Polnilne postaje za vozila na alternativni pogon

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Če komu prav pride:

Citat:
Lep pozdrav!

Sem Andrej XXXXX in imamo v družini že tri leta avto na električni pogon. Z družino bi si vas želeli obiskati in sem opazil, da je na vašem parkirišču tudi možnost električnih priključkov za avtodome in me zanima, koliko je potrebno plačati, da bi za čas obiska jame in vaših gostinskih storitev, na tak priključek dali polniti naš električni avto.

Najlepša hvala za odgovor!

Lp Andrej XXXXX

Citat:
Spoštovani g. Andrej XXXXX

Zahvaljujemo se vam za vaše povpraševanje. Z veseljem vam bomo ustregli in vam ob parkirnini (4,00 EUR/dan ) brezplačno nudili električno energijo. Prosili bi vas samo, da nam sporočite kateri dan boste prišli na ogled, da obvestimo našo tehnično službo in jih seznanimo z dogovorom.

Lep pozdrav iz Postojne.

Haris XXXXX

Prodajna služba
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Bi rekel, da tako, privoščljivo, bere
wink-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
V konči fazi to ni mišljeno, da boš na recimo 50km odseku ti napolnil avto... ga boš pač malo manj spraznil, če pogoji ne bodo optimalni... še vedno bolje, kot nič.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če je volja se vse da. Tudi TGV gre na elektiko in en vlak pokuri 10 MW. Realno gledano pa močno dvomim, da bomo videli tako vrsto cestne infrastrukture, če še za navaden asfalt nimamo.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Ocitno bo nova polnilna postaja tudi v Kranju pred Merkur centrom (primskovo). Zaenkrat se se ni dalo razbrati kaj bo...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Tole polnilno postajo na zgornji sliki, na kateri je beli Fluence ZE, je lastnik Fluenca sprivatiziral. Polni vsak dan in je parkiran tudi po tem, ko je že napolnjen. Danes sem imel priložnost biti v bližini nekaj časa in se v tem času ni nič dodatno napolnilo, kar pomeni, da se je že zdavnaj nehal polniti. Napolnil pa je 15.3kWh.
Parkirati in polniti pa nisem mogel tukaj, ker sta Fluence in navadni avto, ki je bil parkiran ob sosednjem EV parkirnem mestu, parkirala do črte in ni bilo prostora, da Ampero zapeljem notri:




Tako, da sem šel polniti v bližino, to je pri Hotelu Park, kjer uporabljajo tudi Smart ED-ja:

 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Tole polnilno postajo na zgornji sliki, na kateri je beli Fluence ZE, je lastnik Fluenca sprivatiziral. Polni vsak dan in je parkiran tudi po tem, ko je že napolnjen. Danes sem imel priložnost biti v bližini nekaj časa in se v tem času ni nič dodatno napolnilo, kar pomeni, da se je že zdavnaj nehal polniti. Napolnil pa je 15.3kWh.
Parkirati in polniti pa nisem mogel tukaj, ker sta Fluence in navadni avto, ki je bil parkiran ob sosednjem EV parkirnem mestu, parkirala do črte in ni bilo prostora, da Ampero zapeljem notri:


Daj kretenu listek na avto.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Eno nedolžno vprašanje, ker ne razumem ravno najbolje teh zadev.

Če si lastiš avto z možnostjo polnjenja elektrike, moraš po končanem polnjenju avto preparkirat? Torej imaš še eno skrb več, pri že tako ne user friendly avtomobilu. Kako pa veš, koliko časa se bo polnil, da slučajno ne bi prekoračil časa in drugemu odžiral mesta? Kaj se zgodi, če greš v gledališče, na večerjo al kakšno drugo dejavnost, kjer težko sredi izvajanja vstaneš in greš? Je v tem primeru bolje, da prideš toliko prej, da se avtomobil napolni in nato preparkiraš? Kot razumem, je najbolje, da med tem, ko se avto polni, čakaš ob njemu in takoj ko je polnjenje zaključeno, odpelješ.

Mi lahko kdo bolj podrobno razloži zgoraj napisane zadeve, ker me resnično begajo.