Podpirate nov prometni zakon?

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ksz, se da kej naredit proti temu ..a se da koga stran spravit???

ker ze vidim da bom spet enrkat zjutraj na prazni cesti naletel na policaja pa mi bo rukno 500 € za dobro jutro. Prav glupe kazni sem dobil v lajfu...vcasih me prav ima, da bi ga povozil med ustavljanjem.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
No, razmišljam v tej smeri, da prejšnja povišanja kazni niso bila dovolj velika, da bi prebila neko kritično ceno, zato so bile spremembe v varnosti minimalne, praktično nične. Ko bi se kritična cena (cena, ki bi prizadela večino voznikov) prebila, bi bile spremembe kar opazne, če bi kazen od tiste točke še zviševali, bi bile pa spremembe spet minimalne. Saj veste, da je Gaussova krivulja na sredini najvišja, spredaj in zadaj pa manj - tam bi bilo tudi manj razlike.

Ta kritična točka (višina kazni) je pa odvisna od povprečne slovenske plače IN verjetnosti, da te pri prekršku dobijo (kvaliteta prometnega nazdora)

Torej, če je verjetnost, da te pri prometnem prekršku dobijo 1%, kazen zanj pa znaša 1000 evrov, potem je eno tako divjanje vredno povprečno 10 evrov. Če je nadzor v riti in je verjetnost, da te dobijo pri prekršku 0,1%, je potrebna kazen 10000 evrov, da bi se je ljudje enako bali in jo spoštovali. To je bilo zdaj hipotetično, verjetno deluje zadeva tako, le številke so drugačne.

Kritična višina kazni mora tudi biti v določenem razmerju s povprečno slovensko plačo. Nimam pojma, kakšno bi to razmerje bilo, ampak je vsekakor pomembno.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
"Glupo", "dobro jutro" in "prazna cesta" so nerelevantni podatki. Policaja zanima le, koliko si peljal in koliko boš dal.
evil.gif


No, pa mogoče še, če imaš trikotnik.
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
ksz.

Kdaj začne tole veljati?

Se opravičujem, ker se ponavljam z vprašanjem.
Ampak res me zanima, v kakšni fazi se tole nahaja (razprava, predlog, vlada potrdila, sprejeli v parlamentu, velja že od pamtiveka...).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja zenkrat je sam osnutek, sam je 99% sigurno, da ga bojo sprejel...

jest pa mislim, da naj bojo kazne še tako visoke, dokler ne bo policajev, da jih bodo izvajali ne bo nič! Radarji so vedno na istih mestih, policijske kontrole tud, tko da vsak lokalni ve, kje lahko pritisne in kje ne! V Lj. na Zaloški je radar že 10 let na istem mestu! Pomoje en štajerc k pride v lj, že ve, kje ga čaka! Tuki na vrhniki je tud vedno na istih mestih, drugje nikoli! tko, da... zaenkrat še nisem pomislil na to, da ne bi naredil prekrška zarad kazni! ponovadi ga ne naredim zaradi svoje varnosti....... Kar se tiče pa ostalih prekrškov, kateri ne vplivajo na mojo varnost in varnost drugih, jih pa... spregledam...

Vglavnem ni rešitev v višini kazni! Tile kartonasti policaji sploh niso neumna ideja! pač jih postavijo na 1km, in potem včasih prava patrulja zamenja kartonaste kolege in je! Pa že samo če je avto parkiran (to so tud prakticiral), brez osebja, folk ze upočasni in vozi počasneje! saj se da na lep način narest, da folk ne divja... brez astronomskih kazni....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
ksz, se da kej naredit proti temu ..a se da koga stran spravit???





Sam razmišljam v smeri 10.000 podpisov za razpis referenduma?



Če je lahko padel recimo trgovinski zakon (sicer v obratni smeri), zakaj nebi državljani še s tem pokazali svoje nestrinjanje?
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
novega zakona ne podpiram.

razlog: obstoječi zakon je dovolj dober in po obstoječem zakonu predpisane kazni so zadostne.

in kje je torej problem morije in vsega zlega, ki se dogaja po naših cestah?
v tem, da policija izvaja premalo kontrol in ljudem posledično to, da so pod kontrolo in kazni nekako uidejo iz spomina.

v sloveniji sem naredil zadnje leto 50.000km in sem srečal vsega skupaj 5 policijskih kontrol, pa še to v centru ljubljane, ko so v nepreglednem križišu lovili neprivezane voznike.

pred mesecem sem bil na hrvaškem na dopustu in ko sem se domov peljal sem med pulo in slovensko mejo srečal 3 policijske kontrole ki so merile hitrost. ena izmed kontrol je bila na poziciji maximalne hitrosti tiste ceste, ostali dve pa, roko na srce, na območju zaradi križišč zmanjšane omejitve.
ampak delovalo je, imel sem tempomat na 105km/h, občasno zmanjšal na 85km/h, in na celotni razdalji sta me prehitela samo dva ekstremista.

torej, za rešitev prometne morije zadostuje to, da policija izvaja redne kontrole in je prisotna na cestah.

za nov zakon pa se dejansko postavlja ideja, da je napisan za polnjenje proračuna po liniji najmanjšega odpora.
nekako po principu "zakaj za isti prekršek 5-im prekrškarjem zaračunati vsakemu po 200 eur, če lahko enemu 1000."

ne vem, meni se pametneje zdi imeti pet pristriženih prekrškarjev kot enega. bolje da varno vozijo vsi kot peščica.



če pa odmislimo zakonodajo in vse ostalo je največji problem prometa kultura in vzgoja. oziroma neobstoj tega pri slovenskih voznikih.
ko bodo nekateri v sebi organsko začutili, da v naselju, kjer so med drugim nepredvidljivi otroci, starejši in nasploh prebivalci, kjer ljudje skušajo živeti v varnem življenjskem okolju, voziti 100km/h in več je vsaj nekulturno če že ne nevarno, potem bomo mogoče lahko govorili naprej...

avto je, kot sigurno veste, bil izumljen kot sredstvo, ki je olajševalo in skrajševalo poti za prihod iz točke A v točko B.
sedaj kar nekaj nesocializiranim primerkom homo sapiens-sapiens avto predstavlja sredstvo za dviganje nivojev adrenalina, testosterona,... in posledice so nesreče iz objestnosti, maloumja,...
jebiga, nekateri si biti alfa-samec malce narobe predstavljajo...

sem že preveč zašel, bolje da neham...

razmislite o zgoraj napisanem!

l.p.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Lepo povedano
smirk-1.gif

Za referndum je pa dobra ideja oz podpise dobit mislm da ne bi smel bit problem dobit?? Je sploh možno to izvest?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Lepo povedano
smirk-1.gif

Za referndum je pa dobra ideja oz podpise dobit mislm da ne bi smel bit problem dobit?? Je sploh možno to izvest?
Dobro, da se potem kakšen kekec ne spomni izvesti še referenduma za ukinitev DDV
bonk.gif

Sej vem, norčke je strah, da boste morali globje popraskati po denarnici... Rešitev je čisto enostavna. Držite se omejitev.
Mogoče bi za povratnike pomagala tudi preživeta noč za rešetkami v družbi kakšnega črnca, da bi se skupaj igrala s prestavno ročico
evil.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ker si teoretik..DDV so davki, in to se ne mora odločati...

eno so pa kazni. In ja, mene bodo haklali, ker se bom peljal 60 namesto 50 izven naselja, pac omejitev je glupa, mene bodo haklali, ker se peljem 55 nemesto 50... itd. Tisti ki so idijoti in divjajo, gonijo sredi mest pijani itd, pa jih fašejo itak samo potem, ko ubijo sebe ali druge...

kje je zdej smisel povišanja kazni? Da jaz, ko normalno vozim, da me bodo fukali?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Sej vem, norčke je strah, da boste morali globje popraskati po denarnici... Rešitev je čisto enostavna. Držite se omejitev.



Žal mi je, da bom tole rekel a vseeno: Upam, da te doleti to, kar je mene, hvalabogu pod tem zakonom in da sem samo ob 500€+5 pik. Po novem boš ti colal 1k+ 9 pik. In ne, nisem norec po cesti.



Kaj je pa bilo pa lahko najdeš tudi na tem forumu.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:
Moj point je v glavnem ta, da previsoka denarna kazen na NOBEN način NE MORE poslabšati PROMETNE VARNOSTI (če se kdo kakšnega spomni, ga naj kar napiše), prenizka pa LAHKO poslabša PROMETNO VARNOST.

Previsoke kazni povzročajo, da folk vozi pod stresom, ko te pa policaj visoko oglebi za kakšen nepomemben prekršek pa voziš jezen še cel mesec.
stres, jeza... zmanjšuje psihofizično sposobnost za vožnjo, kar zna bit hudo nevarno.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
koliko prerekanja za prazen nič, vozite po CPP in stvar rešena
cheer.gif

ja ja vem, da so policaji tm kjer se najlažje kasira in da so omejitve ponekod glupe sam tko je, mi tega ne bomo spremenili
wink-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Sej vem, norčke je strah, da boste morali globje popraskati po denarnici... Rešitev je čisto enostavna. Držite se omejitev.

Žal mi je, da bom tole rekel a vseeno: Upam, da te doleti to, kar je mene, hvalabogu pod tem zakonom in da sem samo ob 500€+5 pik. Po novem boš ti colal 1k+ 9 pik. In ne, nisem norec po cesti.
Mene to ne bo doletelo... Nekateri pač vozimo tako kot je treba. Drugi pa potem jokcate na vse pretege, kako se vam godi krivica.
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:

ker si teoretik..DDV so davki, in to se ne mora odločati...



eno so pa kazni. In ja, mene bodo haklali, ker se bom peljal 60 namesto 50 izven naselja, pac omejitev je glupa, mene bodo haklali, ker se peljem 55 nemesto 50... itd. Tisti ki so idijoti in divjajo, gonijo sredi mest pijani itd, pa jih fašejo itak samo potem, ko ubijo sebe ali druge...



kje je zdej smisel povišanja kazni? Da jaz, ko normalno vozim, da me bodo fukali?


Če boš normalno vozil, te ne bo neben fukal. Če pa ne boš, boš pa segel v denarnico... Saj veš, zabava stane, tako v Gardalandu, kot na cesti
grims-1.gif


Sicer pa, če še nisi dojel, povišale se bodo kazni za težje prekrške.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:

Torej, če je verjetnost, da te pri prometnem prekršku dobijo 1%, kazen zanj pa znaša 1000 evrov, potem je eno tako divjanje vredno povprečno 10 evrov. Če je nadzor v riti in je verjetnost, da te dobijo pri prekršku 0,1%, je potrebna kazen 10000 evrov, da bi se je ljudje enako bali in jo spoštovali. To je bilo zdaj hipotetično, verjetno deluje zadeva tako, le številke so drugačne.
.
Pa še nekaj, pri kaznovanju 1% populacije bo na policijo in vlado jeznih 1% ljudi, pri kaznovanju 0,1% populacije pa le 0,1%. ostalih 99,9% privoščljivih Slovencev bo pa veselih, ker so kaznovali druge ne njih.

Številke so seveda drugačne. Pred pol desetletja so policaji izdali ene 600 000 plačilnih nalogov, ko so se kazni podvojile pa jih izdajo samo še pol toliko. Če bo šlo v tej smeri naprej, bodo policaji zdej po podvojitvi kazni ustavili samo še 150 000 voznikov, ki bodo plačali za vseh 600 000 izpred nekaj let.
Tako bo šimfalo vlado samo še 150 000 ljudi, pokasirali bodo pa isto. Je treba mislit tud na volitve.

Za zmanjšanje nesreč pa država ni zainteresirana dokler od tega dobro služi. Če se ubije en 60-letni je za državo idealno. 40 let je plačeval v blagajno, penzije mu pa ne bo treba dat, pa še bolan ne bo pred smrtjo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran

Mene to ne bo doletelo... Nekateri pač vozimo tako kot je treba. Drugi pa potem jokcate na vse pretege, kako se vam godi krivica


Seveda te bo, takrat ko boš to najmanj pričakoval (le preberi si, kaj je bilo
wink-1.gif
). Vem pa tudi, da tega ne boš nikol priznal, sploh ne na forumu.

In ne, niti enkrat nisem nikjer napisal, kako bi se izognil plačilu kazni. Plačal sem in pika.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
privoščim ti, da te štrafajo za 60 na 50 3 x zapored na prazni cesti, da ti ruknejo 1000 € kazni pa strpajo v zapor. pa upam da cimprej, da bos dojel o cem pisem
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
privoščim ti, da te štrafajo za 60 na 50 3 x zapored na prazni cesti, da ti ruknejo 1000 € kazni pa strpajo v zapor. pa upam da cimprej, da bos dojel o cem pisem
Mene ne bodo. Tebe, ki nisi sposoben dojeti, kaj pomenijo omejitve, naj pa še kar dalje lepo skubijo. Jaz se ti bom pa smejal
hysterical-1.gif