Policaj, kazen in pritožba

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Pozdrav

Evo na kratko da opišem.

Kolega me prosi ce ga zategnem na železniško postajo.
Nazaj grede mi nasproti pripelje policijski avtomobil in se srečava.
Potem po 1 km vožnje pride z mano in me s sireno ustavi.
Na vprašanje, če vem zakaj me je ustavil sem rekel, da ne vem.
Odgovori mi, da sem bil neprivezan, da sem govoril po telefonu in da sem prepeljal polno črto.
Povem mu da telefona nimam,(ga nisem imel s sabo, ker se je doma polnil) privezan sem bil, za polno črto je pa čist možno da sem jo s kakšnim kolesom prevozil.
On se kar trdi za vse tri prekrške, ko pa bleknem, da ce ima kakšno sliko o teh prekrških, se jezno
zasuka in pravi, da mi bo prinesel sliko.
Seveda slika je bila položnica in to položnica, da sem bil neprivezan.
Povem mu, da položnice ne bom vzel in da naj napiše še za dva prekrška ki mi jih očita je položnico jezno vrgel skozi okno v moj avto.
Jaz razkurjen poberem položnico, grem do njegovega avta in ko odpre okno mu rečem.
"Tako kot ste vi meni dali položnico, vam jo haz vračam"
Vržem položnico v policijski avto in grem k svojemu avtu. Seveda pa se mastno pošljem pilicaja u ku....c
Odpeljem se z avtom, priprelje za mano me ustavi in napise položnico za žaljenje uradne osebe.
Tudi to položnico nisem hotel vzeti in sem mu rekel naj me da k sodniku.

S tem se je končalo
Sedaj sem dobil opomin pred izvržbo na OD,ker nisem plačal za neprivezanost 120 ojrov in opomin pred izvržbo na OD za 420 ojrov; za žaljenje.

Ok zdej me pa zanima.
A se lahko pritožim na kazen neprivezan. Glede kazni za žaljenje sem še pripravlje plačat, ker sem res zinil opazko. Razpizdi me pa, da se gospod policaj kar zmisli, telefon, pa polno črto in neprivezabost.

Sicer kako to sodnici, ki bo verjela policaju dokazat, ja ,ja to je pa drug problem.

Kaka ideja.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Misli preden stegneš gobec.. (Žal) so danes policaji vsemogočni in jim to močno stopa v glavo. Redke izjeme se vedejo normalno in prijazno kot bi se morali vsi.

Sicer pa lahko navedeš kolega kot pričo, ki lahko potrdi vse zgoraj našteto. Ni mi pa jasno kako lahko dobiš opomin pred izvršbo, če si zahteval da te pošlje sodniku za prekrške in če nisi podpisal ničesar?

V mojem primeru sem moral podpisat en nalog al nekaj podobnega, sicer bi me dal sodniku. Ker vem kaka je situacija s tem, sem raje požrl slino in podpisal. Mi gre pa ime tega kapsa še vedno po glavi, kmet je tak [cenzura], na fbju se šopiri z vožnjo z motorjem brez čelade, v diskačih je nek najjači, uglavnem slamo ma v glavi.
stupid-1.gif
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Ce si dobil opomin pred izvrsbo je zadeva ze pravnomočna in izvrsljiva. Drugic prej razmislaj o pritozbah.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ja ok se strinjam sam jaz od srečanja s policajem nisem dobil nobene položnice. Od policaja jo pa tud nisem vzel. Tko da tud ce bi hotel placat nisem vedel kam na kateri racun.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Misli preden stegneš gobec.. (Žal) so danes policaji vsemogočni in jim to močno stopa v glavo. Redke izjeme se vedejo normalno in prijazno kot bi se morali vsi.

Sicer pa lahko navedeš kolega kot pričo, ki lahko potrdi vse zgoraj našteto. Ni mi pa jasno kako lahko dobiš opomin pred izvršbo, če si zahteval da te pošlje sodniku za prekrške in če nisi podpisal ničesar?

V mojem primeru sem moral podpisat en nalog al nekaj podobnega, sicer bi me dal sodniku. Ker vem kaka je situacija s tem, sem raje požrl slino in podpisal. Mi gre pa ime tega kapsa še vedno po glavi, kmet je tak [cenzura], na fbju se šopiri z vožnjo z motorjem brez čelade, v diskačih je nek najjači, uglavnem slamo ma v glavi.
stupid-1.gif

Ja se strinjam 10000X premislit preden stegnes gobec
Kolega je bil ze na vlaku za Ljubljano,tako da to odpade.

Ja položnic nisem dobil, od policaja jih nisem hotel vzet, po pošti pa tudi ne.
Kam in koliko bi moral placati, pa izgleda ve samo policaj.
Oni samo pošlejo opomin pred izvržbo in to placilo v 8 dneh.
Danes je to bilo v nabiralniku, poštarju ni bilo trba nc podpisat.
Se pravi če bi poštar to stran vrgel, bi meni lepo trgali,ne da bi jaz vedel kaj trgajo, pa se pritoži na sončno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem do policistov vedno vljuden (in jih tudi dejansko cenim) in ni nikoli problema, še na pregoreno luč me je nazadnje samo vljudno opozoril, ker je deževalo kot pri norcih (KR).

Če bi si kaj izmislil, bi bil vseeno vljuden, zapisnika ne bi podpisal, ker se pač z njim ne bi strinjal in bi urejal naprej preko odvetnika.

Histerija in cepetanje z nožicami se ne obnese, ko imaš opravka z uradno osebo, poznavanje zakonov in pravic, pa precej bolj.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz sem do policistov vedno vljuden (in jih tudi dejansko cenim) in ni nikoli problema, še na pregoreno luč me je nazadnje samo vljudno opozoril, ker je deževalo kot pri norcih (KR).

Če bi si kaj izmislil, bi bil vseeno vljuden, zapisnika ne bi podpisal, ker se pač z njim ne bi strinjal in bi urejal naprej preko odvetnika.

Histerija in cepetanje z nožicami se ne obnese, ko imaš opravka z uradno osebo, poznavanje zakonov in pravic, pa precej bolj.

Ce bi dobro prebral moj prvi post, bi videl, da so do metanje polznic od strani policaja v moj avto, nisem nic zadiral ali kakorkoli zalil policaja.
Se mi pa zdi, da ce mu recem naj me da sodniku za prekrške, ker ne mislim prevzeti položnic, da bi moral to storiti. Ne pa da dobim kar opomin pred tganjem OD, ne da bi prej videl/dobil položnice.
No, mogoče se tud motim ne vem.
Zato sem pa napisal tu v Alter, da mi kdo da kak pameten nasvet, kako naprej.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Dotičnega primera ne bom komentiral, ker nisem bil tam. Bi pa pripomnil, da lepa beseda lepo mesto najde. Ko te policaj ustavi, pozdraviš, pokažeš dokumente in to je to. Če si storil prekršek, priznaš an se obenem pokesaš... Če si naletel, recimo na omejitev, in je ta bila na ravni cesti... ti mogoče celo oprosti tistih par kilometrov preveč in ti kazen spremeni v ustni opomin... Sem že doživel to. In... ne boste verjeli -tam se vedno peljem po omejitvi, ker sem si to mesto zapomnil. Precej pomaga, da napihaš 0.0, kot je bilo v mojem primeru... Skratka, če si prijazen, bo on tudi...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
...je pa čisto možno, da je dotični primer bil ''izpolnjevanje norme''... Žal, ampak res žal, so policaji plačani na normo... vsaj tako se govori. Koliko je v tem resnice, pa ne vem.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
...je pa čisto možno, da je dotični primer bil ''izpolnjevanje norme''... Žal, ampak res žal, so policaji plačani na normo... vsaj tako se govori. Koliko je v tem resnice, pa ne vem.

Plačni niso po pormetu, majo pa navodila koliko ukrepov naj bi izvedeli, ampak če jih ne jih tudi ne morejo sankcionirati,
so pa nekateri bolj zagnani, nekateri pa manj...

Glede na obnašanje v prometu, določene stvari še premalo izvajajo... ampak tukaj smo pametni vsi, dokler NAS ne kaznujejo,
v takih primerih je pa vedno izgovor da izpolnjujejo normo...

Pravila so in pravila bodo, tisti ki jih bomo kršili bomo sem pa tja tudi kaj morali plačati, hvala bogu če bodo to samo €...

Moram pa reči, da težko verjamem zgornji zgodbi, verjetno je se kaj več zadaj...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Seveda imajo normo, ste pozabili kakšen projekt je naredila Kresalka za PU Celje, kjer od takrat dalje niso imeli več norme (kar pomeni da so jo pred tem imeli, enako velja za ostale PU) ?

Če si policaj izmisli, da si med vožnjo počel kot je bilo očitano OP-u (in da se niso peljali za njim s provido na 5m razdalje & snemali), se lahko žal samo pritožiš na sončno upravo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
a ni takratni minister gorenak reku predstavnikom sindikata ko so se zmenli da končajo stavko,. v kolkem času lahko nazaj noter prinesejo izgubo katero so naredili s stavko
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Zdej sem se spomnil kako je bilo. Ker sem ugovarjal kapsu in nisem želel podpisat naloga, mi je zagrozil, da grem sodniku za prekrške. Ker je bila moja krivda in bi popušil, sem se potem raje umiril, podpisal da se strinjam z napisanim in dobil plačilni nalog. Tako, da po mojem če nisi podpisal bi moral iti avtomatsko sodniku. Se pa tudi meni zdi, da je zadaj kaj več, ker tole se ne sliši kot čist normalen postopek.. Da ni bil ta policaj kak bivši "kolega"?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pino pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz sem do policistov vedno vljuden (in jih tudi dejansko cenim) in ni nikoli problema, še na pregoreno luč me je nazadnje samo vljudno opozoril, ker je deževalo kot pri norcih (KR).

Če bi si kaj izmislil, bi bil vseeno vljuden, zapisnika ne bi podpisal, ker se pač z njim ne bi strinjal in bi urejal naprej preko odvetnika.

Histerija in cepetanje z nožicami se ne obnese, ko imaš opravka z uradno osebo, poznavanje zakonov in pravic, pa precej bolj.

Ce bi dobro prebral moj prvi post, bi videl, da so do metanje polznic od strani policaja v moj avto, nisem nic zadiral ali kakorkoli zalil policaja.
Se mi pa zdi, da ce mu recem naj me da sodniku za prekrške, ker ne mislim prevzeti položnic, da bi moral to storiti. Ne pa da dobim kar opomin pred tganjem OD, ne da bi prej videl/dobil položnice.
No, mogoče se tud motim ne vem.
Zato sem pa napisal tu v Alter, da mi kdo da kak pameten nasvet, kako naprej.

Če ti napiše plačilca, imaš na njem vse potrebno da se pritožiš - če ga seveda vzameš. Če ga fukneš stran, je tvoj problem, šteje se, da si ga vzel.
In ne, ne more te dat na tvojo željo kar na sodišče. Če bi hotel priti do sodišča, bi pač vzel plačilca, se po postopku pritožil, če bi bila pritožba zavrnjena, pa dal zahtevo za sodno varstvo in bi šlo na sodišče. Ker nisi, in si uradne papirje metal stran, pač vse skupaj plačaj, drugače ti bodo trgali. In naslednjič vzemi plačilca in preberi, kaj gor piše.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
...je pa čisto možno, da je dotični primer bil ''izpolnjevanje norme''... Žal, ampak res žal, so policaji plačani na normo... vsaj tako se govori. Koliko je v tem resnice, pa ne vem.

Plačni niso po pormetu, majo pa navodila koliko ukrepov naj bi izvedeli, ampak če jih ne jih tudi ne morejo sankcionirati,
so pa nekateri bolj zagnani, nekateri pa manj...

Glede na obnašanje v prometu, določene stvari še premalo izvajajo... ampak tukaj smo pametni vsi, dokler NAS ne kaznujejo,
v takih primerih je pa vedno izgovor da izpolnjujejo normo...

Pravila so in pravila bodo, tisti ki jih bomo kršili bomo sem pa tja tudi kaj morali plačati, hvala bogu če bodo to samo €...

Moram pa reči, da težko verjamem zgornji zgodbi, verjetno je se kaj več zadaj...

Ok Garfildd, kaj pa naj bi bilo se v ozadju. Je pa tko da sem obsojen že vnaprej, da slučajno pridem pred sodnika in bo enako mislil kot ti. Aja pa se sodnik bo prej verjel policaju ko nam.

1. Prvič, če ne podpišem in ne vzamem kazni policaj nima pravice da mi meče skozi okno
avtomobila.
2. Tudi jaz nebi smel početi to in mu poližnice metati skozi okno v njegov avto.
3. Ce bom sel do sonika bom zahteval od mojega GSM operaterja, da da izpisek kje je bil dotičnega dne
moj telefon. A doma ali na mestu kjer so me policaji ustavili. To menda lahko dobim.

Bo pa križ seveda z vsem dokazovanjem da mi je res rekel da sem telefoniral, ker bo policaj trdil, da samo nisem bil privezan. Po moje o polni črti in telefoniranju ne bo nič vedel.

Tud jaz bi lahko trdil, da ga nisem nekam poslal, pa ne mislim. Sem pripravljen odgovarjati za svoje dejanje. Naj se policaj prizna da si je vse kratko malo izmislil. Samo tega filma ne bom videl.
Saj se ne gre za placilo kazni. Da se pa zmisljuje, pa presega vse mere.

Ok, pustmo to. Eni vidijo, da je v ozadju nekaj več. Bom rešil po svoje.
Saj vem da lajam v luno in da na koncu bom moral placat, sam vsaj malo bodo vedeli da nismo vsi ovcke.
ki se poscijejo ko jim policaj kaj rece. Saj dobro pride takrat skozi, ampak policajem se s takim vedenjem daje na znanje, da so bogovi. Na zalost.

S tem zaključujem debato. Ce bo kdo se kaj napisal bom prebral odgovarjal pa ne vec.

Hvala in vsem pozdrav
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Policaj ti lahko zatakne plačilni nalog tudi za brisalec ali pa položi na streho pa si ga ti podpisal ali ne in bo v 8 dneh pravnomočen. Tebi je bil nalog vročen. In pa sodnika za prekrške ni več. Pooblaščena uradna oseba na kraju samem vodi postopek in ga zaključi s plačilnim nalogom. Razen kadar gre za hujše prekrške kjer gre obdolžilni predlog na sodišče. Če si mu gobcal nazaj pa je edino pravilno, da te pokasira za vse prekrške, čeprav bi te mogoče lahko spustil z opozorilom.