Policija

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Smo v modernih casih. Das posnetek pa cakas.
To je vedno zanimivo videti, kaki so odzivi na lastna dejanja, ki se niso zgodila oziroma povedala.
Bolje je povedat in zapisat in čakat. Ko se butli zapletejo in seveda ogorčeno zanikajo, pa lepo plasiraš posnetek. In seveda potem pokasiraš tožbo za nezakonito snemanje, svinje se pa še z malo več dreka, še naprej svaljkajo v blatu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Sem te lepo vprašal. Nisem trdil da je tako. Brez da mešaš druge poklice bi lahko odgovoril.
Pa kaj ma veze kako si vprasal? A zato ker si kulturen bi se zdaj jaz moral do tebe vest kot do obcutljive princese?

Pac vse organizacije sestavljajo ljudje. Cerkev, solstvo, zdeavstvo, policijo,... povsod mas gnila jabolka in organizacija je tok dobra kot so dobri ljudje ki jo sestavljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Zanimiv intervju. Koliko je resnice?
Apollo, koliko policistov naj bi bilo umazanih? Verjeto zelo majhna manjšina.
Sem sele sedaj sel gledat tole zadevo... prvo lahko intervjuvanec pove kje ma brata ki je se vedno na begu.

Pri zadevi ki jo omenja (kriminalist s travo) sem sodeloval. Sumi so se potrdili, opravljena je bila hisna preiskava, tip je bil priveden k preiskovalnemu sodniku in odrejen je bil pripor. Po 30 dneh ni bil podaljsan. Pa ne ker on toliko ve ampak ker (logicno) ni bil prej kaznovan in ker je mel (samo) 2kg trave. V resnici on res veliko ve ampak to je problem predvsem za nas ker je (bil) seznanjen z veliko preiskavami ki so bile v teku.

Ali je res ze prej bil mocno vpleten v trgovino z drogo ne vem, vem samo da je dejansko mel travo doma in da jo je tudi gojil.

Ampak je letel ven. To je nauk zgodbe.

Obratno trenutno desnica brezsramno na silo zaposluje ljudi ki so jim blizu. Ker tip ni dobil pozitivne varnostne preverke so enostavno zamenjali ljudi in sedaj je varnostno nesporen https://www.vecer.com/slovenija/kad...b-polozaje-zaradi-zaposlitve-tolmaca-10242873
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.721
113
blizu močvirne prestolnice
Pa kaj ma veze kako si vprasal? A zato ker si kulturen bi se zdaj jaz moral do tebe vest kot do obcutljive princese?

Pac vse organizacije sestavljajo ljudje. Cerkev, solstvo, zdeavstvo, policijo,... povsod mas gnila jabolka in organizacija je tok dobra kot so dobri ljudje ki jo sestavljajo.
Ne, vesti bi se moral kot do občutljivega princa. :evil: :bonk:
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Apollo8

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.721
113
blizu močvirne prestolnice
Sem sele sedaj sel gledat tole zadevo... prvo lahko intervjuvanec pove kje ma brata ki je se vedno na begu.

Pri zadevi ki jo omenja (kriminalist s travo) sem sodeloval. Sumi so se potrdili, opravljena je bila hisna preiskava, tip je bil priveden k preiskovalnemu sodniku in odrejen je bil pripor. Po 30 dneh ni bil podaljsan. Pa ne ker on toliko ve ampak ker (logicno) ni bil prej kaznovan in ker je mel (samo) 2kg trave. V resnici on res veliko ve ampak to je problem predvsem za nas ker je (bil) seznanjen z veliko preiskavami ki so bile v teku.

Ali je res ze prej bil mocno vpleten v trgovino z drogo ne vem, vem samo da je dejansko mel travo doma in da jo je tudi gojil.

Ampak je letel ven. To je nauk zgodbe.

Obratno trenutno desnica brezsramno na silo zaposluje ljudi ki so jim blizu. Ker tip ni dobil pozitivne varnostne preverke so enostavno zamenjali ljudi in sedaj je varnostno nesporen https://www.vecer.com/slovenija/kad...b-polozaje-zaradi-zaposlitve-tolmaca-10242873
Zadnji odstavek. Dokler bodo politiki kadrovali v vseh poklicih kjer nebi smel in seveda, dokler se bodo poklici vtikali v politiko kjer se jih ne tiče, bo v Sloveniji tako kot je, pa naj si bo desnica ali levica.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
Mhm. Ljudska milica je veselo namlatila potem pa sprasevala razne "barabice"... Pa ce je bil kriv ali ne.
Koliko transparentov v stilu "smrt komunizmu" ali "partija mori" je bilo 88. Leta na Roški? Resno vprašam
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne vem koga so pri vas mlatili, ampak pri nas so marsikomu pogledali skozi prste in te poslali domov z enim focnom, ne pa s položnico za pol plače. Če so te pa mlatili, si pa točno vedel zakaj in nisi pizdakal.
Tudi stvari so reševali. Danes je pa vse kar lahko od njih pričakuješ, večinoma zapisnik. Pa položnice seveda. So pa izjeme, kapo dol takim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ne vem koga so pri vas mlatili, ampak pri nas so marsikomu pogledali skozi prste in te poslali domov z enim focnom, ne pa s položnico za pol plače. Če so te pa mlatili, si pa točno vedel zakaj in nisi pizdakal.
Tudi stvari so reševali. Danes je pa vse kar lahko od njih pričakuješ, večinoma zapisnik. Pa položnice seveda. So pa izjeme, kapo dol takim.
Ce bi izjema dala focn povprecnemu mulcu danes bi starsi organizirali revolt, tozbo itd... pac danes so drugi casi, policija dela po zakonih, zakone sprejema parlament, da je pa slo vse skupaj v pi.zdo kjer noben ne upa vec cez prste pogledat je pa odraz druzbe. Vsak bi tozil, se pritozil, preverjal postopke... in odziv je da vedno delas do pike in pol se lahko vsi pritozujejo in ti noben nic ne more
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ce bi izjema dala focn povprecnemu mulcu danes bi starsi organizirali revolt, tozbo itd... pac danes so drugi casi, policija dela po zakonih, zakone sprejema parlament, da je pa slo vse skupaj v pi.zdo kjer noben ne upa vec cez prste pogledat je pa odraz druzbe. Vsak bi tozil, se pritozil, preverjal postopke... in odziv je da vedno delas do pike in pol se lahko vsi pritozujejo in ti noben nic ne more
Policija ne dela vedno po zakonih, ampak jih mnogokrat čisto zavestno krši. Ker so se iz policije prelevili v strankarsko milico.
Zato se morajo potem sodniki opravičevati, po tem ko koga oprostijo obtožb, ki jih je napesnila policija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas so v 70.letih uničili fanta. Bil je Tončkov Janez, partizanska sirota iz Bosne, ki je bil posvojen v sosednji vasi. Maskota smučarskih poletov v Planici. Gora od deca in grd v obraz kot smrtni greh - toda super možakar, pravi hribovec. Celo življenje v gojzarjih in metersko štilarco na rami.

Starejša ženska je pogrešala denar in ga je kar osumila da ga je on ukradel. Dva radeška policaja sta šla po njega in ga potem dva dni obdelovala v kevdru na milici. Možakar je postal od takrat epileptičen. Celo neko invalidnost so mu priznali. Čez dva tedna je pa ženska našla svoj denar v povštru kamor ga je sama skrila - in pozabila o_O .

Seveda je bil postopek, enega od tistih policajev so na hitro upokojili, drugega nekam premestili, komandirja pa tudi premestili v Brežice. Yebiga, se zgodi ( ? )
 
Nazadnje uredil moderator:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ce bi izjema dala focn povprecnemu mulcu danes bi starsi organizirali revolt, tozbo itd... pac danes so drugi casi, policija dela po zakonih, zakone sprejema parlament, da je pa slo vse skupaj v pi.zdo kjer noben ne upa vec cez prste pogledat je pa odraz druzbe. Vsak bi tozil, se pritozil, preverjal postopke... in odziv je da vedno delas do pike in pol se lahko vsi pritozujejo in ti noben nic ne more
Se strinjam. Ampak tvojdo pike postopek žal ne drži. Recimo pri manjših prekrških ima policist možnost izdati opozorilo, pa izda položnico. Meni je dal kazen, ker je mislil, da sem namerno nekaj naredil proti policistu. Pa sem mu vse razložil. Preklet debil, sem mu rekel potem, da bom kazen plačal, pa upam, da je dosegel normo in se bolje počuti. Da ne govorimo o krajah, kjer je praktično vse kar rabiš le še zapisnik za zavarovalnico, da bo kaj raziskano, lool.
In ja, je se zavedam, da je tudi družba kriva in pa zakoni, ampak tudi policist je lahko človek.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Včasih nisi nič grozil z odvetniki ali tv.
Danes te dajo - policijo (kogarkoli) - še raje v javnost. Izdati položnico ali opozorilo je še vedno njegova odločitev!
Torej obstaja 'nekaznovanje'.
V primeru debila, bi kot policaj, še kaj drugega naredil!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Se strinjam. Ampak tvojdo pike postopek žal ne drži. Recimo pri manjših prekrških ima policist možnost izdati opozorilo, pa izda položnico. Meni je dal kazen, ker je mislil, da sem namerno nekaj naredil proti policistu. Pa sem mu vse razložil. Preklet debil, sem mu rekel potem, da bom kazen plačal, pa upam, da je dosegel normo in se bolje počuti. Da ne govorimo o krajah, kjer je praktično vse kar rabiš le še zapisnik za zavarovalnico, da bo kaj raziskano, lool.
In ja, je se zavedam, da je tudi družba kriva in pa zakoni, ampak tudi policist je lahko človek.
Ravno v primeru opozoril to drzi. Da bi policist izrekel opozorilo morajo biti izpolnjeni doloceni pogoji. Zakon predpisuje, da se opozorilo lahko izrece, ce je bil prekrsek storjen v okoliscinah, ki ga delajo posebno lahkega. Vsem nam je jasno, da je to presoja policista. No in ker gre za presojo policista so se nasli sefi (ki so do pred nekaj leti prav vsi izvirali iz sistema milice) ki so ob izreku opozorila zahtevali da policist za lasten arhiv napise pisno obrazlozitev opozorila, da se lahko dokazuje okoliscine zakaj je bilo opozorilo izdano. Logicno je bilo lazje poloznico izpolnit. Pa potem so se pojavili sumi da je nekdo opozorjen ker je policist dobil podkupnino itd.... in je vecina zacela izrekat samo se poloznice. Npr jaz osebno sem zelo nerad ustavljal tuje tovornjakarje (tud ni blo to moje primarno podrocje dela) - ker lahko kazen placajo na kraju in ti dajo denar. Enostavno nisem hotel da se nekdo pelje mimo in si ustvari napacno zgodbo.

Tko da opozorila so podrocje ki je direktno “zj.ebano” zaradi sistema dela do pike.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne dvomim, da je slovenska Policija kar nekaj korakov naprej od Ljudske Milice. Zmeraj je seveda prostor za izboljšave.
Mi končni "uporabniki" seveda vidimo cel "paket", policija + pravosodni sistem in pozabljamo, da vse izhaja iz odločitev v parlamentu. Vidimo policiste, ki merijo hitrost na točkah, kjer mogoče niti pod razno ni nevarno, omejitev je pretirana, je pa soliden prostor, da se postavi radar in patruljo. In ne pomislimo, da bi morali svoj gnev preusmeriti na tiste, ki so zakonodajo sprejeli in tiste, ki s cesto upravljajo in so pretirano omejitev postavili.
Daleč najbolje je, če policije s celotnim paketom zadaj ne rabiš in policija "ne rabi" tebe. Rezultat, ki ga dobiš od policije in pravosodnega sistem je lahko za posameznika slab. Poglejmo, kako se denimo cel sistem trudi, da zavarovalnici prihrani plačilo odškodnine za odrezano roko. Z našim davkoplačevalskim denarjem. Ali se tako potrudi tudi za kako manjšo krajo, ki pa posamezniku ali manjšemu podjetju vzame večji delež sredstev kot v tem primeru zavarovalnici? Ne vem, primeri, ki jih malo poznam, niso taki.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Apolo je razložil in je dokaj logično kakor policaji danes postopajo. Toda človek ne more iti mimo občutka, da gre predvsem za biznis. Kot da je dobil naročilo kolikšnjo kvoto denarja mora zarubit. Sicer mi je pa policaj sam izgovoril da so dobili komando.

V rondoju mi je padel telefon iz sedeža na tla, zato sem ustavil takoj naprej na avtobusni postaji, pobral in speljal ter ob tem vlekel še pas nase. Ni hudič sem v tistem trenutku srečal še policaja. Je v tistem rondoju obrnil in z lučjo za mano - NISI bil privezan! Ja, toda naslednji hip sem pa že bil, lej, takole je bilo. Potem je rekel da mi zadnja štop luč ne dela ... evo smo že na dvesto Ejih.

- Kwa? Od kdaj se pato kaznuje? Kako pa naj vem v kombiju da mi zavorna luč ne dela? To se samo opozori itd.
- Ja, ok, toda hočem še videti opremo.
- Ni problema, vse imam evo, tudi prva pomoč je nova ker sem jo lani menjal. Nič ni ne moreš.
- Kaj pa gasilnik?
- Tule, imam gasilce pooblaščene da je urejeno. (nič mi ne moreš)
- Dobro, zakaj imaš pa na strehi na pakettregerju jekleno cev? To ni prav, kovina na kovino itd.
- Poslušajte, g. policaj. Ste morda strojnik? Jaz sem in točno vem kaj delam in kako. Zato tule kar nehajva !

- Ok, toda za pas boš pa plačal.

(Klinc te gleda, pa bom, preklemanski žandar nenasitni :mad:)

V Celju sem vozil 50/h mimo parka ob Savinji, pa mi je šel dokazovati da me je nameril 84 km/h. Nemogoče, glede da vem da sem v mestu, celo občutek sem imel da bo tam patrulja ker je vedno, pa še ležeči policaji so tam včasih bili, sedaj jih ni več toda zadeva ostane v navadi. Vmes mi je pa še nekdo prijazno poblendal - hvala prijatelj, toda jaz vozim prav, nič mi ne more. - Jok, nameril me je kao 84/h :nigladek: . Tepec ! Nikoli se ne prepiram s policajem, tokrat sva se pa udarila. Zapisnika mu nisem podpisal in poslal pritožbo. Zadeva je nekje obvisela saj je že dve leti mir.