Podpirate nov prometni zakon?

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Ali podpirate nov prometni zakon, ki bo podvojil tiste kazni, ki jih policaji najbolj pogosto izrekajo?
Čemu je zakon namenjen?
1. Večji varnosti in bo zmanjšal število nesreč?
2. Polnjenju proračuna in večanju represije države?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Zakona ne podpiram. Številka 2. (blagajne se bodo polnile, število nesreč bo enako)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Če bi vlada resno mislila, da bo z novim zakonom manj nesreč bi lahko hkrati z sprejetjem novega zakona pocenila obvezno zavarovanje. Saj manj nesreč = manj škode.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Je tudi manj dobička za zavarovalnice! Lahko pozabiš!
Drugače pa zakon bo polnil proračun saj ga je sedanji tut saj pa veliko ljudi plača kazen! Tisti ki imajo denar si bodo lahko privoščili odvetnika,ki bo naredil kvalitetno pritožbo stvar bo padla! Plačala bo spet mala raja ,ko se bo nekomu enkrat nekam mudilo, pa ga bodo dobili! Bo pa menda zelo poostren nadzor nad izvajanjem zakona menda dobijo tudi 10 novih posebnih vozil s kamero (sistem provida) za avtoceste!
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Če te dobijo na AC ne bo tak velik problem. Tudi če greš 190 te bo "stalo" manj, kot pa če greš v naselju 31 preveč.

"Stalo" ne mislim samo v denarju.


Sicer pa kot sem že rekel. To niso več policisti, ampak INKASANTI.

Prave barabe se pa nemoteno sprehajajo po cesti.
bonk.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Moje mnenje je, da če bi te kazni sedaj vestno pobirali, bili na cestah tam, kjer so resnično potrebni in ne tam, kjer se da največ zaslužit, izboljšali sodstvo itd...bi bile te današnje kazni več kot dovolj visoke. Tako pa mene policaj v SLO ni ustavil že dve leti, pa se razen v naseljih ne držim omejitev. V bistvu je že čudež, če kje kakšnega vidim v akciji.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Obe točki prideta v poštev.

Mene moti le to, da kdor ima denar bo plačal kazen in šel naprej ali pa odvetnika prosil, da naj napiše pritožbo in potem se vse to zavleče in ni vraga, da jo bo poceni odnesel.
Skratka, če te policaj dobi pri kršenju CPP-ja pritožba ne pride vpoštev!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
V bistvu je že čudež, če kje kakšnega vidim v akciji.
To se tud meni zdi največji problem... Če ni nadzora, tud folk ne bo vozil tako kot je treba... in nesreče so tu. Nevem kok bojo višje kazni vplivale na to, da bo manj nesreč.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
2. možnost
Ne vejo, kako zmanjšati število mrtvih na naših cestah, so se pa odločili, da bodo vsaj malo več prispevali v proračunsko blagajno.
Bravo, čestitam.
bonk.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Pustmo to da znajo samo mrtve štete.
Ne upoštevajo pa dejstva da % mrtvih glede na udeležence v prometu se pa manjša (vsako leto več vozil na cesti). Če se gremo statistiko,se pejmo realno...

Jah kaj čmo, če boš šel mrtvo pijan v kontra smer po AC bo manjša kazen, kokr da te trofne 80km/h ob 22.30 na dvopasovni dunajski (50 omejitev) ko si sam na cesti...

Namesto 1000eur kazni bi dal lepo 30ur cestenga dela oz une reveže na Soči rihtat pa te bo minil hitr vozt...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Pustmo to da znajo samo mrtve štete.
Ne upoštevajo pa dejstva da % mrtvih glede na udeležence v prometu se pa manjša (vsako leto več vozil na cesti). Če se gremo statistiko,se pejmo realno...

Jah kaj čmo, če boš šel mrtvo pijan v kontra smer po AC bo manjša kazen, kokr da te trofne 80km/h ob 22.30 na dvopasovni dunajski (50 omejitev) ko si sam na cesti...

Namesto 1000eur kazni bi dal lepo 30ur cestenga dela oz une reveže na Soči rihtat pa te bo minil hitr vozt...

Vsaj ena pametna izjava...

Jaz bi omenil samo se to, kako se vsi obesate na policaje. Riba vedno smrdi pri glavi...

LP
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
TAko je: čeprav unga Zajca bi blo treba okol kepe, p. če je model enkat prbil na Trenjih da vsak lastnik rdečega avtomobila je potencialni nevaren voznik..
bonk.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
TAko je: čeprav unga Zajca bi blo treba okol kepe, p. če je model enkat prbil na Trenjih da vsak lastnik rdečega avtomobila je potencialni nevaren voznik..
bonk.gif
Ta pa je model. No v bistvu dela za državo dobro, saj je uspel povečat proračun in še prepričat ljudi, ki podpirajo zakon, ki je naperjen nasproti njim.

Včeraj je pa rekel, da višje kazni zmanjšujejo število mrtvih in kot primer dal zakon iz leta 1998 ki je že takrat drastično povečal kazni. . Ker je bilo 1999 nanj nesreč in to je ocenil kot posledico zakona..
Na zakon iz 2004 je pa čisto pozabil, ker po isti logiki je pa dvakratno povišanje kazni iz tega zakona število mrtvih samo še zvečalo.

Ali je tist v Cirkovcih zapeljal pod vlak zato, ker je bila kazen za izsiljevanje prednosti prenizka??
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Problemi so itak znani: več avtov na cesti že tako poveča % nesreč, ceste, vsaj regionalne so slabše kot pred 10timi leti, prometa pa ful več..
Folk je pa vsako leto slabši, vsem se nekaj mudi, so objestni, lahkomisleni, to pa se ne da popravt na cesti, je vzgoja ki se začne doma in traja vsaj 16 let preden greš prvič na cesto..

Ne rečem, hitrost je problem, avtomobili so ratal hitri u pm, folku je pa itak v 90% važn kako potegne in ne kako se obnaša na cesti..

Da ne bo kdo reku da jokam zarad kazni, z lahkoto nej povečajo kazni, vendar nej me j. policaj ko bom peljal ob 14 mimo šole namest 50, 80 in več. Takrat če ne drugega ogrožam otroke ki gredo iz šole!!!

Nej se pa ne delajo šerifov oz inkasantov in ustavlajo ljudi kokr sm že višje omenil, ponoč, p. ko si res sam na cesti in ogrožaš samo sebe. Pa še to če greš 30preveč na eni konkretni dvopasovni cesti v LJ lahko zehaš zravn..

Standard za nas, treba uvest zakon k se enmu zdi OK, noben pa ne pomisli kako bo v praksi.. Gremo narod j...

PS: da ne bom omenjal da mormo spet prvi vozniške v EU menjat
stupid-1.gif
no upam da bodo vsaj v obliki osebne..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ali podpirate nov prometni zakon, ki bo podvojil tiste kazni, ki jih policaji najbolj pogosto izrekajo?
Čemu je zakon namenjen?
1. Večji varnosti in bo zmanjšal število nesreč?
2. Polnjenju proračuna in večanju represije države?

2. opcija, kakopak...


Citat:

Tako je: čeprav unga Zajca bi blo treba okol kepe, p. če je model enkat prbil na Trenjih da vsak lastnik rdečega avtomobila je potencialni nevaren voznik..

ja nooo
hysterical-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Seveda, moj kolega z rdečo Fiesto 1.3 k vozi k bakica, je pravi norc za polcaje
aplauz.gif

Da starih atov z rdečimi Golf IV SDI ne štejemo
grin1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja ponoci ustavlja zato, ker mu je sef narocil da mora imeti XX kazni napisanih... Policajev je premalo, pa se ubadajo se z bedarijami. Samo poglej delo kriminalista, ki je delal tezko solo. Njegov delovni dan se vrti okrog ukradenih radkap pa avtoradijev
uf-1.gif

Policaji pa tud samo hodijo po bajtah zaradi druzinskih prepirov pa naglas muzke. Na cesti jih pa ni.
Jaz mislim da bi moralo biti 2x tolk policajev da se vrsi nadzor tam kjer je potreben (osnovne sole...), ne pa da mora v pol ure napisat 10 kazni. Kje jih bo pa napisal, ce ne na dunajski???

LP
LP