SIGEN-CA in Chrome - zakaj me sprašuje po "privatekey" v Keychainu (Mac)

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Mi zna kdo pomagati?

Rad bi namestil dodatni digitalni certifikat SIGEN-CA poleg svojega obstoječega.
S svojim nimam nobenih problemov, je pa res da je minilo že dobro leto odkar sem ga namestil in sem morda takrat drugače izpeljal namestitev (se ne spomnim..)

Če ga uvozim v Firefox, mi deluje brez problema.
Če ga uvozim v Chrome (in posledično v keychain), mi pri prijavi v eDavke odpre tole okno:

Screenshot 2023-01-31 at 10.46.47.png


Gesla nisem nastavljal, ne prime tudi nobeno drugo geslo (admin geslo, user geslo, geslo za prevzem certifikata,...).
Kaj delam narobe? Kako se znebim tega?

Pred tem je delovalo na način, da se mi je vsakič odprl popup, ki je zahteval Administratorjev username in password in me je spustilo naprej.
Naredil sem varnostno kopijo digitalnega certifikata, ga pobrisal iz keychaina in na novo uvozil iz USB ključa, sedaj pa v Chrome vidim zgolj zgornji popup, mimo katerega ne znam.

Hvala!
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Vidim da dajem napačne informacije.

Ob prvem vpisu admin gesla mi še enkrat odpre isti popup, po drugem vpisu, zadeva deluje in me spusti naprej.

Kako torej izklopim zahtevo po vnosu gesla? Da ga ne bi bilo treba sploh vpisovati ob dostopanju na strani, kjer je potreben digitalni certifikat?