Policisti, ta mladi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če policaji delajo vse po zakonu, jim ne morejo nič..Kaj je sploh ta NVO-PIC...a to tudi financiram??...A naredijo kaj dodane vrednosti državi...recimo prodajo kak izdelek, pa da gre davek državi al samo blablablabla, potem pa plača na koncu?
 
2. sep 2007
1.495
765
113
Dolenjska
LOL...Država vzpostavi "humanitarni koridor" in potem plačuje privatnim firmam denar za sendviče, odeje,... Navadni Janez, ki pa sam prepelje skupino ilegalcev in z njihovim plačilom kupuje izdelke v Sloveniji in plačuje DDV gre pa v zapor.

Denar kroži v obeh primerih. Edina razlika je v tem, da navadni Janez ne sodeluje pri razpisih za oskrbo invazivne vojske in ni v žlahti z nikomer od oblastnikov. Posledično od navadnega Janeza ne pade denar v žepe tistih na oblasti.

Policisti so pa je.be.na stranka. Morajo upoštevati ukaze od zgoraj. Ker če jih ne, adijo služba. Obramba tipa: "Samo izpolnjeval sem ukaze." - 70+ let nazaj te tak zagovor ni rešil vrvi, danes si z njim opereš roke in te boli K***C, če potem isti Ahmedi, ki si jih spustil čez mejo posiljujejo in morijo po Evropi.

Predolgo je že mir v Evropi zato pa so se razpasli raznorazni socialni pravičniki in multikulti sanjači.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Spoh se ne ve, koliko je poraslo število posilstev po Evropi, ker mediji po navodilih ne smejo poročati in že l2015 ali 2016 sem povedal, da se gre tu za večji načrt, kateri povozi vse zakone in temu načrtu se moramo vsi klanjati, ker drugače bo jok in škripanje z zobmi :oops:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
To ni tako redek pojav v zadnjih npr 20 letih (do tam sezejo zgodbe za katere sem slisal). Policisti in kriminalisti dnevno rokujejo z orozjem, nekateri imajo stalno tudi naboje v cevi. Nesrece se dogajajo, ugotovili bodo ali je koga ogrozil in temu primerna bo kazen. Al samo disciplinska al pa tudi kazenska ovadba.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Pri orozju z varovalkami je to en od nacinov nosenja. Uradno prepovedan ampak nekateri vseeno nosijo. Sicer pa situacije ko das naboj v cev niso tako neobicajne... lahko da je praznil, lahko da je (neumno) mislil da je prazna...

Sicer pa je vecina presla na glocke (ki nimajo varovalk) in je lahko sprozil tudi ob nerodnem vtikanju v tok (in ob hkrati polnem orozju)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Oh dajmo se ven metat...cudno da se mamo lovce glede na to kaki vse z orozjem naokoli skacejo... povsod bos videl tezave ce jih isces.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ok no, policija je pa le strokoven organ naspram ljubiteljskim jagrom, se ti ne zdi..
pri nas je prva zapoved-naboj ni v cevi,razen neposredno pred strelom..kolikor se jih pa tega drzi, je pa druga pesem. Osebno takih napak ne delam, vsak pa zase ve.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Mel sem enih postopkov s pijanimi jagri... pa jim nisem pusk pobiral samo zato ker bi jim vzel smisel zivljenja...ker je bil to njihov hobi na stara leta... ampak ja, clovek je mel mrtvo pijan orozje z naboji v prtljazniku.

Glede na stevilo policistov in pac dnevno nosenje orozja se bodo nesrece vedno dogajale. Upajmo da jih bo cimmanj, to je pa to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Sam bi se strinjal z gattotom.

Naboj v cevi med nošenjem je izzivanje usode in celo na strelskih tekmovanjih kjer so zagotovo profi strelci se pride na strelišče z odprtim zaklepom in po koncu streljanja vedno pokaže sodniku (prazen) zaklep. Če pri policiji krimiči puščajo naboje v cevi nonstop je samo vprašanje časa kdaj bodo koga po pomoti ustrelli oz. so ga najbrž že samo je v poročilu drugače napisano.

Varovalka je samo dodatno varovalo, ki se ga preklopi tik pred samim streljanjem in je namenjena temu da med repetiranjem slučajno ne udari igla v naboj zaradi XX tehničnih razlogov (eno orožje tega ne rabi niti ker ima drug sistem napenjanja in delovanja igle) oz. služi kot zadnjo varovalo pred streljanjem (ko je orožje že usmerjeno v cilj).

Sicer pomojem je v tem primeru šlo samo za klasično nesposobnost. Po enem letu sedenja v pisarni je moral policist pred penzionom spet nekam na strelišče pa je malo pogledal ali zarjavela pištola sploh še ima gibljive dele. Ker je vmes tudi pozabil kako orožje deluje je najbrž mislil da ko je nabojnik pospravil lahko pif pif malo strelja na suho po muhah v pisarni, pa je počilo. Dobro da ni meril na osovraženega komandirja (ki ga je poslal na strelske vaje) malo v šali!;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Joj dej se drzi googlanja in ne pametuj na suho. Sploh o varovalkah. Da igla ponesreci ne uzge po vzigalni kapici so drugi sistemi varovanja (ce jih orozje seveda ima) ne pa varovalka. To o cemer ti pises je pa uporaba varovalke da sprostis udarno iglo in potrebujes dolg poteg na sprozilcu namesto kratkega.

Po tvoji logiki bi policisti med sihtom hodili naokrog z odprtimi zaklepi in podobno.

Imas situacije za katere se (v skladu s katalogom postopkov) obvezno daje naboj v cev. Do nesrece lahko pride med praznjenjem itd...

Najverjetneje je zamesal in je prvo repetiral in nato vzel ven nabojnik (vmes mu je dalo naboj v cev) in ker je najverjetneje imel glocka je iglo lahko sprostil samo s prozenjem sprozilca (pri beretti to naredis z varovalko in ni potrebno prozenje sprozilca zato je teh nesrec manj)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Sem se pogovarjal z kolegom ITjevcem...bil napoten za IT administratorja v policijo (ne bi v detajle)...zdržal ravno 2-3 mesece....prav tam se ti lah utrga...odnosi nikakvi...policaji pa oprani da en druzga nadzorujejo...oz znotraj kolektiva se en druzga bojijo :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Odgovarja na relavantno vprašanje "ALI imajo v slovenski policiji cinkatorje".....

In ja na zalost so povsod...ne samo v JU...