Podpirate nov prometni zakon?

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
torej si eden od tistih, ki ovirajo promet..potem je vse jasno
wink-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Zakona ne podpiram. Stevilka 2 bo drzala. Ucinek kratkorocen, kot pri vseh zakonih prej. Na zalost je nov zakon le metanje peska v oci. Potrebno bo narediti marsikaj za varnost v glavah voznikov in pa predvsem v cestnem režimu
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ker si teoretik..DDV so davki, in to se ne mora odločati...

eno so pa kazni. In ja, mene bodo haklali, ker se bom peljal 60 namesto 50 izven naselja, pac omejitev je glupa, mene bodo haklali, ker se peljem 55 nemesto 50... itd. Tisti ki so idijoti in divjajo, gonijo sredi mest pijani itd, pa jih fašejo itak samo potem, ko ubijo sebe ali druge...

kje je zdej smisel povišanja kazni? Da jaz, ko normalno vozim, da me bodo fukali?
Če si pred tremi mesci peljal po cesti MIMO Šenčurja, 75km/h, te je čakala kazen 10 000 sit. Po novem bo pa to 500€.

Se je vmes še naselje čudežno razširilo še na del ceste, ob katerem ni nobenih skupin ali vrst hiš.
In napačno postavljenih tabel je ogremno. Policaji so sami pred leti povedali, da je na gorenjskem 40 tabel za naselje napačno postavljenih. In namesto da bi prisilili cestno podjetje, da jih postavi tja kot treba, raje postavijo radar takoj za tablo in kasirajo neupravičeno visoke kazni.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
torej si eden od tistih, ki ovirajo promet..potem je vse jasno
wink-1.gif
Ne dečko. Sem eden tistih, ki poizkušamo večino časa peljati po predpisih.
No za idiote smo jasno taki vedno ovira na cesti
hysterical-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
večino časa? kaj pa drugače...pa ne da kršiš predpise?



pol bos pa nam govoril naj vozimo po predpisih.



crashednburnt: Zbrisal žaljivko.
 
Nazadnje uredil moderator:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
večino časa? kaj pa drugače...pa ne da kršiš predpise?

cepec...pol bos pa nam govoril naj vozimo po predpisih.
Ja večino časa. In jasno podpiram novi zakon. Ozeroma bi bil vesel, če bi bile kazni še višje.
Ne jokam mamici v krilo tako kot ti in podobni, kako se vam godi svetovna krivica. Če kršiš predpise boš plačal. Pika!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.350
113
v lokalni ostariji
khem

jest5

vecino casa... kaj pa ko cagar skoci na 55 (boh ne dej na 60) KM/H?

pa imas smolo in te milicnik "kresne"... ker pa se tebi stevec malo laze (recimo 5km/h premalo kaze) si pripeljal 15km/h prehitro...

pa bos placal kar nekaj soldov... in si vesel? je v redu to? si ogrozal?

ali pri alkotu


gres po sluzbi na 1!!!! MALO!!! pivo... (ker je toleranca 0,5) pa imas smolo... tisti dan si malo premalo pojedel... milicniku pihnes 0,6promila... in bos colal da te glava boli...

torej?

se enkrat... ni fora v visini kazni... treba ljudi ozavescat (pa ne s butastimi tadaram EPP spoti (ko bi le lahko prevrtel cas nazaj... vozila sem malo nad omejitvijo)) jih NAUCIT vozit (solo varne voznje pripeljat kar se da blizu ljudi...)

pa bi se vec resilo...

aja pa milicnike na cesto... pa ne kasirat ampak malo opozarjat, delovat preventivno... ne samo kasirat... se priblizat ljudem...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
O, pa še kako je fora v višini kazni! Če ne bi bilo nobene kazni, se skoraj nihče ne bi držal predpisov. Višja kot je kazen, večji % voznikov vozi po predpisih. Pa ne mi zdej govoriti, da to ni res
smirk-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja in ponavadi so vzroki za nesreče tisti k vozijo 10 prveč v naseljih, to je tistih tvojih 5%?

kot ze rečeno, ko bo kontrola bo tudi mir...

Sicer pa moraš imeti sanjsko službo in vse, da se ti nikoli nikamor ne mudi, in da greš na cesto kaj, dolgčas zabijat in gužvo delat? Ker v tem hitrem svetu malokaterim uspe vozit po predpisih in usklajevat pomembne urnike... Dejstvo je, da je pač včasih treba narest prekršek...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Ko bo kontrola bo mir? Samo še več bo jokcanja po forumih, kako so ga svinje policajske "krivično" ustavile, ko je šel 80čez naselje
bonk.gif

Seveda, naj bo kontrola. In tudi VIŠJE kazni. Da se prevroči malo ohladite
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
sorry, zame so ze zdej veliko previsoke kazni! jih ne plačujem zlahka - tiste 2 k sm plaču v 7 letih izpita! Ampak čez naselje se pa še vedno ne peljem 50... razen če vem da je verjetnost radarja...

3 leta sem razvažal hitro pošto, po ljubljani in sloveniji, in ti povem, dobil sem samo 1! kazen za radar, in to na kajuhovi, proti zaloški, ko se klančina spusti, sem peljal 67 na 50! To je bil edini moj radar v karieri kjer sem 10ur na dan kršil cpp! pol pa ti men da bojo višje kazni streznile človeka! dej no! Kazni so čist dost visoke za povprečnega slovenca, sam... jih noben ne plačuje, ker noben ne dobi naloga... oz. raje pišejo na letališki, pri koloseju, na dalmatinovi, pr glavni, kazni zato k nisi pripet, al pa imas gsm v roki...

ah ja... ena izmed neskončnih debat!
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

O, pa še kako je fora v višini kazni! Če ne bi bilo nobene kazni, se skoraj nihče ne bi držal predpisov. Višja kot je kazen, večji % voznikov vozi po predpisih. Pa ne mi zdej govoriti, da to ni res
smirk-1.gif


Seveda NI res, vsaj tako ne, kot si ti napisal. Do neke meje so kazni res učunkovite, nad to mejo pa nikakor ne. In ta meja je že zdavnaj presežena. Dokaz za to je zakon iz leta 2004, ki je podvojil kazni, število žrtev se je pa kljub temu še povečalo.



Prav noben ne dela prekrške zato, ker so sedanje kazni prenizke. Ampak kvečjemu zato, ker misli da ga ne bodo dobili.

Če pa ve, da ga bodo dobili pa ne bo noben peljal al je kazen 40 € ali pa 4000€.

Pa ne verjamem da ujamejo desetinko promila vseh ki kdaj prekoračijo hitrost. tko da verjetnost, da te za vsak prekršek ujamejo je izredno majhna. A misliš da se je število umorov kaj zmanjšalo, odkar so kazen z 20 let povišali v 30?



So pa višje kazni povzročitelj stresa. in človek vozi pod večnim pritiskom, prej kaj zagreši ali spregleda.



Pa povej, konkretno v eurih, kolikšna bi morala bit kazen za izsiljevanje prednosti, da bi unga v Cirkovcih odvrnila od tega, da je zapeljal pod vlak.
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Sej vem, norčke je strah, da boste morali globje popraskati po denarnici... Rešitev je čisto enostavna. Držite se omejitev.
Saj je vse vredu, ampak običajno v radar vletimo tisti s pet kilometri preveč , tisti s prekoračitvijo 50 na 50 podlage pa v radar ne padejo ,če pa že se uspešno pritožujejo.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ker si teoretik..DDV so davki, in to se ne mora odločati...

eno so pa kazni. In ja, mene bodo haklali, ker se bom peljal 60 namesto 50 izven naselja, pac omejitev je glupa, mene bodo haklali, ker se peljem 55 nemesto 50... itd. Tisti ki so idijoti in divjajo, gonijo sredi mest pijani itd, pa jih fašejo itak samo potem, ko ubijo sebe ali druge...

kje je zdej smisel povišanja kazni? Da jaz, ko normalno vozim, da me bodo fukali?
Če si pred tremi mesci peljal po cesti MIMO Šenčurja, 75km/h, te je čakala kazen 10 000 sit. Po novem bo pa to 500€.

Se je vmes še naselje čudežno razširilo še na del ceste, ob katerem ni nobenih skupin ali vrst hiš.
In napačno postavljenih tabel je ogremno. Policaji so sami pred leti povedali, da je na gorenjskem 40 tabel za naselje napačno postavljenih. In namesto da bi prisilili cestno podjetje, da jih postavi tja kot treba, raje postavijo radar takoj za tablo in kasirajo neupravičeno visoke kazni.

Najprej odgovor na citat. Če misliš, da je varno peljati po obvoznici mimo Šenčurja 75 potem nimaš vse razjasnjeno pri sebi. Tam je vsak kilometer več kot 50 veliko ogrožanje ostalih udeležencev v prometu. Če še nisi opazil je na eni strani pumpa in servis na drugi pa tudi mala obrtna cona in hitrost je treba omejit.

Glede novega zakona je pa tako, da če se bo samo eden manj ubil, da bo nekaj naredil zato ga načeloma podpiram. In če človek vozi po omejitvah se nima kaj sekirat zaradi zakona, kdor pa divja in dela neumnisti po cesti bo pa fasal kakšno visoka kazen, ki pa si jo bo tudi zaslužil.

Pa še nekaj. Sam skušam voziti kar se da po omejitvah oziroma do 10kmh čez. Policaji so me že večkrat merili, ko sem vozil 60 namesto 50 pa me še nihče ni ustavil, ker pač večinoma zaradi malenkosti ne ustavljajo. Tako, da po mojem mnenju naj takšen zakon skrbi bolj tiste, ki vozijo vel kot 10 preveč, ker tam bo pa kazen kar udarila po žepu.

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
No pa so me demantirali k sm jokal da majo ob 22.30 radar na dunajski
grin1.gif


So zmagal: ob 1.30 z sobote na nedeljo, na dežju kekci merjo
stupid-1.gif
res skrbijo za varno polnenje blagajne..

BTW od mene so dobil samo to, da je đabe nameru
evil.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.398
965
113
Obišči stran
So zmagal: ob 1.30 z sobote na nedeljo, na dežju kekci merjo

Na koncu dunajske ane? Jah sej veš, danes so morali bit eno uro dle na šiht pa so mal tečni
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
MA res mi je glupo
stupid-1.gif

OD centra do WTC-ja je 60 omejitev in enako 2 pasova. Vsak tkole zvečer pelje vsaj 60-65 no in k vozš nekaj km, če ne poznaš greš tut mimo WTC-ja z tako hitrostjo (je lih zeleni val z 60-65), no pol te pa kresne pr ruskem carju k je 50 omejitev
bonk.gif


SO pač bumbarji in so vedno ma vedno tm
stupid-1.gif