno 100 in 1 varianta v igri
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
no no, dajva eno prestavo nizje, lepo prosim: ene par jih je v temi, ki bi sli delat izpit za namen obrambe (samoobrambe doma ali pa v gozdu pred medvedi), kratkocevno orozje pa bi potem imeli na lovsko ali sportno dovoljenje - to me moti v vsej zgodbi
Lahko da tebe moti, ni pa nelegalno. Če varnostnega OL ne dobiš, je pač to (cenejši) obvoz.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Jaz imam tole za pse. Preizkušeno in dokazano dela. Pa majhen je, gre v vsak žep, Plus varnostna klipsna mi je super, da se mi žepu ali ruzaku ne sproži, obenem pa ga lahko aktiviraš, ne da bi ga gledal. V roko v žepu.

Hotel sem nabavit to, pa mi pravi iz te trgovine, da mu moram zaradi zakona o orožju, poslat sliko osebnega dokumenta...
Ima prav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Potem pa najdi fizično štacuno. Zahteva bo ista, in eno pot več boš imel, ker je zakon za ene in druge enak.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
a ni danes lažje it v vuhledar, ce se ze hočeš streljat? tam vejretno ne rabiš OL in podobne šare.