Policija

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
250 si prihranil (2x polovička od 250 in 6 kt) - vožnja v rdečo v križišču.
Rumena v glavah policajev po mojih izkušnjah ne obstaja, zato se skozi križišča vozim max. 30 kmh, da lahko pravočasno ustavim, če slučajno naletim na spremembo iz zelene na gor.Zakaj ni pod semaforji časovnih odštevalnikov, kako dolgo bo še zelena, mi ni jasno.



Clanek ki si ga prilepil vsebuje toliko netocnosti in neresnic da bi bilo bolje da bi nesposobnez od avtorja napisal da policija uporablja letece kroznike namesto helikopterjev.

Mobilni kriminalisticni oddelki do oddelki na sektorjih krim policije na posameznih policijskih upravah (razen nove gorice).

Novi oddelek bo pac se eden od oddelkov v ze obstojecem sektorju. Ta oddelek nima nobene zveze s prisluskovanjem, kaj bodo poceli je jasno iz imena.

Nikoli ni bilo nobenega nadzora ki bi odkril nepravilnosti pri vklepanju ker ti kriminalisti tega sploh ne pocnejo.

Novinar opisuje nadzor ki je bil nad delom mobilnih kriminalisticnih oddelkov, ki pa s tem novim oddelkom nimajo nicesar skupnega.

Dejansko je ta oddelek nacrtovan oz casa cerarjeve vlade, ko so se vtaknili v to, da mobilni kriminalisticni oddelki tudi izvajajo tajno opazovanje (izvajajo ga tudi “navadni” kriminalisti na posameznih oddelkih). Ker jim je bilo obrazlozeno da ob stevilu preiskav ki se odvijajo pac ni mozno da bi vse opravil en oddelek za tajno opazovanje so v odgovor navedli da predlagajo ustanovitev se enega.

Pa se kar nekaj neresnic je not ampak brezveze vse nastevat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Sem prebral in kvote so, če človek razume sarkazm.


Poleg tega se spomnim pilotnega projekta iz celjske pu, kjer tamkajšnji policaji niso več imeli "norme", koliko raznoraznih prekrškarjev morajo na dan uloviti, torej so jih prej imeli (vse pu).
LInka žal ne najdem.
Torej ti bos meni razlozil kaj sem zelel povedat al kako? Zelo lepo mas not napisano kje pride do “kvot” in da policist ni dolzen nardit tok in tok ukrepov ce kaj drugega pocne. Ampak ce ne razumes ti ne morem pomagat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in jendomen

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Pa naj še en reče, da policija ni politična. Nek brezdelnež ima več besede kot minister.Zakaj? Mogoče ker sin (Luka Goršek) in hči (Tea Jarc) visokih policijskih funkcionarjev ter sin (Jaša Jenull) vrhovnega tožilca igrajo predstave, ki jih samo ustrahovani novinarji in policaji lahko imenujejo protesti.
Policija je dolzna vzdrzevati javni red in mir. In preprecevati nasilje. Da dosezes ta cilj moras vcasih biti pragmaticen. Tudi vladi ne bi bilo vsec ce bi sredi proslave zaceli varnostniki (policisti) s prireditvenega prostora evakuirati varovane osebe (domace in tuje) zato ker bi se 100m stran razvnel spooad med policijo in protestniki.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Pa naj še en reče, da policija ni politična. Nek brezdelnež ima več besede kot minister.Zakaj? Mogoče ker sin (Luka Goršek) in hči (Tea Jarc) visokih policijskih funkcionarjev ter sin (Jaša Jenull) vrhovnega tožilca igrajo predstave, ki jih samo ustrahovani novinarji in policaji lahko imenujejo protesti.
dokaz, da policija ni politična je, da se ti še kr prosti gibaš in počneš neumnosti
:fredi:
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Se strinjam, v tistem trenutku je bilo treba preprečiti izgrede, čeprav počasi bi bilo tudi s temi neprijavljenimi zborovanji treba narediti konec, sicer je brez veze, da imamo zakone. Kar nekaj nevarnih precedensov je bilo postavljenih v tem času.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Policija je dolzna vzdrzevati javni red in mir. In preprecevati nasilje. Da dosezes ta cilj moras vcasih biti pragmaticen. Tudi vladi ne bi bilo vsec ce bi sredi proslave zaceli varnostniki (policisti) s prireditvenega prostora evakuirati varovane osebe (domace in tuje) zato ker bi se 100m stran razvnel spooad med policijo in protestniki.
tako je.
v tistem trenutku so naredili pravilno. žal je izpadlo kot da poslušajo jenulla oz so smatrali da so njegove grožnje resne.

pričakujem pa sedaj konkretno bolj ostro obravnavo teh "spontanih neorganiziranih protestov". kar je preveč je pa preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ja seveda. Da nekoga umakneš pred divjaki ga je treba nujno aretirati in odpeljati v pripor.
Pravljice za lahko noč...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Ja seveda. Da nekoga umakneš pred divjaki ga je treba nujno aretirati in odpeljati v pripor.
Pravljice za lahko noč...
Da beres pravljice dokazuje to, da te je nekdo naplahtal, da so kogarkoli odpeljali v pripor.

Pridrzali so osebe za katere je obstajala nevarnost da bodo krsile javni red in mir.

Ja, lazje je obvladat manjso skupino kot vecjo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Zdaj ko ni več ovir za legalno izvedbo dogodkov bi res lahko počasi zahtevali prijavo dogodkov v skladu z zakonom in predpisi. Ter poskrbeli za varovanje in reševalno ekipo.


Ko se je nazadnje ena slabo počutila in so policisti klicali reševalce se je Jenull razburjal, kako to, da policija ni poskrbela za reševalce, čeprav je to odgovornost organizatorja.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Da beres pravljice dokazuje to, da te je nekdo naplahtal, da so kogarkoli odpeljali v pripor.

Pridrzali so osebe za katere je obstajala nevarnost da bodo krsile javni red in mir.

Ja, lazje je obvladat manjso skupino kot vecjo.
Vklenili so jih. Priprli so jih. Napisali so jim globe. Poslali k sodniku za prekrške.
Zaščita ?
Transparent: DOMOLJUBLJE NI FAŠIZEM.
Video posnetki: Nobeden ni napadal nikogar ampak so jih napadali balkanski divjaki.
Poveljujoči šef policijske enote na tem dogodku je zrel za suspenz. Najmanj samo on.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Vklenili so jih. Priprli so jih. Napisali so jim globe. Poslali k sodniku za prekrške.
Zaščita ?
Transparent: DOMOLJUBLJE NI FAŠIZEM.
Video posnetki: Nobeden ni napadal nikogar ampak so jih napadali balkanski divjaki.
Poveljujoči šef policijske enote na tem dogodku je zrel za suspenz. Najmanj samo on.
Vidis ko komentiras nekaj kar ne poznas. Nihce ni bil priprt, pridrzani so bili za cas proslave. Tiste drzavne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Pa btw vceraj me je ena babnica ki me bezno pozna zacela na pikniku napadat da imamo v sloveniji fasizemmin da ga podpiram, samo zato ker sem rekel da se ne strinjam z nespostovanjem drzave in organizacijo protestov na drzavni praznik. Je hodila za mano in najedala o fasizmu. In sem ji rekel da se o politiki sploh ne pogovarjam....in se kar da branim fasiste itd.... ter zakljucila da so na uradni proslavi molili ocenas in da je treba cerkvene vse pobit. En lep prikaz kdo je v resnici fasist.

Ampak s temi debilnimi jopici in provociranjem se dela skoda razumni desnici in tud vsem ostalim ki niso za ultra levo opcijo
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Vidis ko komentiras nekaj kar ne poznas. Nihce ni bil priprt, pridrzani so bili za cas proslave. Tiste drzavne.
E41cfN9WQAMeLEk.jpg
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Nekaj podobnega se je zgodilo pred leti tistima dvema, ki sta pred Frančiškansko cerkvijo držala napis "stop islamizaciji".

Jaz sem mislil, da so rumene jopiče zgolj pospremili stran, ne pa da so jih pridržali in napisali kazni. Argumentacija, da so motili javni shod dejansko ne zdrži, ker formalno ni bilo nobenega shoda.