Policija

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Zakaj? Če je v zakonu možnost (ne trdim, da je), da se v primeru prekoračitve za manj kot 10km/h izven naselja lahko izreče opozorilo, zakaj bi bilo manj opcij za opozorilo?
Ker te je prej policist lahko opozoril tudi za 90 v naselju ce si ti spregledal da so okrog tebe hise. Al pa si se peljal na rojstvo otroka v porodnisnico. Sedaj te pa pac ne more, ker je zaelezeno da si ga tako kapitalno usral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jest moram pa malo pohvaliti nase specialce v modrem. Prejsnji mesec sem jo odnesel enkrat z opozorilom, v rumeno rdeco luc sem zapeljal in dvakrat sta se oroznika v svojem avtomobilu stran obrnila, ko sem ocitno delal neumnosti. Za eno minimalno placo sem jo odnesel. Razen ce je v avtu zenska, te pa ne jebejo nikogar in prov zdravijo svoje komplekse z avtoriteto, ki jo drugje ne premorejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi jaz včeraj ko sem na zaprti Tržaški čakal na Tour, sem parkiral na koncu avtobusne (itak je bila cesta zaprta), pa je vljudno prišel do mene in me prosil, če se na pločnik preparkiram - zaradi varnosti. :aplauz:

PS: je pa precej ziher te dni dirkat z motorji po Sloveniji, ker so vsi policaji na motorjih v spremstvu Toura. ;)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja, pa med protesti v petek, hehe.

Dej kaksno je pa pravilno ustavljanje policajev? Ker zadnjic vidim lucke za seboj, itak ustavim na prvem mestu, sipo dol, roke na volan...pol pa ustavijo avto za seboj? Pride policajka so mene čes kaj je z mano naj se speljem naprej?!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja tako nekako je pravilno, ja. :fredi:

Če so lučke za tabo upočasniš in mu daš možnost, da gre naprej, pol pa naj se on odloči. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Mene so že pred precej leti ustavili z lučkami zadaj. Prehiteli bi me bolj težko, ker je bila cesta preozka. Ko so vžgali lučke, sem se pač čez par 10 metrov na prvem kolikor toliko primernem mestu ustavil in so opravili, kar so mislili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Potni nalog za pol države v istem dnevu je pač sumljiv. Iz prve roke poznam precej primerov, kjer se je liberalno izkoriščalo dejstvo, da so stranke na vseh koncih, delo pa tako, da ga lahko opravljaš tudi sredi noči.
Saj Ajdovščina je ob poti med NG in MB.
Problem bi lahko bil če bi jo ustavili na Jesenicah. Tam bi pa strigel z ušesi.
Zdaj če se držimo tvojega pravila, potem moram jaz na potni nalog celo stran samo kraje napisat. Pa še to hitro kakšnega spustiš. Da ne rečem tega, da te med firo.klice sef pa reče skoči se 20km stran po neko robo. In tistega kraja res nimaš na nalogu in je tudi stran od relacije na potnem.nalogu. ampak če si iz MB na terenu na Primorskem je logično da boš skočil še v Idrijo pa čeprav ni na nalogu.
A naknadno poslan nalog po email velja?
So me že ustavili, pa niso zahteval naloga, samo vprašal so me od kje grem in kam, ter kaj peljem, preverili prometno in vozniško (pa mogoče še kaj v caddyju?) In spustili naprej
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Dokler je še na pir hodu ni bil tak...

...zakaj pa ma zdaj težave z razumevanjem pa ne bi vedel :evil:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
V tej zgodbi vidim tipično zaposlovanje zaposlenih med delovnim časom. Tako je tudi v večini večjih firm. Šef išče posel, zaposli sodelavce, računa €, delavci pa razmišljajo, kako bi čim manj delali, pa vse naredili (te so že boljši), ali pa da mine dnevni šiht.
Če bi bil folk pošten, delaven ne bi rabili niti 1 policaja. Rabimo jih pa dejansko vedno več.
Neki življenski stroški (tud kazni policajev) se ne bodo nikoli zmanjševali. Samo večali. Se bodo kaj novega izmislili, če od jutri naprej smo vsi brez prekrška.
(Kot elektrika. Vsi smo v letih menjali neke porabnike el. energije za super varčne. Pa ni vse skupaj nič ceneje. So nabili pa kakšne takse, omrežnine...........itd)
Kot je že nekdo tukaj napisal: Vsi smo za visoke kazni prekrškarjev, vendar samo smo pa zmeraj nedolžni. In nekateri prvo sprašujejo po forumih ob kazni, kako bi se pritožil na postopek policista. Ali je imel kapo, ali je prav ustavljal, ali mu je za verjeti, ali ima prave barve nogavic...itd itd. Pa niso policaji nobeni bogovi v modrem. Kot v vsaki firmi je bedakov, ki mislijo da so.
PS. Pred časom sem videl državljana ( pripadnost narodu, skupino.... ne bom omenjal, čeprav boste ugotovil za koga gre), ki je v prometu v 10m imel vsaj 5 prekrškov. (verjetno bi policaj brez problema ugotovil še 5). Videl je tudi policaj, ki ni bil takrat v službi. Sem ga vprašal, če je videl. Ja, je reku.... napisal smo mu že nekaj deset plačilnih nalogov, pa še nobenga ni plaču.
Me pa zanima, kakšen bi bil ukrep policije do udeleženca v cestnem prometu, ki za razna prehitevanja, strašenja, lastne zabave...itd ima montirano v stari kanti (beri včasih bil avto) uporablja policijsko sireno?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Jest moram pa malo pohvaliti nase specialce v modrem. Prejsnji mesec sem jo odnesel enkrat z opozorilom, v rumeno rdeco luc sem zapeljal in dvakrat sta se oroznika v svojem avtomobilu stran obrnila, ko sem ocitno delal neumnosti. Za eno minimalno placo sem jo odnesel. Razen ce je v avtu zenska, te pa ne jebejo nikogar in prov zdravijo svoje komplekse z avtoriteto, ki jo drugje ne premorejo.
250 si prihranil (2x polovička od 250 in 6 kt) - vožnja v rdečo v križišču.
Rumena v glavah policajev po mojih izkušnjah ne obstaja, zato se skozi križišča vozim max. 30 kmh, da lahko pravočasno ustavim, če slučajno naletim na spremembo iz zelene na gor.Zakaj ni pod semaforji časovnih odštevalnikov, kako dolgo bo še zelena, mi ni jasno.



 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Sem prebral in kvote so, če človek razume sarkazm.


Poleg tega se spomnim pilotnega projekta iz celjske pu, kjer tamkajšnji policaji niso več imeli "norme", koliko raznoraznih prekrškarjev morajo na dan uloviti, torej so jih prej imeli (vse pu).
LInka žal ne najdem.