Podražitev bele tehnike

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Je kdo opazil kako se je v zadnjem letu in pol podražila bela tehnika?!

Hladilnik gorenje iz slabih 500 eur na več kot 700...
rolleyes-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Mogoče veš konkretni model, ker sam iz glave ne vem, da bi se kaj tako podražilo?

Drugače v povprečju se bela tehnika draži tam okrog 5% na leto ne glede na znamko.

So pa tudi stvari, kot je npr indukcija, ki se je celo pocenila v zadnjih dveh letih.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
sevlje: pocenila se je zaradi "množičnosti". Tudi prvi NMT so bili po kDEM, danes pa UMTS z navigacijo in ne em kakšnimi bonbončkivse dobiš za evro (samo da podpišeš da boš dve leti njihov). Jaz sem pred dvemi leti dal za dvojno steklokeramiko 250 evrov. NA žalost takrat ni bilo konkurence Gorenju pri polovični SK. Bila je nekaj vhirpoll? ki je bila dvakrat dražja od gorenja. Hkrati pa si dobil za 300 evrov celo (4x) SK. Samo jaz cele nisem imel kam vgradit.... in sem bil prisiljen kupit polovco za celo ceno....

Sicer pa tudi jaz nekako nimam občutka da bi se BT toliko podražila? se pa več kot 5% (ali pa smo pred leti gledal osnovno BT, danes pa fensi šmensi). Tudi danes dobiš hladilnik za 300 evrov. Je pa res da bo mogoče B razred, da ne bo imel displajev in ostalih bonbončkov, (nofrost, steklenih polic...) ne bo alu oziroma RF barve,....
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
če kupuješ gorenje v slo si tele. v avstriji je pol ceneje, garancija pa velja seveda v slo
wink-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Sem malo pogledal, če je Gorenje v Avstriji res toliko cenejši kot pravite.
Sem dobil pomivalni stroj na gorenje in na avstrijskem ceneje.si
Linka: avstrija
in pečica: gorenje

Iz tega se lepo vidi, da je Gorenje za isti, poudarjam isti model praktično precej cenejši ali ima podobno ceno, če pa še malo pobarantaš v slo s trgovcem pa zagotovo precej cenejši kot v avstriji.

Seveda ima Metro vedno kakšne izdelek v akciji, samo so skoraj zmeraj to izdelki katerim sam pravi škrt roba in jo tudi v sloveniji dobiš za tako ceno, vendar najcenejših aparatov skoraj nihče več ne oglašuje, ker itak ljudje hočejo kupit solidne zadeve. Tisti, ki pa hoče dobit najceneje pa gre itak v Hofer in tam kupi noname izdelek.
Aja pa kot ste v zgornjem linku videli velja 100% garancija samo za izdelke, ki se predajajo tako pri nas kot tudi v tujini.

lp
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
no tudi v SLO se da Gorenje dobiti krepko ceneje kot pa je na spletni strani cena.

koliko let je garancija v AUT? 2 leti ali 5 let?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Aha no na tej strani pa vidim
smile-1.gif
Prej sem gledal samo na objavljen link.
Očitno se nisem usmeril v prave artikle. Pri ploščah so razlike res kar precejšnje. In celo modeli se dobijo isti kot v sloveniji.
Sem pa šel še enkrat gledat pečice in pomivalne stroje, kjer je pa veliko celo dražjih kot pri nas. Tudi hladilniki so nekaj cenejši, vendar so cene tam tam. Nape so v večini na teh straneh dražje kot v Sloveniji.
Seveda povsod obstajajo izjeme. In če bi se poglobil bi sigurno lahko dobil zelo zanimive artikle po zelo nizkih cenah. Je pa res, da ima Gorenje v tujini enormno več artiklov kot pri nas, pa že pri nas jih je ogromno.
Aja pa tudi to je res, da je veliko artiklov cenejših v Nemčiji kot v Avstrji.

lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Pred časom je Gorenje pri nas uvedel 5-letno garancijo, ki je veljala samo v Sloveniji. Ali se je danes na tem podočju že kaj spremenilo? Ali tudi Švabom ponujajo isto?

Ker takrat je krajša garancija naredila uvoz, sicer cenejši, manj privlačen.

B.