Pomoč Pri priklopu avtoradija adapter

nightfire78

Zelenc'
23. dec 2019
2
0
1
na prvi sliki je avtoradijo ko je sedaj priklučen v fiatu puntu 1
Brez naslova.jpg
sedaj sem pa kupil drugega pa me zanima kateri adapter moram kupiti da lahko prikljčim slika
HTB1mbG0naagSKJjy0Fbq6y.mVXax.jpg
2 in slike 1 ker avto nima tega priključka pa da nebi rabil novo vezati kablov. za lepši pogled je slika
97b055e5436246b492cb65eb93f7c04701f19722_original.jpeg
3 kateri prilključek rabim
na kratko slika 1 je sedaj priklučen in bi rabil adapter na sliko 2 in 3 prosim za pomoč.

slika 1
Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
 

Priponke

  • Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    1,3 KB · Ogledi: 303
  • Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    1,3 KB · Ogledi: 301
  • Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    1,3 KB · Ogledi: 283
  • Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    1,3 KB · Ogledi: 281
  • Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    Podofo-Autoradio-4019B-1-din-Auto-Radio-Stereo-Audio-Player-FM-Bluetooth-R-ckansicht-Kamera-us...jpg
    1,3 KB · Ogledi: 322
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
tanov ma samo kable. torej na starem stran pocvikaj in nalotaj na stari ISO konekotr in rešeno. pol urce dela.
Brez nove vezave je neizvedljivo, ker tisti konektor na radiju ni standardna zadeva.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
tanov ma samo kable. torej na starem stran pocvikaj in nalotaj na stari ISO konekotr in rešeno. pol urce dela.
Brez nove vezave je neizvedljivo, ker tisti konektor na radiju ni standardna zadeva.
Ne uči ga krive vere. Stari ima EURO konektor, novi pa ISO. Oba sta standardna. Če veš, doma nalotaš nov konektor sam, drugače kupi adapter in konec. Jaz EURO konektorja ne bi rezal stran ampak bi zadevo rešil z adapterjem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Si pogledal slike?
Novi ma svoj konektor na radiju in dalje samo žice nobenih standardnih konektorjev.
Če govorimo o punto 1 dvomim da je mel vgrajen iso in je čisto možno, da je to kako drugače.
Najlažje je lotat la lahko govoriš kaj hočeš.
Pa če že kje je iso konektor na sliki starega radije in ne novega. Pa euro in iso je praktično enaka zadeva. Samo da se en skup drži en je iz dveh delov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Gledam slike že celi čas in mi ni jasno o čem govoriš. Prva slika je radio, ki ima EURO priključek, druga in tretja slika pa radio, ki ima ISO priključek. Razen če meni slike na telefonu kaže v obratnem vrstnem redu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Je Daniel dal link do Delkota, kjer imajo te pretvornike, samo pravega si mora izbrati. Tisti ISO priključek zraven ta novega radia, če ne misli lotat, lahko vrže v smeti, ker bo z novim adapterjem/pretvornikom rešil komplet stvar. Če pa bi se spravil lotat, pa vzameš shemo, ki je verjetno zraven novega radia, najdeš, kateri je GND, tega daš na maso, potem pa najdeš (+) in (stalni +). Oba vežeš magari na napeljavo vžigalnika in lahko imaš, da ti špila ob vgasnjenem avtu.
Ponavadi je bila črna masa, rdeča in rumena pa plus.
No, jaz sem imel v tunerskih časih vezano vse skupaj z ojačevalci direkt na baterijo z vmesno varovalko.

Edit: vidim, da so pri novem radiu na ISO konektorju nalepke, kjer piše, kaj katera pomeni. Evo, stvar, glede napajanja je rešljiva v par minutkah.
Glede zvočnikov pa je podobno. Ampak, če se ne želiš zafrkavati, pejd do Delkota in kupi ustrezen pretvornik.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Iso adapterjev je pač nekaj več tipov zato je najbolje, da se z tem, ki si ga dobil zraven oglasiš v trgovini ali pa poskusiš iz slik razbrati kateri je pravi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če je nekaj več tipov, potem se sprašujem, kako je dobil naziv ISO? Ker če je nekaj standardizirano, je samo en tip. Euro konektor je samo 1 tip in basta :rolleyes:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
ok brezveze sploh še kaj pisat. Pa naj gre k delkotu iskat konektor, ki bo pasal v ta radio.
Ko bo zabil vožnjo in čas za nekaj kar ne bo našo, bi imel že 5x zmontirano z lotanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Jaz mislim, da če bi vedel lotati bi si že zlotal. Meni ni problem, sem si že delal take zadeve, kako si bo pa kdo, ki ne ve?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Pelje tja kjer vejo....
Jaz tudi neznam nardit ultrazvoka abdomna in grem k dohterju...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Gledam slike že celi čas in mi ni jasno o čem govoriš. Prva slika je radio, ki ima EURO priključek, druga in tretja slika pa radio, ki ima ISO priključek. Razen če meni slike na telefonu kaže v obratnem vrstnem redu.

Ti predvsem govoriš bedarije in razlagaš ljudem zadeve, ki jih ne poznaš.

Tole, dragi moj Daniel, je ISO 10487 konektor (oziroma ločena konektorja):

1280px-ISO_connectors_for_head_unit_in_car.JPG



Razpored PIN-ov je pa takšen:


800px-ISO_10487_connector_pinout.svg.png



ISO 10487 konektorju se POGOVORNO reče tudi EURO konektor.



Če dam primer kar iz spletne strani, ki si jo linkal: https://www.delko.si/sl/iso-adapter-clarion-16.html

Črn in rjav konektor sta ISO 10487 konektorja, bel je pa TIPSKI CLARION konektor. To imaš, mimogrede, navedeno tudi spodaj v opisu.

Tako da prosim ne obtožuj ostalih širjenja krive vere. Krivo vero širiš ti. luka51 pa mu je podal čisto korekten in pravilen nasvet, ker sem 99% prepričan, da tipskega pretvornika na ISO konektor za tale kitajska jajca ne bo našel nikjer. Je pa možno, vsekakor pa je najhitreje nanj prilotati ISO konektor.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ah, pa da še jaz povem eno "blesavo"...
Lani imel podoben primer, peljal k avtoelektriku, mi je menjal radio, dal konektor in ojačevalec antene, cena pa je bila 20€...
In da se zaradi 20€ sekiram in čitam vse, kar ste napisali, pa potem še zeznem? :cool:
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sem imel 10+ let nazaj stranko, ki je skurila 3 avtoradije, ker se ji je zdelo 20€ preveč za priklop, ker to je pa ja 2 minuti dela in zelo enostavno. No, na koncu je vseeno dala 20€ za priklop. Vsaka šola nekaj stane. Na srečo so bili avtoradiji rabljeni.

Ni problem v nevednosti. Nihče ne zna vsega. Problem je v pametovanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Ti predvsem govoriš bedarije in razlagaš ljudem zadeve, ki jih ne poznaš.

Tole, dragi moj Daniel, je ISO 10487 konektor (oziroma ločena konektorja):

1280px-ISO_connectors_for_head_unit_in_car.JPG



Razpored PIN-ov je pa takšen:


800px-ISO_10487_connector_pinout.svg.png



ISO 10487 konektorju se POGOVORNO reče tudi EURO konektor.



Če dam primer kar iz spletne strani, ki si jo linkal: https://www.delko.si/sl/iso-adapter-clarion-16.html

Črn in rjav konektor sta ISO 10487 konektorja, bel je pa TIPSKI CLARION konektor. To imaš, mimogrede, navedeno tudi spodaj v opisu.

Tako da prosim ne obtožuj ostalih širjenja krive vere. Krivo vero širiš ti. luka51 pa mu je podal čisto korekten in pravilen nasvet, ker sem 99% prepričan, da tipskega pretvornika na ISO konektor za tale kitajska jajca ne bo našel nikjer. Je pa možno, vsekakor pa je najhitreje nanj prilotati ISO konektor.
Torej sem zajeb** v imenu. Nisem se poglabljal v standarde, sem pa pač, ko sem iskal primeren adapter zase vpisal v iskalnik iso to euro adpater pa je zmetalo te zadeve ven, moral sem samo poiskati takega, ki paše na moj radio.

Se posipam s pepelom, kje si bil prej, da bi že od začetka ponudil takšen odgovor, da ne bi bil jaz tisti, ki pametujem...