Polnilne postaje za vozila na alternativni pogon

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
To je problem za omenjeno težavo z urami katere pač delujejo na to frekvenco ne pa za elektrarne. Sicer vsak odstopanje ni zaželjeno ampak z izklopi se začne šele pri 49,2 Hz kar pa je precej daleč od 49,95.

Če pogledaš tole slikco, smo bili blizu 49,2Hz:
67829.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Najprej se bodo ukinile subvencije (ki bi se že zdavnaj morale). Nato bodo nekako prekinili obstoječe pogodbe z individualnimi prodajalci, tudi če imajo pogodbe za 25 let. Elektro ne bo nikoli delal v svojo škodo. Saj že pri net meteringu vidiš, kakšni pogoji so (kdaj sploh odjemajo energijo, po koliko je odkup itd.) Edina varianta je izdelava (sončne, vetrne) elektrarne z "zalogovnikom" - kolikšna je investicija in kdaj se povrne, pa ve vsak sam...

Kaj pa od gen metering ki v bistvu deluje "nonstop", konec leta pa dobiš samo poračun poraba/pridelava in če si več porabil doplačaš, drugače pa nisi dolžan nič? brez tarif, cenikov, VT, MT...vse je 1:1, oz pač ET
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Preprosto - lobirajte za NEK2. Fejst. Pa nekdo naj kresne Švabe po betici, da se njihova zelena eko politika ne obnese. Da se ne promovira sončnih panelov in vetrnic in se bolj promovira plin, jedrska in razne kogeneracije (po pogojem, da obstaja odjem toplote).
Kar si prilepil, je hud probelm, ki se ga marsikdo ne zaveda.
Hvala! Bom dal naprej na DEMS.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj pa od gen metering ki v bistvu deluje "nonstop", konec leta pa dobiš samo poračun poraba/pridelava in če si več porabil doplačaš, drugače pa nisi dolžan nič? brez tarif, cenikov, VT, MT...vse je 1:1, oz pač ET

1.) Zelo verjetno boš več porabil, kot pridelal
2.) Po kakšni ceni potem odkupiš elektriko? Po vmesni tarifi?
3.) Kolikšna je investicija?
4.) Za kako dolgo je sklenjena pogodba?
5.) Kdo je lastnik opreme in posledično kdo jo servisira?

There is no such thing as free lunch.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če pogledaš tole slikco, smo bili blizu 49,2Hz:
67829.jpg


Kolikor jaz poznam številke 49.92 kar je najnižje na tem grafu ni niti približno blizu 49,2. Je blizu 49,9 ampak še daleč od 49,2. Res pa da smo se na fakulteti za elektrotehniko imeli bolj malo številk v enačbah, ponavadi so bile samo črke in znaki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
2. ne odkupuješ nič, cena ni važna, obračunska enota je kwh
3. cca 10k za 11kw
4. ne vem
5. ne vem, garancije je 10 let.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

11kW na lep sončen dan, tiste max. 4 ure. Pa še to bi jaz rekel manj, kot pa piše na papirju. Kolikor vem (vsaj pri net metringu) še vedno plačuješ omrežnino itd. - izogneš se samo plačevanju dejanske elektrike. Na koncu ugotoviš, da si ob idealnem scenariju (tudi če se elektrika podraži za 2 - 3x) čez 10 let na pozitivni 0. Ravno ko poteče garancija...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Nekako tako je ja logika, edino če čez 5 let podražijo elektriko za 2x, potem pa prideš na zeleno vejo že po dobrih 7 letih. recimo.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Kolikor vem (vsaj pri net metringu) še vedno plačuješ omrežnino itd.
Plačuješ vse fixne postavke, se pravi cca 10-15 €/mesec. Vse, kar je obračunano na porabljeno kWh, je džabe (če si seveda dovolj proizvedel). Ni pa, kolikor vem, nobene garancije, da bo to XY let tako ostalo.

Sam sem že razmišljal, da bi si to omislil. Ekonomika ni bog zna šta, definitivno pa boljša od vezave na banki. Še najbolj me moti šarjenje po skoraj novi strehi, ki če jo pustim pri miru bi morala še zelo dolgo držat vodo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Dejansko je to edini vzdržen primer na dolgi rok, ker vsi drugi so preveč vezani na odkupne cene, ipd, tu pa je najlažje, kwh na kwh, poleti jih proizvedeš več, kot potrebuješ, pozimi pa več porabiš. Ob poračunu bi moralo biti vse ok.

Jaz bom verjetno vrgel predpripravo za celice na streho, torej betonske nosilce, ki so že ob montaži prisotni, da se ne bo potem folije poškodovalo in pa predinštalacijo. Potem pa eno sezono "opazovanje" koliko sploh porabimo in naslednjo sezono dimenzioniranje elektrarne.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kolikor jaz poznam številke 49.92 kar je najnižje na tem grafu ni niti približno blizu 49,2. Je blizu 49,9 ampak še daleč od 49,2. Res pa da smo se na fakulteti za elektrotehniko imeli bolj malo številk v enačbah, ponavadi so bile samo črke in znaki.

Ups, sem zgrešil eno decimalko :)
Nenamerno ;)
 

nikolisam

Zelenc'
4. maj 2016
16
0
1
Preprosto - lobirajte za NEK2. Fejst. Pa nekdo naj kresne Švabe po betici, da se njihova zelena eko politika ne obnese. Da se ne promovira sončnih panelov in vetrnic in se bolj promovira plin, jedrska in razne kogeneracije (po pogojem, da obstaja odjem toplote).
Kar si prilepil, je hud probelm, ki se ga marsikdo ne zaveda.

Malo sem pregledal loge, ki mi jih beleži sončna elektrarna in beleži tudi omrežno frekvenco.
Tiste dni je bil povprečni dnevni rezultat res takšen, kot so ga objavili v novici.

Lansko leto v januarju 2017, okoli 5.,6.,7.,8. je bilo po Evropi (tudi v Rusiji) tudi zelo mrzlo (okoli -20 stC se je beležilo) in nikjer nisem zasledil novice o spustu omrežne frekvence. Ko sem pobrskal po logih, poglej ga šmenta, je bila tiste dni povprečna dnevna frekvenca še celo za malenkost nižja od letošnje najnižje.

"Novica" je seveda prišla na dan s točno določenim namenom. Po večini ga komentarji kar zadenejo. Množica ljudi ne more preverit resničnost podatkov ali dogodkov, ne morejo preverit zgodovine zapisov in narediti primerjavo, lahko le verjamejo kar je zapisano na internetu, kjer pa so podatki (lahko) tudi prirejeni.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Malo sem pregledal loge, ki mi jih beleži sončna elektrarna in beleži tudi omrežno frekvenco.
Tiste dni je bil povprečni dnevni rezultat res takšen, kot so ga objavili v novici.

Lansko leto v januarju 2017, okoli 5.,6.,7.,8. je bilo po Evropi (tudi v Rusiji) tudi zelo mrzlo (okoli -20 stC se je beležilo) in nikjer nisem zasledil novice o spustu omrežne frekvence. Ko sem pobrskal po logih, poglej ga šmenta, je bila tiste dni povprečna dnevna frekvenca še celo za malenkost nižja od letošnje najnižje.

"Novica" je seveda prišla na dan s točno določenim namenom. Po večini ga komentarji kar zadenejo. Množica ljudi ne more preverit resničnost podatkov ali dogodkov, ne morejo preverit zgodovine zapisov in narediti primerjavo, lahko le verjamejo kar je zapisano na internetu, kjer pa so podatki (lahko) tudi prirejeni.

Ti rečem, naftni lobij je kriv... Šalo na stran. Ni problem, da je padla frekvenca. To se dogaja in tudi ne prav poredko. Problem je v trajanju upada frekvence in v nezmožnosti jo dvignit. Kar v zgornjem linku ENTSO-E navaja kot razlog je do neke mere res, vendar pa pozabi povedat, da se takšne anomalije odpravljajo hitro, pole tega je neprimerno s prsom kazat na Srbijo, češ da bi morala nadomestiti porabljeno energijo, ker so v TEC (Time error correction) udeležene več ali manj vse evropske države.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Potem si zgrešil bistvo SmartGrid-a. Ker to kar opisuješ je samo preprosti limiter, ki nima veze z SmartGrid-om. SmartGrid bi naj iz razpoložljive moči, trenutne porabe, planirane porabe in dosedanjih trendov sam razporejal moč po odjemalcih (glede na napisane parametre).


In ti parametri so lahko različni. Lahko je recomo: ves čas mora biti na voljo in dobavljivih najmanj 10kW moči
ALi pa: med 7 in 18 mora biti na voljo in dobalvjivih 10 kW
Ali pa recimo: nekje med 22 in 6 bo uporabnik porabil 15 kWh s špico 7 kW

Ampak: seveda cena omrežnine v teh 3 primerih ne bi bila enaka ... Kdor zahteva več in je manj prilagodljiv, pač plača več.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Preprosto - lobirajte za NEK2. Fejst. Pa nekdo naj kresne Švabe po betici, da se njihova zelena eko politika ne obnese. Da se ne promovira sončnih panelov in vetrnic in se bolj promovira plin, jedrska in razne kogeneracije (po pogojem, da obstaja odjem toplote).
Kar si prilepil, je hud probelm, ki se ga marsikdo ne zaveda.

Tus e pa strinjam. Ampak: švabi imajo zlahka svoje vetrnice in sončne, samo nuklearke naj nehajo zapirat, za uravnavanje naj pa plinske delajo, an pa da lezejo k premogu ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Glede na to, da se gradi Nordstream2 bi lahko to izpeljali brez problema.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Samo plinskih ne, moramo vstran od rusov....za evropo so edina rešitev jedrske, z drugo ni naravnih virov
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Nove jedrske elektrarne v Sloveniji po mojem ne bo. Italijani nam bodo vrnili zaradi blokade plinskih terminalov v tržaškem zalivu, Avstrija pa nam bo po potrebi še mejo proti severu zaprla, da nas spametuje. Hrvati pa tudi ne bodo stali križem rok. Mogoče bi bili Madžari nevtralni.