Policisti, ta mladi

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ah, če bi mu policaji hoteli pogledat skozi prste mu nebi dali pihat, jim noben nebi nič očital. Noben nebi vedel. Ne pa da bi prirejali rezultate meritev, za kar so tudi sami kazensko odgovorni.
Če policaji trdijo, da ni bilo pobega, potem ga pač ni bilo. In ni v zapisniku. drugač pa za 0,51 je ista zagroženakazen kot za 0,52. 18. točk je za 0,53 in več, pa tudi takrat ni nujno, da ti izpit vzamejo.

Ne vem kdo si, ampak prosim vrni membrainu nazaj account.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Lahko.

Imam pa sam izkušnje z znancem policajem. Je rekel: nekaj ti moramo napisat, saj veš, če je kdo ivdel itd... Bomo pa dali nekaj takega da ne bo prehudo.

Sicer pa imate prav: nikoli ne bomo zvedeli.

BOlj zanimivo je da policija glede pobega (uradno) pravi da zadevo še preiskujejo.
To kar si napisal je slabo povzeto. Namrec termin "nekaj je treba napisat" se uporablja v zvezi z ostevilcenjem placilnih nalogov in poskusom vplivanja na kaznovanje.

Primer 1: Policist ustavi osebo A, ki je nepripet in uporablja mobilni telefon. Pricne se postopek in policist izpolni prvo polovico placilnega naloga (podatki o krsitelju). V tistem mu zazvoi telefon, police ga sodelavec in pove, da je ustavil njegovega soseda in ce se da dogovoriti za opozorilo. Policist mu pove, da bo nekaj uredil, da pa bo soseda vseeno kaznoval, ker je ze izpolnil placilni nalog in je nekaj treba napisat. EDIT: obicajno bo napisal kazen za 40 EUR (najnizja mozna), npr neuporaba luci ali pa kaj podobnega.

Primer 2: OKC na stevilko 113 dobi vec klicev, da po cesti od zgornjega proti spodnjemu dupleku vozi voznik, ki vijuga. Voznika izsledijo in ugotovijo da gre za lokalnega zupnika, ki je prejsnji teden krstil otroka od policista. Vmes se mimo vozijo ljudje in kimajo policistom "ces pravega ste ustavili". Zupniku ne dajo za pihat, mu pa na podlagi izjav pric napisejo kazen za vijuganje, ker je bilo toliko klicev in ker bo sef zjutraj spraseval...in je nekaj treba napisat.

Zapomni si, ce policisti nekoga ne zelijo kaznovati zaradi voznje pod vplivom alkohola, mu enostavno ne dajo pihat. Rezultati v alkotestu se belezijo in v primeru da bi policist napisal manj od izmerjenega, bi ga najkasneje pol leta kasneje (na kalibraciji alkotesta) lahko odkrili. Hkrati gre avtomatsko za kaznivo dejanje ponarejanja listin. Zakaj bi tvegal vse to, ce mu lahko enostavno ne odredis alkotesta.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj se mi je zdelo, da so frulice dovolj pametne, da si zapomnijo uro in meritev, zato policaji ne morejo kaj prida mutiti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Apollo8 , možno, ti verjamem, si gotovo bolj na tekočem o teh zadevah. Jaz sem namreč zadnjo kazen (potrka na les) dobil 10+ let nazaj, zadjno kazen za alkohol (minimalno čez takratnih 0,5) pa 20+ let nazaj.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.094
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
To kar si napisal je slabo povzeto. Namrec termin "nekaj je treba napisat" se uporablja v zvezi z ostevilcenjem placilnih nalogov in poskusom vplivanja na kaznovanje.

Primer 1: Policist ustavi osebo A, ki je nepripet in uporablja mobilni telefon. Pricne se postopek in policist izpolni prvo polovico placilnega naloga (podatki o krsitelju). V tistem mu zazvoi telefon, police ga sodelavec in pove, da je ustavil njegovega soseda in ce se da dogovoriti za opozorilo. Policist mu pove, da bo nekaj uredil, da pa bo soseda vseeno kaznoval, ker je ze izpolnil placilni nalog in je nekaj treba napisat. EDIT: obicajno bo napisal kazen za 40 EUR (najnizja mozna), npr neuporaba luci ali pa kaj podobnega.

Primer 2: OKC na stevilko 113 dobi vec klicev, da po cesti od zgornjega proti spodnjemu dupleku vozi voznik, ki vijuga. Voznika izsledijo in ugotovijo da gre za lokalnega zupnika, ki je prejsnji teden krstil otroka od policista. Vmes se mimo vozijo ljudje in kimajo policistom "ces pravega ste ustavili". Zupniku ne dajo za pihat, mu pa na podlagi izjav pric napisejo kazen za vijuganje, ker je bilo toliko klicev in ker bo sef zjutraj spraseval...in je nekaj treba napisat.

Zapomni si, ce policisti nekoga ne zelijo kaznovati zaradi voznje pod vplivom alkohola, mu enostavno ne dajo pihat. Rezultati v alkotestu se belezijo in v primeru da bi policist napisal manj od izmerjenega, bi ga najkasneje pol leta kasneje (na kalibraciji alkotesta) lahko odkrili. Hkrati gre avtomatsko za kaznivo dejanje ponarejanja listin. Zakaj bi tvegal vse to, ce mu lahko enostavno ne odredis alkotesta.
Zakaj nisi odgovoril na membrainov post? Je tako hudo na šihtu, da sami svoje cinkarijo in zafrkavajo? Če je tako, potem je to slab šiht.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Zakaj pa bi moral odgovoriti na njegov post? Nic me ni vprasal. Gre za njegovo razmisljanje, zaradi 10+ letne zgodovine pa ne vidim smisla da polemiziram z njim.

Javnost si vedno zeli da bi za policiste veljali enaki vatli kot za ostale. Sedaj si prica temu. Ne vem zakaj bi v tem videl tezavo.

Osebno menim, da se bodo policisti vedno zmenili med seboj, razen ce je en od vpletenih bebec ali pa ce je udelezen nekdo tretji.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zapomni si, ce policisti nekoga ne zelijo kaznovati zaradi voznje pod vplivom alkohola, mu enostavno ne dajo pihat. Rezultati v alkotestu se belezijo in v primeru da bi policist napisal manj od izmerjenega, bi ga najkasneje pol leta kasneje (na kalibraciji alkotesta) lahko odkrili. Hkrati gre avtomatsko za kaznivo dejanje ponarejanja listin. Zakaj bi tvegal vse to, ce mu lahko enostavno ne odredis alkotesta.

Al pa policaj sam pihne (če je trezen:evil:). Tudi to se dogaja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Nimajo za brez veze IPA znack na sipah.
Policisti jih imajo za brezveze. Obicajno jih imajo tisti ki niso policisti. Policisti se namrec drugim policistom izkazejo s sluzbeno izkaznico, torej ipa znaka res ne potrebujejo. Ko sem se delal v uniformi je bilo 80% tistih ki so imeli IPA na sipi takih, ki niso bili policisti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.479
5.942
113
pri taščici
Ne vem kako so redarji imuni na IPA oznake. Policistu nic ne pomaga sluzbena znacka ce avto pusti parkiran na nedovoljenem mestu. Ampak glede na to da redarjo se resavalcem(resilcem) pisejo listke, predvidevam da tudi IPA oznak ne opazijo.
Zakaj pa gasilci lepijo 112 oznake? Se tudi kaksne bonus tocke lahko pridobi?
;)

Jaz sem nekaj let imel tablico s svojim nickom za steklom, potem pa sem jo s prodajo avta nekam zalozil in cakam dan ko se bo pojavila v nekem predalu.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.944
113
Po izkušnjah in debatami s sodelavci od vsepovsod je pri nas vseeno zelo malo korupcije na nižjem nivoju (npr. na terenu, ko te ustavijo). In tudi odnos je več kot korekten (dokler ne začneš otresati gobca z 'plačujem davke', 'ta in ta člen', 'nimate dokazov'). Npr. v Keniji ti na pamet ne pade česarkoli sikniti nazaj policaju, ker boš naprej nekaj dni preživel na hladnem, nato pa krepko odkartal svoje gobcanje. Pa čeprav nisi ničesar storil in hoče le nekaj dolarjev v žep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest osebno moram reči da imam s policaji samo dobre izkušnje. So šli tudi že kdaj na roko, res pa je da k sreči niti ni bilo treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Policisti jih imajo za brezveze. Obicajno jih imajo tisti ki niso policisti. Policisti se namrec drugim policistom izkazejo s sluzbeno izkaznico, torej ipa znaka res ne potrebujejo. Ko sem se delal v uniformi je bilo 80% tistih ki so imeli IPA na sipi takih, ki niso bili policisti.
Vprašanje zate. Kaj pa tisti "kriminalisti" v civilu kateri se nočejo predstavit?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Ne razumem (iskreno) kaj me sprasujes. Kriminalist v civilu, ki se ti ne zeli predstavit je zate civilist. Kako ves da je kriminalist ce se ti ne predstavi kot kriminalist?
Pomoje me nekaj drugega sprasujes sam dej dopolni vprasanje da ti lahk odgovorim
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Pride v spremstvu policajev. Torej je kriminalist. Vendar se noče predstavit. Je to OK?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Nekdo ki pride v spremstvu policistov je lahko tudi obsojeni morilec. Lahko je politik. Lahko je preiskovalni sodnik. Ne vem zakaj bi sklepal da je kriminalist samo zato ker je v spremstvu policistov.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Prišel z namenom zaslišanja v spremstvu policistov. Torej je kaj?
Sicer pa nobenega naloga iz tožilstva in pozneje nobenega sporočila iz tožilstva.
Predstavit se ni hotel. Kot ilegalc.

Me samo zanima ali se jim ni treba predstavit ali imamo dejansko politično policijo.