Policija

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Jaz nekih problemov in "izgube" s policisti nisem imel. Dvakrat v življenju sem plačal prekoračitev hitrosti. Ko me je pred leti zadnjič izmeril, me je še potolažil: gospod, saj to ne bo tako drago :). In ni bilo.
Po drugi strani so staršem, ki živijo sami, že dvakrat nekaj ukradli iz hiše, enkrat tudi vse dokumente, pa nekega hudega truda policija ni pokazala, da karkoli razišče. O tem sem že pisal in ne bi ponavljal. Za njiju je bila tista škoda glede na delež premoženja precej večja kot odrezana roka za zavarovalnico.
Občutki so mešani. Policija tu nekje je, brez nje bi bilo res sranje, še zmeraj pa je bolje, da je ne rabiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Ko se s pištolo prikažes na banki, pošti, črpalki aktivirajo boga in pol, zaprejo pod države zaradi parih jurjev.
Ko te zvabijo iz hiše in ti pomočniki obrnejo hišo na glavo, pridejo na ogled "ko imajo čas"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Meni je butasto ker mi težijo, ko se vozim s kolesom po pločniku ob glavni cesti, ki je ovinkasta, v breg in vsak drugi je polno naložen kamion.
Namesto da bi preventivo vsekal in kaznoval tovornjakarje.
Rajši plačam kazen kot pa da sem statistika v črni kroniki.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Apolo je razložil in je dokaj logično kakor policaji danes postopajo. Toda človek ne more iti mimo občutka, da gre predvsem za biznis. Kot da je dobil naročilo kolikšnjo kvoto denarja mora zarubit. Sicer mi je pa policaj sam izgovoril da so dobili komando.

V rondoju mi je padel telefon iz sedeža na tla, zato sem ustavil takoj naprej na avtobusni postaji, pobral in speljal ter ob tem vlekel še pas nase. Ni hudič sem v tistem trenutku srečal še policaja. Je v tistem rondoju obrnil in z lučjo za mano - NISI bil privezan! Ja, toda naslednji hip sem pa že bil, lej, takole je bilo. Potem je rekel da mi zadnja štop luč ne dela ... evo smo že na dvesto Ejih.

- Kwa? Od kdaj se pato kaznuje? Kako pa naj vem v kombiju da mi zavorna luč ne dela? To se samo opozori itd.
- Ja, ok, toda hočem še videti opremo.
- Ni problema, vse imam evo, tudi prva pomoč je nova ker sem jo lani menjal. Nič ni ne moreš.
- Kaj pa gasilnik?
- Tule, imam gasilce pooblaščene da je urejeno. (nič mi ne moreš)
- Dobro, zakaj imaš pa na strehi na pakettregerju jekleno cev? To ni prav, kovina na kovino itd.
- Poslušajte, g. policaj. Ste morda strojnik? Jaz sem in točno vem kaj delam in kako. Zato tule kar nehajva !

- Ok, toda za pas boš pa plačal.

(Klinc te gleda, pa bom, preklemanski žandar nenasitni :mad:)

V Celju sem vozil 50/h mimo parka ob Savinji, pa mi je šel dokazovati da me je nameril 84 km/h. Nemogoče, glede da vem da sem v mestu, celo občutek sem imel da bo tam patrulja ker je vedno, pa še ležeči policaji so tam včasih bili, sedaj jih ni več toda zadeva ostane v navadi. Vmes mi je pa še nekdo prijazno poblendal - hvala prijatelj, toda jaz vozim prav, nič mi ne more. - Jok, nameril me je kao 84/h :nigladek: . Tepec ! Nikoli se ne prepiram s policajem, tokrat sva se pa udarila. Zapisnika mu nisem podpisal in poslal pritožbo. Zadeva je nekje obvisela saj je že dve leti mir.
Pri merjenju hitrosti stranka nikoli ne podpise nobenega zapisnika.

Tko da....spet prevec domisljije?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni res. Zapisnik skupaj s plačilnim nalogom mi je dal v podpis in ga imam nekje v fasciklu, nepodpisanega. Domišljija itd :nigladek:

Mi je čudno tudi ker sem imel več kot 80 v naselju (84), kar bi po mojem moralo biti za sodnika za prekrške. Razen če je upošteval kake tolerance ( :sprasujemse: ) in mi je bilo vsaj to prizanešeno?
Sicer mi je pa hotel zapaliti 250 Ejev in 5 pik :nigladek: . Za nekaj kar nisem storil.
 
Nazadnje uredil moderator:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Ni res. Zapisnik skupaj s plačilnim nalogom mi je dal v podpis in ga imam nekje v fasciklu, nepodpisanega. Domišljija itd :nigladek:
To ne obstaja. Lahko pa poisces ta imaginarni fascikel skupaj z imaginarnim dokumentom in nam ga prezentiras na forumu Da se bomo se malo smejali.

Ne obstaja. Ob meritvi dobis v podpis placilni nalog ce ti je seveda izrecena kazen. TO je edini dokument ki ga dobis. Lahko da so tebi dali se kako igraco zraven. Da nisi bil v mcdonaldsu pa si slucajno zamesal? A mas rad happy meal?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Apolo - adijo. Pojdi se pametovat v celje. Ker če sem imel kje opravke s policaji, sem jih imel ravno s celavarji. Vozim pa dnevno po celi Slo in nekajkrat na leto čez pol evrope.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Demz:
Bencinski_vibro_nabijac_zaba_Tremix_Atlas_Copco_Husqvarna_LT6005_z_indikatorjem.png
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj boš pa rekel na dogodek, relacija Šentjur - Planina, ko me je z lučjo skinil iz ceste in napisal : Na tem in tem kilometru je prevozil črto.
Kakšno črto? Od kdaj ne smem prevoziti prekinjene črte? In res, čez 4 dni sem imel ponovno pot tam preko in prav opazoval kje je na Jezercih tisti kilometer odseka in moja polna črta. Je ni ! Je prekinjena in to čez cela Jezerca.

Mislim da so me do sedaj dvakrat slikali ko sem peljal mimo zasede. Prvič v domačem Boštanju, kjer sem dobil sliko z meritvijo domov, drugič pa na celjskem koncu, kjer je bil zgolj zapisnik : "Na tem in tem kilometru si vozil ... 75/h, omejitev je pa 60. Nič slike ali kakega drugega podatka. Je to normalno? Je to zadosti dokazan zapisnik?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
To ne obstaja. Lahko pa poisces ta imaginarni fascikel skupaj z imaginarnim dokumentom in nam ga prezentiras na forumu Da se bomo se malo smejali.

Ne obstaja. Ob meritvi dobis v podpis placilni nalog ce ti je seveda izrecena kazen. TO je edini dokument ki ga dobis. Lahko da so tebi dali se kako igraco zraven. Da nisi bil v mcdonaldsu pa si slucajno zamesal? A mas rad happy meal?

no ja, da mal zagovarjam Demz

Ko omeniš plačilni nalog, si večina običajnih smrtnikov pod tem predstavlja položnico.
To, čemur vi rečete plačilni nalog in kar tudi piše na tistem nesrečnem pildku, pa spet, običajnemu smrtniku zgleda kot zapisnik. In v bistvu po vsebini tudi je.

Podpis je pa brezpredmeten. Podpišeš, da ti je bil pildek vročen pa nič drugega. Zdej če se delaš pametnega in nočeš podpisat, pol najbrž pristaneš v vicih, ki si jih policaji izmenjujejo med tem, ko se dolgočasijo v kakšnem grmu... :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
no ja, da mal zagovarjam Demz

Ko omeniš plačilni nalog, si večina običajnih smrtnikov pod tem predstavlja položnico.
To, čemur vi rečete plačilni nalog in kar tudi piše na tistem nesrečnem pildku, pa spet, običajnemu smrtniku zgleda kot zapisnik. In v bistvu po vsebini tudi je.

Podpis je pa brezpredmeten. Podpišeš, da ti je bil pildek vročen pa nič drugega. Zdej če se delaš pametnega in nočeš podpisat, pol najbrž pristaneš v vicih, ki si jih policaji izmenjujejo med tem, ko se dolgočasijo v kakšnem grmu... :norec:
V bistvu ni zapisnik. Je odlocba. Z zapisniki se ne izreka sankcij oz ne nalaga ravnanj. Point je da tip pametuje o vsem, ko mu dokazes da pa nima prav te pa zacne zalit itd...

Pa smo obdelali ze racunovodstvo, kadrovske zadeve, zaposlovanje tujcev, ma skoraj je ni teme kjer ne bi prvo v temo brcnil pol pa zacel po gostilnisko kr nekaj se histericno razburjat in prepirat itd...

Pac ni dobil zapisnika, ni nekega manevrskega prostora tu
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ravno v primeru opozoril to drzi. Da bi policist izrekel opozorilo morajo biti izpolnjeni doloceni pogoji. Zakon predpisuje, da se opozorilo lahko izrece, ce je bil prekrsek storjen v okoliscinah, ki ga delajo posebno lahkega. Vsem nam je jasno, da je to presoja policista. No in ker gre za presojo policista so se nasli sefi (ki so do pred nekaj leti prav vsi izvirali iz sistema milice) ki so ob izreku opozorila zahtevali da policist za lasten arhiv napise pisno obrazlozitev opozorila, da se lahko dokazuje okoliscine zakaj je bilo opozorilo izdano. Logicno je bilo lazje poloznico izpolnit. Pa potem so se pojavili sumi da je nekdo opozorjen ker je policist dobil podkupnino itd.... in je vecina zacela izrekat samo se poloznice. Npr jaz osebno sem zelo nerad ustavljal tuje tovornjakarje (tud ni blo to moje primarno podrocje dela) - ker lahko kazen placajo na kraju in ti dajo denar. Enostavno nisem hotel da se nekdo pelje mimo in si ustvari napacno zgodbo.

Tko da opozorila so podrocje ki je direktno “zj.ebano” zaradi sistema dela do pike.
Hvala za razlago. Jaz iz tega preberem, da so policisti postali inkasantje in da jih skrbi le lastna rit, ter niti malo sočlovek. Hvala lepa za tako službo. Ko bi nadrejeni prvič zahteval, da dam kazen za nepomemben prekršek, bi dobil v roke mojo odpoved.
in ja, sem že plačal kazni za prometne prekrške in sem se policistu zahvalil za opozorilo in jo naslednji dan plačal. Brez besed in ugovorov. Da pa se policist spravlja na brezvezne zadeve je pa noro. Pa naj bo kriv zakon, nadrejeni ali pa on sam. Je vseeno. Najeb.. nedolžni ljudje. In tak ni človek, se je pa najlažje skrivat za zakoni in nadrejenimi.
In če te nadrejeni je… v glavo, ga lahko tudi ti nazaj. Pač za lasten arhiv napišeš obrazložitev in takrat seveda NE opravljaš dela. Pol se naj pa nadrejeni odloči, kaj želi.
Če bi se manj ukvarjali s takimi neumnostmi, bi imeli več časa za dejanske zadeve, ki so vredne časa.
In oprosti, policistu ki se postavi 20m za tablo naselja na široki, ravni in pregledni cesti s pločniki na obeh straneh in izven stanovanjskega dela naselja, namesto 500m stran zraven vrtca, brez težav rečem inkasant.
PS: in ne pravim, da so vsi policisti inkasantje. Sem imel čast srečat izjeme. Očitno jim ni bilo problem pisat obrazložitve.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nikjer nisem popušil. Možno pa je da vi živite nekje v paraleli.

Policaj ti da v podpis svoj zapisnik, kjer zahteva da ga spodaj podpišeš in priznavaš, da si bil s prekrškom in postopkom seznanjen. S tem si praktično že priznal vsaj pol svoje odgovornosti. Potem dobiš v zaprtem pismu odločbo in položnico. Za pas ali telefon ti pa menda položnico že kar policaj zraven da, če se prav spomnim.

In ne delajte se iz samih sebe tepcev. Tistih nekajkrat kot sem šel dofinancirat JU na ta način, v glavnem poteka nekako tako. Da bi si pa zabeležke delal iz tega - jih morda vi delate? :nigladek: Ker - če bi, bi se verjetno že pred rojstvom odselil nekam v drugo pm.
 
  • Haha
Reactions: Matey
5. apr 2015
1.335
691
113
Apollo8 me pa zanima, kako so te radarske "pištole" za merjenje hitrosti nastavljenje?

Torej, primer me bega, da npr nek policaj nameri nekomu 85 na 50, ga ustavi, vidi da je sosedova Micka, jo spusti in potem naslednjega "sanjača" ustavi, mu pokaže 85, on zbegano gleda, kako je to mogoče pa si misli, raje ne bom oporekal, saj imam truplo v pritljažniku in plača.

Če pa "sanjač" sklepa, da on niti pod razno ni toliko vozil, kako potem....

So ti merilniki opremljeni s kakšnimi časovnimi zaznamki? Kdaj se zbriše zmerjena hitrost? Se prekoračene hitrosti kam beležijo v nek policijski arhiv? Ali je to pač prosto po prešerno kot je policaj pošten.

Sem imel sam primer, da me je očitno nek civilni videl brskat po telefonu (sklepal po gibu glave?) in me patrulja ustavi na naslednji avtobusni.... Me je prešinilo rečt, da se je gospod zadaj zmotil, da sem nekaj iskal, nisem imel telefona v roki....ampak teh 35e in brez pik sem požrl pač. Me je pa zamikalo rečt, ker velikokrat pogledam "dol" proti sedežu, klimi, itd.....

Če pa so to poslovne skrivnosti, je pa to tudi nek odgovor:D:D

Hvala.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ni res. Zapisnik skupaj s plačilnim nalogom mi je dal v podpis in ga imam nekje v fasciklu, nepodpisanega. Domišljija itd :nigladek:
To ne obstaja. Lahko pa poisces ta imaginarni fascikel skupaj z imaginarnim dokumentom in nam ga prezentiras na forumu Da se bomo se malo smejali.
Evo Demz - priložnost , da dokažeš, da ne kotališ buč in zatreš sogovornika s trdnim dokazom v tvoj prav. Boš izkoristil? :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino