Polnilne postaje za vozila na alternativni pogon

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
To je fajn bedarija, IMO, da se tako zmogljive polnilnice dela, ki so potem omejene na samo eno znamko vozil, in še to takšno, ki je precej neuprabna za EU...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
glede na to,da se Tesline polnilne postaje množijo kot po tekočem traku,me zanima,če je možno na njih s primernim adapterjem polniti tudi ostale EV-je? (Seveda ne zastonj,ampak da ti tisto elektriko nekako zaračunajo)
Ali so strogo rezervirane samo za Tesle?
Zakaj bi sploh ostali EVeji koristili Tesline polnilne postaje,(razen v sili), ki jih je v Evropi samo 148, medtem ko je CCS postaj že 945, Chademo pa še veliko več, množijo se pa 10 krat hitreje od Teslinih.
 

vragec1230

Pripravnik
8. okt 2013
59
0
6
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je fajn bedarija, IMO, da se tako zmogljive polnilnice dela, ki so potem omejene na samo eno znamko vozil, in še to takšno, ki je precej neuprabna za EU...

In zakaj je znamka Tesla precej neuporabna za EU?

Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Zakaj bi sploh ostali EVeji koristili Tesline polnilne postaje,(razen v sili), ki jih je v Evropi samo 148, medtem ko je CCS postaj že 945, Chademo pa še veliko več, množijo se pa 10 krat hitreje od Teslinih.

Če računaš, da ima vsak izmed 150 SC povprečno 6 priključkov, se to skoraj izenači s "hitrimi" priključki CCS postaj...
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
glede na to,da se Tesline polnilne postaje množijo kot po tekočem traku,me zanima,če je možno na njih s primernim adapterjem polniti tudi ostale EV-je? (Seveda ne zastonj,ampak da ti tisto elektriko nekako zaračunajo)
Ali so strogo rezervirane samo za Tesle?
Zakaj bi sploh ostali EVeji koristili Tesline polnilne postaje,(razen v sili), ki jih je v Evropi samo 148, medtem ko je CCS postaj že 945, Chademo pa še veliko več, množijo se pa 10 krat hitreje od Teslinih.

Hja,recimo,če ne drugega pa v sili. Predstavljal sem si situacijo,kjer se trije lastniki vsak svojega Leafa prepirajo,kdo bo prej polnil na navadni polnilnici,zraven bi bilo pa v tistem trenutku 5 praznih Teslinih polnilnih mest
evil.gif

Zato sem prišel na idejo,če se da na kakšen (plačljiv) način polniti tudi EV-je ostalih znamk...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
USA avto, kar pomeni da je v EU obdavčen hudo in ne vem kaj še vse, da pride potem do takih cen.

Me zanima statistika za EU, koliko je EV vozil in koliko od tega Tesl? Potem pa imaš pri kozini 4 ali koliko SCje, ki bodo pomoje veliko veliko veliko časa samevali, namesto da bi naredili neko univerzalno polnilno mesto, kjer bi lahko še drugi polnili, katerih je pomoje tudi veliko več od Tesl.

PS, edino če dela tesla to za prihodnost in nameravajo v kratkem dat na trg kaj bolj famility friendly, tako funkcionalnostno kot cenovno, čeprav spet...USA avto in EU davščine = bogatija.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik vragec1230 pravi:

Če računaš, da ima vsak izmed 150 SC povprečno 6 priključkov, se to skoraj izenači s "hitrimi" priključki CCS postaj...

Če računaš, da ima vsak izmed 150 SC povprečno 6 priključkov, potem še računaj 2-4 hitre priključke CCS postaj.
 

vragec1230

Pripravnik
8. okt 2013
59
0
6
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik vragec1230 pravi:

Če računaš, da ima vsak izmed 150 SC povprečno 6 priključkov, se to skoraj izenači s "hitrimi" priključki CCS postaj...

Če računaš, da ima vsak izmed 150 SC povprečno 6 priključkov, potem še računaj 2-4 hitre priključke CCS postaj.

Ravno zato sem dal hitre v narekovaje, ker če sem prav seznanjen so CCS postaje mišljene z 1x 22kW Type2 (AC), 1x CCS max 50kW (DC) in 1x Chademo max 43kW (DC). Pa še to naj bi simultano polnile le na enem DCju + AC. Tesline so max 135kW za primerjavo.
Popravite me, če je kje napaka.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Mogoče kdo ve, kako daleč je projekt postavitev hitrih polnilnih postaj po Sloveniji? Nič ne slišim, da bi bilo že kaj kje postavljenega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Te informacije nimam, zato sprašujem.

Poleg tega je pa bil zadnji sestanek (če odštejem srečanje s hrvaškim DEVSom na Otočcu) še pred morebitnim začetkom postavljanj postaj, zdaj smo pa po dopustih in je čas kislih kumaric, tako da informacije bolj počasi krožijo.
 

wxy

Pripravnik
18. jul 2014
202
0
16
Saj to je mreža hitrih polnilnih postaj , ki se verjetno dela po nekem planu in razpisih. Te informacije bi morale biti že vnaprej znane, ker se taki projekti ne dogajajo v času kislih kumaric
evil.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Veš, kako je v Sloveniji glede razpisov in planov? Če se prav spomnim, do morale biti do konca maja že postavljene 3 pilotske CHADEMO postaje. Pa so?
 

vragec1230

Pripravnik
8. okt 2013
59
0
6
Citat:
Električna vozila na slovenskih avtocestah bodo še vsaj do septembra ostala brez svojih hitrih polnilnic, čeprav bi morali biti prvi dve postavljeni v tem mesecu. Zaradi revizij v postopku javnega naročanja, ki so sicer že končane, je prišlo do zamika, tako da bosta predvidoma postavljeni septembra na štajerski avtocesti, in sicer na lokacijah počivališča Tepanje-zahod in počivališča Lopata-jug.