Policisti, ta mladi

MiKa

Batagel
15. jan 2008
361
0
16
MB
Zadnjič me je ustavila kareta, do okna stopi en testosterona polni mladi policajček in mi začne težit, češ kdo za vraga mi je homologiral zadeve na vozilu...jaz njemu mirno, da RTI in da imam za vse papirje ter ga vprašam, če po zakonu kljubtemu ne bi smel imeti. In on meni začne grozit s kaznijo, mi face zvijat in glasove spuščat.
rolleyes-1.gif
Sem ga samo debelo gledal, mu izročil papirje in ko je vse pregledal je iz "kazni" nastalo opozorilo. Naslednji dan sem povprašal kolega pravnika kako je s tem in je rekel, da je policaj bil v zmoti...

Ni me motilo nič drugega kot njegovo vedenje, ki pa je nasploh značilno za mlade policiste, ki jim je država dala, po mojem mnenju, absolutno prevelika pooblastila in iz tega črpajo prepotentnost. Jao, saj razumem, da je potrebna represija v določeni meri za obstoj reda v državi, vendar kaj si vse policisti lahko dovolijo v naši državi je pa že absolutno pretirano- npr. kljubtemu, da je dokazano uporabil prisilna sredstva protivpravno, si v primeru samoobrambe lahko kaznovan z zaporom!
shocked-1.gif


Ajde, povejte svoje mnenje...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Na enem izobrazevanju nam je predaval policaj al inspektor, 4 zvezdice v zlati obrobi, je sam povedal, da njegova generacija ni delala tako in ko bodo sli bo stala. Se sam je nabasal na takega policaja. Poleg tega zasedajo delavna mesta ljudje brez izkusen na terenu, ki vrsijo pritisk na tamlade (norma). V nasi "firmi" se tamladi posteno opecejo/opecemo, ce smo pametni. Nadrejeni, mladi, lepo upostevajo nasvete starejsih in si res veliko pomagamo. Ce si dec na mestu. Pri nas je fousija tezava, cinkatorji in prijatli sefov. Ti zadni napredujejo ostali ne. No uglavnem, puste raje, da pametujejo ti tamladi policisti, ce poznas njihov zakon in pooblastila, pa ga le prizemlji. Jaz samo kimam in mu dam mislit da je najmanj bog. Vsake toliko casa pa kak uci zbuli kot da je mjatildo videl.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Če se je neprimerno vedel se seveda lahko pritozis. Samo to ni prekoracitev pooblastil. Prekoracitev pooblastil je, da bi ti rekel odpri prtljaznik in zlozi vse ven da vidim ce mas kaj droge. ce te vprasa za homologacijo zadev na avtu mu pac pokazes papirje in to je to. Sicer pa take pavijane najlazje umiris tako da si nasmejan, vse anredis z nasmeskom itd... Ampak saj ves, v vsakem gnetzdu so gnila jajca - tudi on bo se stopil na mino.

Smoukar vsi predavatelji v tacnu imajo 4 zvezdice ker so to položajne oznake in ne oznaka čina/naziva. Lahko da je bil policijski inšpektor III lahko pa tudi policijski svetnik. To se nic ne pomeni. In tudi v starih generacijah se najde kar nekaj prepotentnih primerkov.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Taki so večinoma vsi ljudje, mladi ali stari, ko pridejo "na oblast" ali pa pač do nekih kompetenc. V vseh poklicih, na celem svetu. Nevem zakaj se vedno na policaje spravljate. V vsaki jebeni fabriki, trgovini, bolnici... je isto. Po nekaj letih se vsi umirijo.

LP
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Malo prej mi je razlagal prijatelj. Bili so z družbo v nedeljo zjutraj pijani v burekčinici. Ker so se nekaj začel brezveze smejat , je policaj misli da se njem smejijo. Kolega je spravil v marico ga odpeljal na policijsko postajo, pretepel in zaprli za 8 ur. Seveda je vložil tožbo. Na sodišču je policaj razlagal da ga je kolega zmerjal s šipterjem. Še zaposlena, ki je bila priča je potrdila, da bi kaj govoril čez šiptarje, bi prišlo iz kuhinje par zaposlenih tam in nebi bilo dobro. Sodišče je razsodilo, da je oproščen 600€ kazni...
v glavem, tudi sam imam precej izkušenj s mladimi policaji. Nekateri kar v gostilni v pijanem stanju obsojajo, kateri je diler, kateri je drogeraš, kriminalc... Ta 6 mesečni šnelkurz je premalo za policaja
Ker nisem imel pred nekaj leti kaj za počet sem se vpisal v policijo. Seveda sem padel na nekam intervjuju. Na vprašanje če bi pijanemu prijatelju v domačem kraju odvzel vozniško sem odgovoril po svoji vesti in ne tako kot bi mi odprlo pot v policijo.

Nikoli mi ni bilo žal, da me niso sprejel...
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Mah zadnje čase so baje kar bogi... Naj bi vseskozi prihajali pritiski z vrha, da je potrebno napisati več in več nalogov (recesija pa to in država rabi $). Po nekaterih postajah baje celo tekmujejo, kateri bo napisal več kazni. Še tisti, ki so delali v skladu z zdravo kmečko pametjo, so bili pozvani pred nadrejene in jim je bilo naročeno maksimalno povečanje napisanih nalogov ali pa bo šla plača na minimum. Je tudi dosti novo nastavljenih šefov, ki bi se radi dokazali in potem se to vse vrti v začaranem korgu. Imajo pa baje vredu čage v svojih krogih
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik MiKa pravi:
Zadnjič me je ustavila kareta, do okna stopi en testosterona polni mladi policajček in mi začne težit, češ kdo za vraga mi je homologiral zadeve na vozilu...jaz njemu mirno, da RTI in da imam za vse papirje ter ga vprašam, če po zakonu kljubtemu ne bi smel imeti. In on meni začne grozit s kaznijo, mi face zvijat in glasove spuščat.
rolleyes-1.gif
Sem ga samo debelo gledal, mu izročil papirje in ko je vse pregledal je iz "kazni" nastalo opozorilo. Naslednji dan sem povprašal kolega pravnika kako je s tem in je rekel, da je policaj bil v zmoti...

Ni me motilo nič drugega kot njegovo vedenje, ki pa je nasploh značilno za mlade policiste, ki jim je država dala, po mojem mnenju, absolutno prevelika pooblastila in iz tega črpajo prepotentnost. Jao, saj razumem, da je potrebna represija v določeni meri za obstoj reda v državi, vendar kaj si vse policisti lahko dovolijo v naši državi je pa že absolutno pretirano- npr. kljubtemu, da je dokazano uporabil prisilna sredstva protivpravno, si v primeru samoobrambe lahko kaznovan z zaporom!
shocked-1.gif


Ajde, povejte svoje mnenje...

Ma bedaki so.

Zadnjič s frendom menjama avte, ker je hotel mojga pokazat ženi. In nanese tak da menjava namesto en dan pride čez vikend.
In tako grem jaz lepo na nedeljsko kosilo, in ok, bil sem malo prehiter, ampak sta komaj se pripravljala, tako da me je ustavil
kr tako. Mu dam dokumente, me vpraša če vem kok sem peljal, pa pravim da vem da sem bil prehiter, ampak pač
prazna cesta in lepo vreme, pa se opravičim, pa mi dobesedno flikne papirje in reče "Pelji zdaj ateku avto domov".

Gledam wtf, zaprem šajbo pa tak zahodim da se je kadilo za mano. Sem upal da bosta poskakala v kareto, ampak se jima
očitno ni dalo.

Bedak.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
...kr tako. Mu dam dokumente, me vpraša če vem kok sem peljal, pa pravim da vem da sem bil prehiter, ampak pač
prazna cesta in lepo vreme, pa se opravičim, pa mi dobesedno flikne papirje in reče "Pelji zdaj ateku avto domov".
Lahko bi mu odvrnil "Pri nas imajo fotri isti priimek kot otrok."
evil.gif



(razen če se prijatelj isto piše kot ti)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
To se mi je še najbolj butasto zdelo, nevem kaj je hoto povedat s tem naj fotru peljem avto, sej pa vidi da sta priimka
popolnoma različna. Res nevem kaj je bila rdeča nit njegove izjave. Nenazadnje mi je pa vseeno, on je policist, ne jaz,
on se more sramovat sebe, ne pa jaz ko letim 110 pri 90 omejitve.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Mislim da ga ni policaja na svetu ki bi se lahko sramoval sebe bolj kot ti, ki si širni sloveniji razlagal kako ti je Gregor Mom umiral rokah.

Sanco, lahko se tolažiš da je bilo krivo to kar navajaš. Lahko pa ti jaz pripeljem 10 policistov ki so odgovorili enako kot ti in so bili sprejeti. S takimi vprašanji se ne išče ljudi ki ne bi želeli kaznovat svoje maame ali prijatelja ampak ravno psihopate ki jih bi. Namreč kdor bi na vprašanje: "Ali bi kaznoval svojega best frenda?" odgovoril z da, nima ravno razciscenih pojmov v glavi. Poznam dve ki sta rekli da ju bi in sta nato na istem intzervjuju mogli 20 min pojasnjevat zakaj. Obe sta na koncu rekli da verjetno en bi, ampak sta pač želele pravilno odgovorit. Tisti ki pa so 20 min vztrajali na svojem pa večina verjetno ni prišla skozi.

Napisal si, da ti je bilo dolgčas in si želel v policijo. Če si to omenil na razgovoru te je to neslo. In verjemi lahko si vesel da nisi bil sprejet. Tudi policija je lahko vesela. Ne ti in ne tvoji sodelavci se ne bi počutili dobro če bi ti bil tam ker ti je bilo nekoč dolgčas in si se prijavil. In največ frajerjev in naduvancev je ravno med takimi. pa tole zadnje ne jemlji kot žalitev ampak kot odraz realnega stanja.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Jaz se en lep dan peljem relacija mb-ruše (selniška stran) ..... pa se od maribora konstantno ene 50 cijazo....te pa sem ga šel malo red brestarnico prehitevat, seveda tam ko je puna črta
redface-1.gif
Model je zgleda bil tak presenečen, da mi je napisal najmanjšo možno kazen 40€. Predhodno še mi je seveda naštel vse kaj sem kršil in koliko bi me lahko zakasiral.

Po eni strani pa se sprašujem, če je on sploh ravnal pravilno in me lahko samo tak ustavi in kazni brez dokaznega materiala......ker je bil pač sam. Seveda je bla kazen tak mala, da sem še isti dan šel tisto plačat.
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
42
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Po eni strani pa se sprašujem, če je on sploh ravnal pravilno in me lahko samo tak ustavi in kazni brez dokaznega materiala......ker je bil pač sam. Seveda je bla kazen tak mala, da sem še isti dan šel tisto plačat.

Policaji so zakon in verjemi, da se na morebitnem snidenju na sodišču vedno verjame samo policaju. Ti pa imaš lahko priče, ampak so ponavadi itak neverodostojne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Fiat007 pravi:
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Po eni strani pa se sprašujem, če je on sploh ravnal pravilno in me lahko samo tak ustavi in kazni brez dokaznega materiala......ker je bil pač sam. Seveda je bla kazen tak mala, da sem še isti dan šel tisto plačat.

Policaji so zakon in verjemi, da se na morebitnem snidenju na sodišču vedno verjame samo policaju. Ti pa imaš lahko priče, ampak so ponavadi itak neverodostojne.

Ti lahko kar iz prve roke povem, da to ni res.

@Apollo: jaz bi kaznoval naj frenda. Ženo tudi. Seveda sa prekršek, ki je nevaren. AMpak enako bi storil tudi z neznancem. Kakega sorodnika sem že na glas steral v k... (in razglasil za potencialnega morilca), ker vem, da dostikrat vozi pijan (in z njim ne komuniciram več). A zato sem psihopat?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Ne si pa človek ki nima normalnega socialnega življenja če bi to res počel. Še vsak ki je zagovarjal tvojo teorijo je vedno govoril o ljudeh ki vozijo pijani. In mi govoril če bi dobil brata pijanega al pa best frenda... Glej če bi jaz best frenda dobil nabitega za volanom bi prvo sebe vprašal če ga res nisem uspel prej oz. ali ga ne morem sedaj na kak drug način kaznovat/skušat prevzgojit.

In tu sedaj glej na vse skupaj skozi oči človeka ki potem ko sleče uniformo mora imeti normalno zasebno življenje, že tako stalno poslušaš kake krivice so policisti delali vsem okrog tebe... In a misliš da se bo tvoj frend potem še pogovarjal s teboj ko mu boš stisnil plačilca za 950 EUR in ga vrgel na hladno? Ja verjetno se ne bo. Jaz upam trditi da svojega best frenda ne bo dobil nabasanega za volanom.

Na koncu lahko tudi polemiziramo kaj pa je sedaj hujši prekršek za akterega ti bi ali ne bi kaznoval? A je to prekršek neznatnega pomena al samo nekaj kar se tebi zdi hudo/ne hudo. A je 80 na 50 podlage manj hudo kot 0,60 po tanovem? To je pač odločitev posameznika kaj bo anredil ko ustavi prijatelja itd. jaz sem svojo povedal... Niti ne bi razpravljal o teh stvareh ker se mi zdi o tem brezveze govorit, ampak sem se oglasil zato, ker vem da to kar je povedal sanco ne more biti razlog da ni bil sprejet.

In kot drzavljan imam raje policiste ki ne kaznujejo starsev in najboljsih prijateljev kot pa konje s plašnicami ki pišejo plačilca vsakemu samo da jih ima na koncu dneva čimveč.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Točno tako.
Frend bo pa že razumel, zakaj je fasal kazen. Če ne bo, itak ni vreden, da bi bil moj frend ...
In kot sem napisal: kdo iz žlahte že dolgo ne govori z mano ... So what? Sem mu rekel, naj neha pijan vozit, pa nil. IN s takimi nočem imeti nobenega opravka. Če komu na cesti pijan kaj naredi, grem pa z veseljem za pričo tožilstvu, da je točno vedal, kaj dela, pa ni nehal. Da čimvečjo kazen dobi.