Poliranje avtomobila ter čiščenje sedežev.

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Lep pozdrav Vsem

Zanima me, če ima kateri izkušnje z poliranjem avtomobilov, da bi mi prosim priporočil pasto s katero naj si spoliram avto. Doma imam tako amatersko mašinco za polirat pa kupil sem si Turtel wax pasto, samo vsi strašijo, da naj raje opustim poliranje, čes, da si bom sam poškodoval barvo. Sam pa vztrajam, saj bi se rad pravilno naučil avto spolirat. Sicer je lak lepo ohranjen, ampak rad bi se znebil manjših praskic, ki so se mi pojavile, ko sem čistil avto in je bil kakšen delček blata na avtu in ko potegnem z gobo, se takoj na črni barvi pozna praska. Se pravi sredstvo za odstranitev manjših praskic pa tudi, da bi se barva še bolj svetla, kot se sedaj.

Prosil bi pa tudi za nasvet in sicer me zanima katero sredstvo naj kupim, da bi še gume namazal, ker vidim, da imajo eni lepo namazane gume, kar da takoj avtu lepši videz.

Povrhu vsega, pa imam še na sedežu 2 madeža in me zmeraj spravita v slabo voljo, ko jih pogledam, pa me zanima tudi tu, katero čistilo naj si kupim. Kaj sicer uporabljajo pri kemičnem čisčenju, da spravijo madeže iz sedeža, sam da ni preveč agresivno, da ne poškuduje barve na sedežu.

Hvala vsem za pomoč in lep dan še naprej.
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Ali res nihče ne ve???????????

Ali so to kakšne zaupne skrivnosti. Sigurno, je že kateri probal spolirat avto ali pa slišal od tretje osebe, kako to poteka:(
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Sorry, samo kar ti rabiš je 100€ in avtopralnico. Karkoli boš kupoval, bo prišlo dražje, zato bo najbolj enostavno, če ga pelješ tja in ti bodo vse zrihtali.

S slabo polir mašino boš pa barvo in lak uničil, ne poškodoval. To je dela za izkušene roke, s pravimi mašinami.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Rabiš dve/tri različne polirke (različni granulat), z mašino lahko delaš samo nanose, vse ostalo se dela ročno. Polirka mora biti dobra in z ustreznimi navodili, ker se pleh polira takrat, ko je nanos že dovolj "suh". Ročno delaš zato, ker sproti ugotavljaš, v kakem stanju je nanos. Finiš nanašaš in poliraš izključno ročno.

Poliranje stane okrog 100 EUR ali več, podobnega učinka ne boš na dvorišču nikoli dobil, kot ti ga lahko zagotovi dober mojster.
Traja minimalno en cel dan od jutra do večera, razen če se igraš s kako jolly pasto. Dobra roba pa stane tudi minimalno 50 EUR.
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Največ boš izvedel če boš uporabil funkcijo iskanje
evil.gif


Drugače pa uporabi pasto, ki ti zakrije nepravilnosti ( Blackhoole ali BC2), lahko jo nanašaš ročno ali s polirko ki jo kupiš v baumaxu, bauhausu, merkurju... Uporabi najbolj mehko gobico za nanos, enostavno potem pobrišeš s mikrokrpo. naslednji korak je zaščita barve, v tem primeru uporabiš sealant ali vosek katerega nanašaš s gobico za nanašanje v čim tanjših šplasteh in ga po 40min pobrišeš s mikro krpo .

Če te pa še kaj bolj podrobno zanima pa uprašaj .