Policija

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Zdej al dve razlicni temi bereva al pa ti ne razumes kar jaz napisem.

Jaz ne vem kdo je bil tam niti ne vem ce je res. Vse kar sem napisal je to, da policisti PPE ne vedo kdo je v mnozici policist (v sluzbi v civilu).

Kljub temu da bi ti sedaj verjetno rad da ti to se narisem, tega ne bom storil ker bi s tem razkrival stvari ki jih ne zelim razkriti.

Se enkrat: tudi ce so XM pretepli trije policisti v civilu (ki so bili v sluzbi), to ni vzrok za neukrepanje PPE, ker slednji niso mogli vedet da gre za policiste.

Sploh ni to problem. Namesto da bi komentiral potencialno policijsko nasilje in (zlo)rabo pooblastil in moči tebe moti sedaj "upravni postopek" oz. iščeš problem v neki malenkosti oz. po tvoje cela stvar ni resnična ker je vmes en del zgodbe ki se tebi zdi nemogoč.

Skratka če se spustim nivo nižje. V zgodbi je policist pod krinko oz. 3 njih zaznali veliko kršitev s strani X osebe in so "odvrgli" krinko ker se je šlo za življenje in smrt ter to osebo preganjali čez pol ljubljane in jo na koncu zbila na tla. A sedaj bi po tvoje moral potem ko je pristopil "uniformiran" policist zbežat nazaj v množico, preteps še njega (da bi zgledalo realno), se predat in it na policistko postajo kot civilist ali se mogoče indentificirat z značko in predat osebo njemu?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Sploh ni to problem. Namesto da bi komentiral potencialno policijsko nasilje in (zlo)rabo pooblastil in moči tebe moti sedaj "upravni postopek" oz. iščeš problem v neki malenkosti oz. po tvoje cela stvar ni resnična ker je vmes en del zgodbe ki se tebi zdi nemogoč.

Skratka če se spustim nivo nižje. V zgodbi je policist pod krinko oz. 3 njih zaznali veliko kršitev s strani X osebe in so "odvrgli" krinko ker se je šlo za življenje in smrt ter to osebo preganjali čez pol ljubljane in jo na koncu zbila na tla. A sedaj bi po tvoje moral potem ko je pristopil "uniformiran" policist zbežat nazaj v množico, preteps še njega (da bi zgledalo realno), se predat in it na policistko postajo kot civilist ali se mogoče indentificirat z značko in predat osebo njemu?
Jaz se nisem izrekal a se je zgodilo al se ni. Ampak ljudi ki gredo na nasilne proteste in se potem vsi zgrozeni cudijo da se dogajajo nasilne stvari pac ne jemljem resno.

Zdaj celo vem za katero zadevo gre. Obstaja neko “pricevanje” ampak seveda gre za anonimneza. Policisti PPE nosijo kamere, tudi sicer je bilo veliko posredovanj posnetih iz vozil in drugih objektov in vprasanje kaj bo na koncu ugotovljeno.

Sedaj v medijih pisejo, da je policist v civilu osebo predal PPE-jevcem - torej PPE ve kdo jim je predal osebo in je to tudi zavedeno na papirjih.

O samih postopkih dela v civilu pa ne bom razpravljal, ti ugibaj, googlaj...saj na koncu bos tako ali tako trditve postavljal.

In da ne bo dvomov - mislim da sem v drugi temi jasno povedal kok mi je vsec da se dogaja kar se. In nisem zagovornik nasilja. Ampak dramo delat ker je 4 (z besedo: stiri) ure po tem ko je policija prekinila shod in uporabljala solzivec, vodni top, itd, nekdo po tintari dobil je pac sprenevedanje prve vrste
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poslušam včeraj poročila na radiu, pa slišim, da se je na Slovenski cesti ena delegacija s spremstvom morala umikat nazaj pred protestniki.

A ni tako, da lahko recimo na avtocesti ta rdeče-modri spremljevalec zrine s ceste avto, ki sse ne ustavi? Al pa vsaj ogledala zbijajo.

A tu pa ne smejo brisalce pa gas?

Po mojem so včeraj naredili veliko napako, ki jih bo v naprej tepla.
So protestniki videli, da jim ne smejo nič narediti.
V Ljubljani na srečo še nimamo Tiananmena. Morda ga bomo pa še dobili. :jok:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Nič od tega sam imam raje puške :evil: sem pa imel včeraj srečo saj sem bil zjutraj na Nazorjevi. Je pa Zoki lepo počistil ulice včeraj zjutraj. Pa policaji so bili že pri Unionu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sedaj pa pretiravaš.
Ta, ki sem mu odgovarjal, pa želi kaj?

A ni tako, da lahko recimo na avtocesti ta rdeče-modri spremljevalec zrine s ceste avto, ki sse ne ustavi? Al pa vsaj ogledala zbijajo.

A tu pa ne smejo brisalce pa gas?

Po mojem so včeraj naredili veliko napako, ki jih bo v naprej tepla.
So protestniki videli, da jim ne smejo nič narediti.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113


pa čisto nove čelade so dali na glavo :)

palicaji.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Mal crnega humorja
Dolfi je imel plinske celice. Mi bomo kar celo mesto zaplinil.
Se glede nasilja
Ce prevrnjenim.smetnjakom rečete nasilje in povzrocanje skode, potem zivite v nekem iluziornem svetu.
Kar se tega tice se mi zdi da so se precej miroljubni protestniki.
Cesa so sposobni protestniki, si poglejte malo po tujini.
Zakaj protestniki postanejo nasilni? Zato ker se jim je Hojs zahvalil z aplavzom za brezplacno predstavo v obliki branja proze in koncerta na TR.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
Ogromna sreča da vlak ni povozil tistih veleumov. In spet bi bil jj kriv...

Župan je povedal da bi policisti tudi bili protestniki samo ne smejo. Torej plinarijo ker so ljubosumni na protestnike :) :)
ce jaz ne smem tud ti ne bos tko :)

Msm pa mislom da bi bili polni naslovov kje je bila policija v kolikor bi protestniki zaceli s razbijanjem. Se posebej ko bi jim razbili rtv stavbo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mal crnega humorja
Dolfi je imel plinske celice. Mi bomo kar celo mesto zaplinil.
Se glede nasilja
Ce prevrnjenim.smetnjakom rečete nasilje in povzrocanje skode, potem zivite v nekem iluziornem svetu.
Kar se tega tice se mi zdi da so se precej miroljubni protestniki.
Cesa so sposobni protestniki, si poglejte malo po tujini.
Zakaj protestniki postanejo nasilni? Zato ker se jim je Hojs zahvalil z aplavzom za brezplacno predstavo v obliki branja proze in koncerta na TR.
Ampak dokler jih s solzilcem spricajo je nekaj drugega kot če bi jih s klorom.
Grejo se neko civilizacijo brez sovrastva in barbarstva. In pitem rečeš da če udarijo koda s tv ali pa razbijejo sine je ok?
Ali pa to s tiri in zadnjič avtocesto? To ne pocne normalen folk. Isto da vlači mladoletne otroke na proteste.
Drugič jih naj naložjo na potniske vlake in odpeljejo v kočevje.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Saj v tem je finta...
Tebi se ne da, tvojim se ne da, tretjim se ne da...
Če bi se ti kaj dalo, bi nekatere stvari razumel, proti mnogim pa kaj naredil...
Naredil, ne ležal na kavču pred TV...
To, kar je pa policija zdaj morala naredit, je pač posledica kr3t3nov. A si med njimi?
1. ne da se mi pregovarjat, ker ti vidiš črno, jaz vidim belo... in tako ne bova nikol skupaj prišla in nima smisla.
2. dejstvo pa je, da v državi nekaj ne štima, če se več kot polovica ljudi ne strinja in to celo do te mere, da se delajo protesti...
3. predno komentiraš, še enkrat preberi prvi stavek ;)