Normirani s.p. in dodaten zaslužek

d179

Zelenc'
3. apr 2022
7
0
1
Pozdravljeni!

Pred približno dvema letoma sem odprl normirani s.p. (v nadaljevanju A) preko katerega izvajam programerske storitve (mobilna aplikacija) za ameriško podjetje. Pri A sem polno zavarovan, plačujem prispevke, pokojnino, itd.. Prav tako naj omenim, da sem z A pri zgornji meji dovoljenega zaslužka.

Pojavlja se možnost dodatnega zaslužka skozi prodajo svojih lastnih mobilnih aplikacij (v nadaljevanju B), ki ne bi bile povezane z ameriškim podjetjem za katerega izvajam storitve.

Glede na to, da sem z A pri zgornji meji dovoljenega zaslužka, ne bi mogel zaslužka B prikazati skozi A, saj bi tako prekoračil mejo. Zanima me ali obstaja način oz. dodaten gospodarski subjekt, ki bi mi omogočil hkratno delovanje A in B, brez spreminjanja A?

Za ideje in nasvete se že vnaprej zahvaljujem.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Hvala za predlog. D.o.o. potem takem na noben način ne bi vplival na moj obstoječi normirani s.p.? Predvidevam da pri d.o.o. ne bi bil zaposlen, le lastnik družbe.
Ja d.o.o. pač plačuje stroške, davek na dobiček,... ti si lastnik in poslovodja - lahko delaš tudi zastonj. ;)
Kaj boš tja not metal in kako boš ven vlekel je tvoj problem, ne vpliva pa na tvoje stanje na s.p.ju.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
To je debata za računovodjo in to dobrega. Plačaj par svetovalnih ur in naj ti izračuna ali je boljše na obstoječem s.p. preseči mejo ali je bolje imeti dodatni d.o.o.. Meja je sicer precej visoka, si prepričan, da bi jo sploh presegel, če še privat razvijaš mobilne aplikacije?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če res že sedaj služiš blizu 300k/2 leti, se ti pomoje splačala malo bolj poglobit in odkartat tudi nekaj denarja, da ti nekdo, ki zadeve re sobvlada, svetuje, kaj se najbolj splača konkretno v tvoji situaciji. Dokler si pa pod mejo 300k v zaporednih dveh letih, pa pomoje težko bolj ugodno prideš skozi kot na obstoječem normiranem s.p.-ju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

d179

Zelenc'
3. apr 2022
7
0
1
To je debata za računovodjo in to dobrega. Plačaj par svetovalnih ur in naj ti izračuna ali je boljše na obstoječem s.p. preseči mejo ali je bolje imeti dodatni d.o.o.. Meja je sicer precej visoka, si prepričan, da bi jo sploh presegel, če še privat razvijaš mobilne aplikacije?
Da, zagotovo bi presegel dovoljeno mejo. Lahko svetujete kakšnega takšnega računovodjo?
 

d179

Zelenc'
3. apr 2022
7
0
1
Če res že sedaj služiš blizu 300k/2 leti, se ti pomoje splačala malo bolj poglobit in odkartat tudi nekaj denarja, da ti nekdo, ki zadeve re sobvlada, svetuje, kaj se najbolj splača konkretno v tvoji situaciji. Dokler si pa pod mejo 300k v zaporednih dveh letih, pa pomoje težko bolj ugodno prideš skozi kot na obstoječem normiranem s.p.-ju.
Se strinjam. In ja, presegel bi mejo 300k/2 leti. Lahko mogoče predlagate koga, ki po vašem mnenju te stvari res obvlada?