Policija

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Nikjer nisem popušil. Možno pa je da vi živite nekje v paraleli.

Policaj ti da v podpis svoj zapisnik, kjer zahteva da ga spodaj podpišeš in priznavaš, da si bil s prekrškom in postopkom seznanjen. S tem si praktično že priznal vsaj pol svoje odgovornosti. Potem dobiš v zaprtem pismu odločbo in položnico. Za pas ali telefon ti pa menda položnico že kar policaj zraven da, če se prav spomnim.

In ne delajte se iz samih sebe tepcev. Tistih nekajkrat kot sem šel dofinancirat JU na ta način, v glavnem poteka nekako tako. Da bi si pa zabeležke delal iz tega - jih morda vi delate? :nigladek: Ker - če bi, bi se verjetno že pred rojstvom odselil nekam v drugo pm.
Stari, česarkoli se lotiš, se v drek spremeni. Res bi bil čas, da se zamisliš. Tako, dobronamerno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Hvala za razlago. Jaz iz tega preberem, da so policisti postali inkasantje in da jih skrbi le lastna rit, ter niti malo sočlovek. Hvala lepa za tako službo. Ko bi nadrejeni prvič zahteval, da dam kazen za nepomemben prekršek, bi dobil v roke mojo odpoved.
in ja, sem že plačal kazni za prometne prekrške in sem se policistu zahvalil za opozorilo in jo naslednji dan plačal. Brez besed in ugovorov. Da pa se policist spravlja na brezvezne zadeve je pa noro. Pa naj bo kriv zakon, nadrejeni ali pa on sam. Je vseeno. Najeb.. nedolžni ljudje. In tak ni človek, se je pa najlažje skrivat za zakoni in nadrejenimi.
In če te nadrejeni je… v glavo, ga lahko tudi ti nazaj. Pač za lasten arhiv napišeš obrazložitev in takrat seveda NE opravljaš dela. Pol se naj pa nadrejeni odloči, kaj želi.
Če bi se manj ukvarjali s takimi neumnostmi, bi imeli več časa za dejanske zadeve, ki so vredne časa.
In oprosti, policistu ki se postavi 20m za tablo naselja na široki, ravni in pregledni cesti s pločniki na obeh straneh in izven stanovanjskega dela naselja, namesto 500m stran zraven vrtca, brez težav rečem inkasant.
PS: in ne pravim, da so vsi policisti inkasantje. Sem imel čast srečat izjeme. Očitno jim ni bilo problem pisat obrazložitve.
Ti mojo razlago posplosujes. Jaz sem ti napisal zakaj je delo do pike vplivalo na izrekanje opozoril. Ja izvajanje meritev izza grma 50m pred koncem naselja je bedarija. V svoji karieri sem zelo malo delal sploh na radarju ker sem imel moralno tezavo saj tudi sam velikokrat vozim prehitro.

Policijske naloge so se vse kaj drugega kot nadzor prometa zato se pac ne zahvalis ko ti nekaj ni vsec ampak probas v roku sluzbe delat po podrocjih ki te bolj zanimajo (kriminal, javni red itd)... je pa policija hierarhicna organizacija in ti sef pac lahko odredi dolocene zadeve. Ce mas s tem tezave se kadarkoli lahko poslovis. Osebno imam tezave z avtoriteto in je to ena od stalnic pogovorov na sestankih s psihologom. Ampak se tega zavedam in ne vpliva bistveno na moje odnose s sefi.

Pa napisal si da si se zahvalil za opozorilo in naslednji dan placal...verjetno gre za lapsus

Ne dvomim da bi jaz nasel koga iz tvoje profesije ki je res smotan in nesposoben. In? Povsod se najdejo - tako v tvoji branzi (pa ne vem kaj pocnes) kot v policiji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Nikjer nisem popušil. Možno pa je da vi živite nekje v paraleli.

Policaj ti da v podpis svoj zapisnik, kjer zahteva da ga spodaj podpišeš in priznavaš, da si bil s prekrškom in postopkom seznanjen. S tem si praktično že priznal vsaj pol svoje odgovornosti. Potem dobiš v zaprtem pismu odločbo in položnico. Za pas ali telefon ti pa menda položnico že kar policaj zraven da, če se prav spomnim.

In ne delajte se iz samih sebe tepcev. Tistih nekajkrat kot sem šel dofinancirat JU na ta način, v glavnem poteka nekako tako. Da bi si pa zabeležke delal iz tega - jih morda vi delate? :nigladek: Ker - če bi, bi se verjetno že pred rojstvom odselil nekam v drugo pm.
Mi definitivno zivimo v paraleli. Rece se ji realnost. Ti pa v svojem svetu.

Policist ti ne da nobenega zapisnika ampak dobis direktno placilni nalog. Razen ce tok prehitro vozis da se ti zaseze voznisko dovoljenje in ti kasneje sodnik za prekrske izrece 18 kazenskih tock. Pa tudi takrat ne podpisujes nobenega zapisnika.

Edini zapisnik v prometu ki ti ga je policist lahko dal za podpisat je zapisnik o preizkusu z alkotestom kar pomeni da si napihal.

Ampak ja verjetno si ti to podpisoval enkrat vmes ko si v vojski bil glavni svetovalec poveljnika kasarne in si mu ravno pojasnjeval kako si enemu sovojaku na glavo stopil (nakljucni spomini tvojih nebuloz)
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Apollo8 me pa zanima, kako so te radarske "pištole" za merjenje hitrosti nastavljenje?

Torej, primer me bega, da npr nek policaj nameri nekomu 85 na 50, ga ustavi, vidi da je sosedova Micka, jo spusti in potem naslednjega "sanjača" ustavi, mu pokaže 85, on zbegano gleda, kako je to mogoče pa si misli, raje ne bom oporekal, saj imam truplo v pritljažniku in plača.

Če pa "sanjač" sklepa, da on niti pod razno ni toliko vozil, kako potem....

So ti merilniki opremljeni s kakšnimi časovnimi zaznamki? Kdaj se zbriše zmerjena hitrost? Se prekoračene hitrosti kam beležijo v nek policijski arhiv? Ali je to pač prosto po prešerno kot je policaj pošten.

Sem imel sam primer, da me je očitno nek civilni videl brskat po telefonu (sklepal po gibu glave?) in me patrulja ustavi na naslednji avtobusni.... Me je prešinilo rečt, da se je gospod zadaj zmotil, da sem nekaj iskal, nisem imel telefona v roki....ampak teh 35e in brez pik sem požrl pač. Me je pa zamikalo rečt, ker velikokrat pogledam "dol" proti sedežu, klimi, itd.....

Če pa so to poslovne skrivnosti, je pa to tudi nek odgovor:D:D

Hvala.
Torej v mojih casih so bili se merilniki ki niso nic shranjevali. Pac ti si nastavil limit in ce je izmeril nad limitom je zapiskal in izpisal. In pol si ustavil cloveka. A so moznosti za napake, manipulacije, itd? Da so.

Potem so prisli malo novejsi, ki so meli not spominsko kartico in so belezili izmerjene prekoracitve. Za prekrske kjer so predpisane kazenske tocke ne smes izrekati opozoril (pri hitrosti so kazenske tocke zelo hitro) in tako so sedi zaceli preverjat stevilo izdanih kazni in stevilo pozitivnih na merilniku. No temu so se policisti izogibali tako da so limit nastavili visje. In te je na omejitev 50 izmeril 70 in ustavil. Limit je mel pa na 90. In on je mel meritev 70 ampak v spomin pa ni slo ker je bil limit visje. In potem ti je lahko izrekel opozorilo ne da bi kdo to ugotovil. No ko se je to ugotovilo so na nekaterih postajah sefi zaceli to kontrolirat in sami nastavljat limite itd...

Danes pa skoraj vsi merilci zraven tudi slikajo. Baje.

Sicer mora patrulja ob meritvah pisat zapisnik, kjer vpise kraj in uro merjenja, kako je dolocena omejitev (splosno pravilo, znak itd) ter potem vse ki jih je izmeril da so prehitri. Ampak tega zapisnika stranke ne vidijo in ni del postopka s stranko.

Kazen za telefon je 120, polovicka 60

V karieri sem v enem obdobju kar veliko delal po prometu vendar skor nic na radarjih. Izrekel sem tudi zelo veliko opozoril, predvsem za pas in telefon. Tko da jaz s tem nimam tezav
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in BornSkeptic

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej v mojih casih so bili se merilniki ki niso nic shranjevali. Pac ti si nastavil limit in ce je izmeril nad limitom je zapiskal in izpisal. In pol si ustavil cloveka. A so moznosti za napake, manipulacije, itd? Da so.

Potem so prisli malo novejsi, ki so meli not spominsko kartico in so belezili izmerjene prekoracitve. Za prekrske kjer so predpisane kazenske tocke ne smes izrekati opozoril (pri hitrosti so kazenske tocke zelo hitro) in tako so sedi zaceli preverjat stevilo izdanih kazni in stevilo pozitivnih na merilniku. No temu so se policisti izogibali tako da so limit nastavili visje. In te je na omejitev 50 izmeril 70 in ustavil. Limit je mel pa na 90. In on je mel meritev 70 ampak v spomin pa ni slo ker je bil limit visje. In potem ti je lahko izrekel opozorilo ne da bi kdo to ugotovil. No ko se je to ugotovilo so na nekaterih postajah sefi zaceli to kontrolirat in sami nastavljat limite itd...

Danes pa skoraj vsi merilci zraven tudi slikajo. Baje.

Sicer mora patrulja ob meritvah pisat zapisnik, kjer vpise kraj in uro merjenja, kako je dolocena omejitev (splosno pravilo, znak itd) ter potem vse ki jih je izmeril da so prehitri. Ampak tega zapisnika stranke ne vidijo in ni del postopka s stranko.

Kazen za telefon je 120, polovicka 60

V karieri sem v enem obdobju kar veliko delal po prometu vendar skor nic na radarjih. Izrekel sem tudi zelo veliko opozoril, predvsem za pas in telefon. Tko da jaz s tem nimam tezav
Ali prav razumem iz zapisanega, da se meritev sama ne resetira po določenem času, oz. da se ne zabeleži in prikaže čas meritve (poleg razdalje in hitrosti) in se tako da v roke policistu možnost manipulacije, ki se opisuje zgoraj?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ali prav razumem iz zapisanega, da se meritev sama ne resetira po določenem času, oz. da se ne zabeleži in prikaže čas meritve (poleg razdalje in hitrosti) in se tako da v roke policistu možnost manipulacije, ki se opisuje zgoraj?
Sej mislim da je jasno napisano. Prvo we meritve niso shranjevale nato pa vedno vec, sedaj naprave tudi fotografirajo.

Mislim da tisti prvi so izpisali samo hitrost in razdaljo. Pa limit je bil prikazan na napravi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sej mislim da je jasno napisano. Prvo we meritve niso shranjevale nato pa vedno vec, sedaj naprave tudi fotografirajo.

Mislim da tisti prvi so izpisali samo hitrost in razdaljo. Pa limit je bil prikazan na napravi
Sem šel pogledat slike vaših merilcev - 155+- jih je menda v uporabi. Velika večina jih prikaže hitrost in razdaljo meritve + na majhno zraven datum in uro meritve, sliko jih kaže manjšina - govorim o ročnih.
Bolj me zanima ali se meritev po določenem času samodejno izključi/zbriše iz prikazovalnika - ne govorim o spominu naprave; ker če se ne, je dejansko mogoče da "Micka" odpelje naprej, "bogaboječi Jožko" pa plača njeno kazen, saj niti natančno ne pogleda kaj mu policaj kaže, kaj šele bere, kaj mu napiše na nalog/...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sem šel pogledat slike vaših merilcev - 155+- jih je menda v uporabi. Velika večina jih prikaže hitrost in razdaljo meritve + na majhno zraven datum in uro meritve, sliko jih kaže manjšina - govorim o ročnih.
Bolj me zanima ali se meritev po določenem času samodejno izključi/zbriše iz prikazovalnika - ne govorim o spominu naprave; ker če se ne, je dejansko mogoče da "Micka" odpelje naprej, "bogaboječi Jožko" pa plača njeno kazen, saj niti natančno ne pogleda kaj mu policaj kaže, kaj šele bere, kaj mu napiše na nalog/...
Ne vem, se pa meritev pobrise ce po nesreci se enkrat pritisnes gumb za merjenje.

No to sedaj je lep prikaz kako pride do dela tocno po crki zakona. Umetno ustvarjanje dvoma se preden se nekaj zgodi. Ti sedaj pises o neki potencialni situaciji. In nek sef to prebere, zacne se sam tko razmisljat in se spomni da naj policist pri vsaki kazni se dve prici poklice zraven da res ni z isto meritvijo dveh kaznoval. Sej tud pistola nima kamere pa ti policist z njo lahko zivljenje vzame.

Tako vedenje dajem v kategorijo ljudi “kaj pa ce?”. Obicajno veliko neke skepse, namisljene situacije, polno potencialnih problemov in zelo malo resitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem, se pa meritev pobrise ce po nesreci se enkrat pritisnes gumb za merjenje.

No to sedaj je lep prikaz kako pride do dela tocno po crki zakona. Umetno ustvarjanje dvoma se preden se nekaj zgodi. Ti sedaj pises o neki potencialni situaciji. In nek sef to prebere, zacne se sam tko razmisljat in se spomni da naj policist pri vsaki kazni se dve prici poklice zraven da res ni z isto meritvijo dveh kaznoval. Sej tud pistola nima kamere pa ti policist z njo lahko zivljenje vzame.

Tako vedenje dajem v kategorijo ljudi “kaj pa ce?”. Obicajno veliko neke skepse, namisljene situacije, polno potencialnih problemov in zelo malo resitev.
Isto te je na prejšnji strani vprašal BornSkeptic pa je ostalo neodgovorjeno.
Jaz osebno nimam težav s tem, opažam pa v okolici precej skepse do poštenja policistov pri takih opravilih.
Recimo zgolj kot primer - žena je v času lock downa bila službeno na Primorskem. Vsa potrdila, izjave, potni nalog,... je imela zraven. Na potnem nalogu napisane glavne relacije - recimo MB-LJ-KP-NG. Ustavil jo je zaradi prehitre vožnje v Ajdovšni - nič narobe, res je prehitro vozila; si je pa vzel skoraj pol ure in jo pregledoval za vsa dokazila in "gušil" zakaj ni na ac za NG in da Ajdovščine nima na potnem nalogu. Če to ni podjebavanje pa nič nočem.

Zdaj pač vem, da če mi bo še kdaj kdo dal v dokaz ročni merilec hitrosti, bom pogledal na uro meritve - najraje v Bosni in na Hrvaćkem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Potni nalog za pol države v istem dnevu je pač sumljiv. Iz prve roke poznam precej primerov, kjer se je liberalno izkoriščalo dejstvo, da so stranke na vseh koncih, delo pa tako, da ga lahko opravljaš tudi sredi noči.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Sem slučajno kje to napisal? Tudi terenski serviserji ne delajo samo ene relacije. Pravim samo, da se take blj pozorno kontrolira, ker so možnosti za zlorabo neomejene.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Isto te je na prejšnji strani vprašal BornSkeptic pa je ostalo neodgovorjeno.
Jaz osebno nimam težav s tem, opažam pa v okolici precej skepse do poštenja policistov pri takih opravilih.
Recimo zgolj kot primer - žena je v času lock downa bila službeno na Primorskem. Vsa potrdila, izjave, potni nalog,... je imela zraven. Na potnem nalogu napisane glavne relacije - recimo MB-LJ-KP-NG. Ustavil jo je zaradi prehitre vožnje v Ajdovšni - nič narobe, res je prehitro vozila; si je pa vzel skoraj pol ure in jo pregledoval za vsa dokazila in "gušil" zakaj ni na ac za NG in da Ajdovščine nima na potnem nalogu. Če to ni podjebavanje pa nič nočem.

Zdaj pač vem, da če mi bo še kdaj kdo dal v dokaz ročni merilec hitrosti, bom pogledal na uro meritve - najraje v Bosni in na Hrvaćkem.
Ni ostalo neodgovorjeno, natancno sem napisal kaj se kje vidi in tudi da so moznosti za manipulacije, zdej ce bi pa ti rad da nekaj X napisem da bo tvoja dusa srecna - tega p ne morem vedet.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ne vem, se pa meritev pobrise ce po nesreci se enkrat pritisnes gumb za merjenje.

No to sedaj je lep prikaz kako pride do dela tocno po crki zakona. Umetno ustvarjanje dvoma se preden se nekaj zgodi. Ti sedaj pises o neki potencialni situaciji. In nek sef to prebere, zacne se sam tko razmisljat in se spomni da naj policist pri vsaki kazni se dve prici poklice zraven da res ni z isto meritvijo dveh kaznoval. Sej tud pistola nima kamere pa ti policist z njo lahko zivljenje vzame.

Tako vedenje dajem v kategorijo ljudi “kaj pa ce?”. Obicajno veliko neke skepse, namisljene situacije, polno potencialnih problemov in zelo malo resitev.
Resitev je preposta. Vse naprave naj še poleg slikajo. Kar pa je verjetno kar draga zadeva.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Mislim da jih vecina to sedaj ze pocne.

Ampak...sej je jasno da vec ko je takih naprav manj je opcij za opozorila. Prej je slo cez tudi kako “opozorilo” kjer bi bile tocke... zdaj pa pac strogo po crki zakona.
Vsi bi zaostrovali. Potem pa bi neka opozorila imel ker kao oni niso problem, njim se pa lohk spregleda. Ampak ostale ostale pa kaznovat na polno...
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Sem šel pogledat slike vaših merilcev - 155+- jih je menda v uporabi. Velika večina jih prikaže hitrost in razdaljo meritve + na majhno zraven datum in uro meritve, sliko jih kaže manjšina - govorim o ročnih.
Bolj me zanima ali se meritev po določenem času samodejno izključi/zbriše iz prikazovalnika - ne govorim o spominu naprave; ker če se ne, je dejansko mogoče da "Micka" odpelje naprej, "bogaboječi Jožko" pa plača njeno kazen, saj niti natančno ne pogleda kaj mu policaj kaže, kaj šele bere, kaj mu napiše na nalog/...

Meritev, ki pokaže izmerjeno hitrost, ki je višja od nastavljene se shrani, zaslon pa se zaklene. Ko potrdiš meritev, lahko šele dalje meriš. Četudi se zaslon ugasne (merilnik gre v "spanje") je meritev shranjena v merilniku.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mislim da jih vecina to sedaj ze pocne.

Ampak...sej je jasno da vec ko je takih naprav manj je opcij za opozorila. Prej je slo cez tudi kako “opozorilo” kjer bi bile tocke... zdaj pa pac strogo po crki zakona.
Zakaj? Če je v zakonu možnost (ne trdim, da je), da se v primeru prekoračitve za manj kot 10km/h izven naselja lahko izreče opozorilo, zakaj bi bilo manj opcij za opozorilo?