Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Te vprašam obratno, zakaj si Rusija tako zelo želi Ukrajino nazaj? Razlogi so izgleda enaki na obeh straneh..
Rusija ne želi Ukrajine nazaj, samo zahteva, da je nevtralna. Zaradi lastne varnosti. Tako kot ZDA ni dopustila ruskih raket na Kubi l.1962.
Pač pa ukrajinci (vzhodni in južni) želijo bit v rusiji. To so pokazali na referendumih, za razliko od tvojih ukrajincev, ki si želijo v nato, pa nikoli ni bilo nobenega preverjanja te želje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.741
252
113
Rusija ne želi Ukrajine nazaj, samo zahteva, da je nevtralna. Zaradi lastne varnosti. Tako kot ZDA ni dopustila ruskih raket na Kubi l.1962.
Pač pa ukrajinci (vzhodni in južni) želijo bit v rusiji. To so pokazali na referendumih, za razliko od tvojih ukrajincev, ki si želijo v nato, pa nikoli ni bilo nobenega preverjanja te želje.

giphy.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.881
4.383
113
Evo Mirsi, kle se ti javlja tvoj dobavitelj drog, za Moscvo!


Da boš lahko lažje vse te laži trosil naokoli...
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
500
475
63
Rusija ne želi Ukrajine nazaj, samo zahteva, da je nevtralna. Zaradi lastne varnosti. Tako kot ZDA ni dopustila ruskih raket na Kubi l.1962.
Pač pa ukrajinci (vzhodni in južni) želijo bit v rusiji. To so pokazali na referendumih, za razliko od tvojih ukrajincev, ki si želijo v nato, pa nikoli ni bilo nobenega preverjanja te želje.
Nehaj že s to svojo otročjo narativo o referendumih.
Predstavljaj si referendum v Donbasu in Krimu za vstop Ukrajine v Nato, pred volišči pa bi stali do zob oboroženi nato vojaki.
Verjeto bi vseeno tulil, da je referendum legalen in se je narod tako odločil.
 
Rusija ne želi Ukrajine nazaj, samo zahteva, da je nevtralna. Zaradi lastne varnosti. Tako kot ZDA ni dopustila ruskih raket na Kubi l.1962.
Pač pa ukrajinci (vzhodni in južni) želijo bit v rusiji. To so pokazali na referendumih, za razliko od tvojih ukrajincev, ki si želijo v nato, pa nikoli ni bilo nobenega preverjanja te želje.
okej mirsi jaz zahtevam od tebe nov avto.....može?
mirsi jaz zahetvam vsak mesec xxx cekinov od tebe...može?

lahko jaz te reči od tebe zahtevam ali ne? Ima Rusija kakršnokoli pravico, da vpliva/zahteva, kar si pač poželi, od drugih, suverenih držav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Nehaj že s to svojo otročjo narativo o referendumih.
Predstavljaj si referendum v Donbasu in Krimu za vstop Ukrajine v Nato, pred volišči pa bi stali do zob oboroženi nato vojaki.
Verjeto bi vseeno tulil, da je referendum legalen in se je narod tako odločil.
haha, katera vojska je pa stala za zahodnimi novinarji, ki so pred referendumom napovedovali visoko zmago separatistov?

Si pa čisto lahko predstavljam, da zda držijo za jajca ukrajinskega predsednika, ki se v imenu ukrajine odloča tako, kot mu naročijo v Washingtonu - tudi o vstopu v nato.

Otročja narativa je kvečjemu tvoja o vojakih na volilnih mestih, ki jih ni nihče videl, tudi opazovalci niso našli nobenih nepravilnosti. Mislim na tiste uradne opazovalce, ki so bili tam prisozni in ne tiste, ki so opazovali s 1000km oddaljenega kavča.

Aja, pa katera vojska je bila prisotna l 1991 pred volišči? sem že parkrat vprašal, pa nikoli dobil odgovora.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
okej mirsi jaz zahtevam od tebe nov avto.....može?
mirsi jaz zahetvam vsak mesec xxx cekinov od tebe...može?

lahko jaz te reči od tebe zahtevam ali ne? Ima Rusija kakršnokoli pravico, da vpliva/zahteva, kar si pač poželi, od drugih, suverenih držav?
Ti od mene ne moreš nič zahtevat, ker nisva v nobenem razmerju. Če pa bi bila prej poročena, in bi se ob ločitvi dogovorila, da ti dam vsak mesec xxx cekinov, ti pa mi v zameno prepustoš bajto, in bi js nehal plačevat...., bi pa to od mene lahko upravičeno zahteval.

Rusi lahko zahtevajo, da je Ukrajina nevtralna, ker je tako zapisano v njeni deklaraciji o neodvisnosti. Brez te zaveze, države Ukrajine nebi bilo. (podobno kot Avstrija)

Tudi Nemčiji se nista smeli kar sami združit, so prej morali dobit dovoljenje Gorbačova.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.293
3.169
113
Ukrajina naj se nevtralizira upss postane nevtralna in ji Rusija prostovoljno odstopi dotične svoje nove 4 regije.
Ampak kaj, ko tega ne sprejmejo.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
500
475
63
haha, katera vojska je pa stala za zahodnimi novinarji, ki so pred referendumom napovedovali visoko zmago separatistov?

Si pa čisto lahko predstavljam, da zda držijo za jajca ukrajinskega predsednika, ki se v imenu ukrajine odloča tako, kot mu naročijo v Washingtonu - tudi o vstopu v nato.

Otročja narativa je kvečjemu tvoja o vojakih na volilnih mestih, ki jih ni nihče videl, tudi opazovalci niso našli nobenih nepravilnosti. Mislim na tiste uradne opazovalce, ki so bili tam prisozni in ne tiste, ki so opazovali s 1000km oddaljenega kavča.

Aja, pa katera vojska je bila prisotna l 1991 pred volišči? sem že parkrat vprašal, pa nikoli dobil odgovora.
Za kaj pa je šlo na referendumu na Krimu leta 91?
Spodnji video oz. cela serija njih te postavlja na laž, podobno kot mednarodne opazovalce na referendumu na Krimu 2014
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Za kaj pa je šlo na referendumu na Krimu leta 91?
Spodnji video oz. cela serija njih te postavlja na laž, podobno kot mednarodne opazovalce na referendumu na Krimu 2014
Spodnji video me nič ne postavlja na laž, ampak že v uvodnih minutah prikazuje željo prebivalcev, da se priključijo Rusiji in njihovo veselje ob razglasitvi rezultatov.
Ja jasno, da je bil kdo tudi proti, oz je bojkotiral referendum, ampak po preštetih glasovih (96% ZA) je bil rezultat jasen, večinska volja prebivalcev je bila nedvomno izražena.
Ampak kot sem že večkrat zapisal, referendum sploh ni pomemben, legalen ali ne, Krim se je odcepil od ukrajine z odločitvijo njihovega parlamenta.

Tudi Slovenija se je odcepila od juge z odločitvijo skupščine in ne z referendumom. In lahko bi se tudi brez referenduma, pa bi bilo vse enako. Referendum je bil samo za kritje riti politikom, da lahko rečejo, : smo se odcepili, ker so ljudje tako hoteli.


Tudi pri referendumu 1991 se je šlo za odcepitev od ukrajine. 94% prebivalcev je glasovalo ZA.

Še vprašanje zate. Ali se ti zdi po ogledu tega videa, da so bili prebivalci Krima večinsko proti rusiji, ali so bili večinsko za rusijo, tako kot je pokazal izid referenduma?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
703
696
93

Če tole res drži, bi moral zahod ustaviti vso pomoč. Da se naredi red in vsaj malo transparentnosti pri delitvi denarja.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
500
475
63
Spodnji video me nič ne postavlja na laž, ampak že v uvodnih minutah prikazuje željo prebivalcev, da se priključijo Rusiji in njihovo veselje ob razglasitvi rezultatov.
Ja jasno, da je bil kdo tudi proti, oz je bojkotiral referendum, ampak po preštetih glasovih (96% ZA) je bil rezultat jasen, večinska volja prebivalcev je bila nedvomno izražena.
Ampak kot sem že večkrat zapisal, referendum sploh ni pomemben, legalen ali ne, Krim se je odcepil od ukrajine z odločitvijo njihovega parlamenta.

Tudi Slovenija se je odcepila od juge z odločitvijo skupščine in ne z referendumom. In lahko bi se tudi brez referenduma, pa bi bilo vse enako. Referendum je bil samo za kritje riti politikom, da lahko rečejo, : smo se odcepili, ker so ljudje tako hoteli.


Tudi pri referendumu 1991 se je šlo za odcepitev od ukrajine. 94% prebivalcev je glasovalo ZA.

Še vprašanje zate. Ali se ti zdi po ogledu tega videa, da so bili prebivalci Krima večinsko proti rusiji, ali so bili večinsko za rusijo, tako kot je pokazal izid referenduma?
Seveda te postavljana na laž. Ves čas trdiš, da je da je bil referendum izveden legalno brez prisotnosti vojske ob prisotnosti tujih opazovalcev, medtem ko je v videu lepo vidno da temu ni tako.
Potem tvoje sprenevedanje in zmeda, da referendum sploh ni pomemben za odcepitev, ampak vseeno trdiš da izkazuje voljo ljudstva.
Zakaj meniš da imajo manjšinjski prebivalci pravico do samosvojih odločitev, medtem ko jim ni potrebno spoštovati zakonov (ustave) države v kateri živijo.

Slovenija z odcepitvijo ni kršila nobenih zakonov.

Referendum leta 91 na Krimu ni mogel govoriti o odcepitvi od Ukrajine, saj ta takrat sloh ni bila samostojna država ampak je bila del SZ.
Tri mesece po omenjenem referendumu pa so prebivalci Krima večinsko odločili, da želijo neodvisnost od SZ in želijo biti del Ukrajine.

Spodaj še par videov iz prej omenjene serije o dogodkih pred referendumom.




 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.908
2.131
113
Spodnji video me nič ne postavlja na laž, ampak že v uvodnih minutah prikazuje željo prebivalcev, da se priključijo Rusiji in njihovo veselje ob razglasitvi rezultatov.
Ja jasno, da je bil kdo tudi proti, oz je bojkotiral referendum, ampak po preštetih glasovih (96% ZA) je bil rezultat jasen, večinska volja prebivalcev je bila nedvomno izražena.
Ampak kot sem že večkrat zapisal, referendum sploh ni pomemben, legalen ali ne, Krim se je odcepil od ukrajine z odločitvijo njihovega parlamenta.

Tudi Slovenija se je odcepila od juge z odločitvijo skupščine in ne z referendumom. In lahko bi se tudi brez referenduma, pa bi bilo vse enako. Referendum je bil samo za kritje riti politikom, da lahko rečejo, : smo se odcepili, ker so ljudje tako hoteli.


Tudi pri referendumu 1991 se je šlo za odcepitev od ukrajine. 94% prebivalcev je glasovalo ZA.

Še vprašanje zate. Ali se ti zdi po ogledu tega videa, da so bili prebivalci Krima večinsko proti rusiji, ali so bili večinsko za rusijo, tako kot je pokazal izid referenduma?

Pa si sploh pogledal celoten video? Parlament Krima je bil nelegalen, saj so ti že vse povedali, kaj trobiš kot papiga vedno iste laži.