Podiranje hiše

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
209
43
Mislim da smo že ali pa zelo bliu temu da bo potrebno pri vlogi za uporabno dovoljenje prilagat tudi evidenčne liste gradbenih odpadkov. M3 so že v rušitvenem načrtu.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Hanzi ti iz prakse povem kolk se rusevin nabere pri podiranju ene hise. Par 10m3 gor dol ampak okvirno je to to. Se.jih je ze dost zaklal ker so pametni razlagali da ne more biti tolik m3 :) mickna bajtica pa je 200m3 ;) lahko pa prides in v praksi to preveriva..bos pomeril.dimenzije hise potem pa stej kamione :)

Lanos k b to blo tko kokr ti pravis... Ne bi jaz imel nelojalne konkurence ki kipa.v najblizji graben (je pa seveda par eur na m3 cenejši od mene...)
Seveda je. Sam ne pr vseh. Eni v graben ja. Lej.... v moji okolici je bila neka gradbena jama, al kak se že reče, kjer je nek obrtnik imel za to vse papirje. Pa sta ene dva, trije zasebniki, ki so se s takšnimi stvarmi ukvarjali not vozili gradbeni odpad. No, azbesta sigurno niso.... beton, omet cegle, les.....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Računaj da bo ruševin cca toliko kolikor je m3 hise ;) in te kubike pomnozi z 10 (recimo da je toliko deponija v mb...) Plus rusenje plus prevoz :)

dobil sem ponudbo za cca 6k z nacrtom odvozom skratka vse komplet za hiso kot sem pisal + garaza zidana je se na parceli tak da je se to vkljuceno garaza je pa po moje skor tolk m2 kot hisa :)

druga ponudba za 10k je vsebovala se okolico, se pravi odstranitev ograje in betonskega cokla, odstranitev trte in betonskih stebrov in odstranitev mislim da 4 panjev.

mnenja?

mika me da bi se tega drugega dela sam lotil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
so od sadnega drevja, včasih sem delal urejanje okolice, tak da, je še kaka usluga ostala odprta ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
dobil sem ponudbo za cca 6k z nacrtom odvozom skratka vse komplet za hiso kot sem pisal + garaza zidana je se na parceli tak da je se to vkljuceno garaza je pa po moje skor tolk m2 kot hisa :)

druga ponudba za 10k je vsebovala se okolico, se pravi odstranitev ograje in betonskega cokla, odstranitev trte in betonskih stebrov in odstranitev mislim da 4 panjev.

mnenja?

mika me da bi se tega drugega dela sam lotil.

za hišo je 6k dost normalna cena... a opremo (pohištvo, vrata, okna) moreš ti ven spravit al jo tud spraznejo oni?

za vrt je pa tko - seveda lahko vse sam narediš. ampak potem rabiš prikolo, kakšno roko za škarpo in plac kamor boš ta gradbeni material odvažal. Panji so najmanjši problem - les pelješ na lokalni "kres plac" ali se zmeniš s kom ki dela sekance.

če imaš čas to odstranjevat potem se lotiš sam, če nimaš časa, ker delaš in služiš € daš pač drugem narest.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Ponudba zajema vse komplet.

kar se okolice tiče je prodajalec še pokosil in bo odpeljal kaj je obreza, se pravi mi ostane nekaj panjev pa trte, z betonskimi stebri, pa enih 70-80m žičnate ograje na betonskem coklu, ki pa marsikje že razpada.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
tomi , pošlješ izbranega izvajalca na ZS, tudi jaz bom v kratkem potreboval to storitev. Pa če se ne motim sva iz istih krajev.