Pomivalni stroj 3300W

vejca

Pripravnik
Že nekaj časa imam pomivalni stroj, dobili smo rabljenega in šele sedaj sem opazila ker me je na to opozorila prijateljica da na njem piše 3300W. Menda je običajno da imajo 2200W, in da ta pokuri veliko elektrike. Stroj je Indesitov.
Me pa zanima kakšne moči pomivalnih strojev imate ostali in ali je moj res tako neobičajen? Ali je poraba elektrike med 2200W in 3300W ogromna?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ta podatek ne pove dosti. Glavnina tega je grelec, ki greje vodo. Pa recimo da je pri enem grelec 2000W, pri tvojem pa 3000W. To pomeni, da isto količino vode prvi greje npr. 6 minut, tvoj pa 4 minute. Bolj pomemben podatek bi bil koliko vode porabi, ker toliko je mora tudi segret. Če porabi dvojno količino vode napram ostalim, bo tudi poraba električne energije približno dvojna.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Tudi v naši kuhinji je en model Indesita (v okvari) , na katerem piše 3000W.

Že več kot dve leti ni v uporabi. (služi samo še kot dodaten pult :))

Pomivalni pa je star enih 15+ let. Verjetno ni glih v varčnem razredu A.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
kot je že bilo povedano...sama moč stroja ne pomenida tudi več porabi - kvečjemu prej pogreje. Zna biti problem pri takemgrelcu, če je na isti varovalki priključenih več grelcev in ti vrže varovalko ven.

Jepa največje merilo za porabo el. energije s koliko vode je stroj sposoben oprati (perilo, posodo..kar pač počne). Ker manj vode kot porabi manj jo mora segreti...in to je to.

Torej....zate bo najbolj važe podatek o porabi vode...če je tam požrešen, bo tudi pri porabi el. energije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Na njem piše samo Indesit in 3300W, koliko je star nimam pojma. Verjetno 10+ let

Hm...mogoče se samo tako imenuje model?

Priključno moč (oz. moč grelcev) bo pisala na zadnji strani stroja! Kjer so ostali podatki....!