Kako dobiti realno oceno hiše s parcelo

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Ne ni point v tem, če kej crkne imam vsaj garancijo in ne drugo. Recimo klime, če crkne se lahko le praskam, tko pokličem Beleharja, ki mi je dal par let garancije in je to to in mi zagotovi tudi rezernve dele.

Če kupim na ebayu je pač tako 180 dni imam možnost claim narest potem pa se naj jebem. Vsak, ki mi bo montiral to robo bo reku, ti nism jest nabavu stvari znajdi se... (ponavadi v tem času še zmontiraš ne)

Še enkrat nadstandard ali vsaj nekaj srednjega 800 eur na kvadrat ni. To pa upam rečt. Tukaj se sicer kregajo o pipah, vendar je to plunk v morje pri bajti.

Vsak plača pač kot plača. Če pa zbereš par resnih ponudnikov pa hitro prišparaš kar nekaj denarja. Sej pravim mi ne misel ne pride da bi kupoval pipe, klime, vgradnje kotličke v tujini, ko kličeš majstra pa reče nes tja kjer si kupil. Neredko je tko.

Pa ne govorim o menjavi neke pipe, ampak klime, tč črpalke, pumpe za vrtino, elektroinstalacije, motorčke žaluzij itd.... Kaj misliš, da je pametno na ebayu kupovat.

Jest mislim da ne...
Ne bluzi. Če kupiš v tujini recimo vso opremo bsh grupe ti velja eu garancija (preverjeno). Možnost, da ti pipe crknejo so izjemno majhne, pa za to razliko v ceni pač tvegaš servis, ki ga dejansko z razliko notri dobiš. Če mi recimo kotliček crkne, pa da imam dve levi roki to popravljati skozi tipko (ni težko), me servis ziher ne bo 200€ prišel, kolikor je bila razlika v ceni. Noben ti pa pri klimah itd. če tudi ni garancije več, za renomirano znamko rekel jaz pa tega ne popravljam. Servis ti zaračuna in to je to. Pa še tam bi znala biti eu garancija pri kakšnih proizvajalcih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
V tem bomo pač kmalu kot drugo zahodni narodi. Podnajemniki ne lastniki nepremicnin. Standard neke stroke pač ne more biti odvisen od tega kaj si povprečen Slovenec lahko privošči. Če povzamem standard kot si ga ti, in se s tem strinjam, da je standard neko.povprecje oziroma price/performance, ne pa minimum od minimuma.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vse to nabijanje okol vrednosti te Janezove hiše nima smisla. Nobena cena (gurs, nepremičninske agencije in tudi cenilec) ne bo realna. Glejte, vsak kupec bo na neki stvari nekaj videl ali ga bo pa odbijala. Če je ta hiša in lokacija nekomu, ki ima denar všeč, jo bo plačal lahko tudi 500k, čeprav bi neki Jožek za njo dal mogoče samo 80k in da mu še pusti prodajalec zalogo drv za pet let. (ok, mal pretiravam z razliko)
Sam sem pred leti prodajal parcelo, za katero so mi lokalni ponujali "pametnjakoviči" ponujali nekaj € z izgovori, da jim bo to samo strošek. U3PM, kaj hudiča pa pol pride nekaj kupovat.
jezen.gif
Bilo je jokanja, stokanja, kolk imajo stroškov nekje drugje, po drugi strani šopirijo, kaj vse si privoščijo. Na koncu mi je prišel kupec, ki je rekel, da išče točno nekaj takšnega, kot sem prodajal. Z nekaj minusi so drugi plusi odločili, da je brez cenkanja kupec zadevo kupil.
Zato Janezu predlagam, da da sam v oglasnik nepremičnino, postavi ceno, ki si jo je zamislil, pa tudi če bo xx prevelika. (sej je napisal, da se poigrava z mislijo o prodaji-torej še ne ve) In potem bo videl odziv. Če ne bo nobenega odziva, bo treba krepko spustiti ceno, ..... če pa bo kaj, je pa vse stvar dogovora, pregovarjanja, .....itd. ahaa... nekateri pišete o nekih nadstandardih. Noben ne bo plačal več zato, ker so recimo na terasi ploščice koštale 1500 € /m2 in ne 5E/m2. Še o lokaciji Nekomu paše, da je nekje lokacija na samem, lahko nekaj kilometrov do prve trgovine, šole, pošte, avtoceste.... drugemu se bi pa to zdela najbolj zabita vukojebina in bi moral bitii lokacija max nekaj metrov od lidla, spara, pošte, šole, ker drugače verjetno ne bi preživel zime. Pa tud pomladi ne.
Kar nekaj oglasov sem videl v oglasniku ogromnimi ciframi. Enega sem celo poznal in ko sem ga vprašal ali misli, da bo dobil skoraj 1mio za svojo bajto (res je lepa z lepo parcelo- lokacija vaška), mi je odgovoril da je niti ne prodaja zares, ampak če bi mu kdo plačal, bi se lahko naredil vsaj 2,3 enake kje drugje. Prodaja pa že nekaj let. Prodal seveda ne bo, razen če pride sam šejk kupit , da bo konjušar prespal medtem, ko bodo v ZG konjske dirke.
evil.gif
Sicer sam ne bi nikol imel svoje bajte poslikane na netu, pa jo ne bi zares prodajal.

PS. Mislim, pa da ta Janez ne prodaja zares svoje nepremičnine. Samo malo je hotel potipati, kakšno vrednost si je pred osmimi leti zgradil.
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Janez je dobil že v prvih postih odgovor vse ostalo naprej je pa OT
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
ne bi reku, da je šlo naprej off topic ali da OT pomeni off topic? Za slednje lahko, da pomeni še kaj, nisem toliko seznanjena s tem, sigurno pa je eden izmed pomenov off topic. da je pa tema skrenila, sem pa sigurna in na prste ene roke najbrž lahko prešteješ relevantne odgovore od mcgiverjevega dalje, s katerimi si Janko lahko pomaga. pol se jih mrbit najde še ene tok uporabnih in pametnih, ampak na vprašanje koga drugega, večinoma je pa prepucavanje. vem, ker sem aktivno sodelovala...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
to se pa strinjam. Po proibližno polovoci prebranih postov, si bi mogoče pomagal z 10%. Vse ostalo je nabijanje.
Sem se pa oglasil zato, ker imam malo izkušenj, pa malo po prebiranju forumov o jamranju ...itd. Predvsem tistem jamranju, o grdih sosedih, ki imajo otroke, pse, kmetije, delavnice.......itd, ki naj bi na novo prišlemu lastniku pošteno navijalo živce.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
odvisno kaj je zate nadstadard.....

recimo mi imamo daikin klime 5 v eno in 1 v eno. (vsaka soba svojo enoto).
TČ voda voda, dva izmenjevalca eno za lojtre ostalo talno (tukaj je bil fail)
ločena vodovodna instalacija za stranišča (vrtina)
avtomatske podometne žaluzije
dvojno lomljen cegu ograja
.....


pa ne štejem nič kot nadstadard. Panorama sama po sebi ni noben nadstandard. Sam osebno ne maram pobitih sten, zato je hiša prazvaprav kocka ki je spodaj razgibana.

itd...

pohištvo smo delali ves po naročilu, tla je vse ploščice v imitaciji lesa, dobil jih za 50€ po kvadratu. nadstreški bajte so iz masivnega lepljenega lesa in za dva avtomobila tudi.

Imamo tudi dve kopalnici ena velika ena manjša z vgradnjimi tuši bane ne maramo. itd..

Samo ni tisto kar jest smatram za nadstandard, ker pri izbiri bi lahko izbraš še enkrat dražje. Izolacija je 20 cm. Edino kar j eblo preseravanja je alarmni sistem in ubiquity HD kamere, ki so okoli bajte. Ter mogoče ograja ki je iz dvojno lobljenega cegla. cca 14m pride 2.400 EUR.

Nadstandard pa je pri kolegu, kater poden je več kot 700 eur na kvadrat.

Še to delno tlakovano dvorišče ima talno gretje na štrom ker so nam drugega odsvetovali. Ni pa vse okoli bajte ogrevano.

ps z nobenim se noče meriti..

pa še bom pripolnil glede vrat imam višino 225 cm tako da so samo vrata po naročilu pasala oz je doplačilo bilo tako drago, da sem se za Pertnelj mizrastvo takoj odločil.

Sam tega nimam za nadstandard. Kr se tiče električnih zadev je šlo vse preko lastne firme in sem še tam dodatno prparal. Je pa hotu TAB-SYSTEMS neki kompenzirat z nami pa sem ga gladko zavrnil (pametne hiše) ker je bil totalno nekonkurenčen.

ps nam je še zmeraj dolžen konkreten denar..

Tomaž Bergant če bereš tole jebe... mate.. lopovsko.
Doma na Griču z bajto z bazenom dolžen pa pol Sloveniji.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Jah, kot je že bilo napisano. Če gledaš proti najbol luksuznim rezidencam po svetu potem še tistih 700€ na kvadrat ni luksuz.
Če pa gledaš recimo Slovenijo je pa že lahko drugače.
Luksuz je pa tako stvar interpretacije posameznika. Ponavadi pa je to za nekoga lahko nekaj kar si ne more privoščiti. Recimo za tebe mogoče poden za 700€ na kvadrat, za drugega pa ploščice za 50€ na kvadrat (samo ta o onih 700€ na kvadrat sploh ne razmišla).
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ksz
tko je to potem, če žena nosi hlače v hiši..to ni dobro, sosedje imajo to, mi moramo imeti boljše ipd..in si suženj bajte cel lajf...ni da ni v bajto vtaknjega, da kolegi lahko vidijo, cez pol leta pa itak noben več ne porajta..
cool-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
se strinjam....
Vendar napačno predstava hiše in vrednotenje je čista manipulacija..

lokacija
parcela
sami objekti..


ne pa 800 na kvadrat...... Ker dejansko si potem vsi napačno predstavljajo. Je pa dejstvo vloženega denarja v novogradnjo v vukojebini nikoli ne dobiš povrnjeno. Govorim praviloma, lahko pa se najde kakšen kupec.

to je ves point, tega pink ponka o tej temi.
realno je čisto tako.

Recimo na Bledu ti za 350 jurjev v bližini jezera ne dobiš niti podrtije. V Ljutomeru pa za 150 dobiš novogradnjo opremljeno. Pa vemo, da je bila cena le te dražja.

Tukaj so sicer razne manipulacije verbal, sam svoj mojster itd..... Stvar je pač taka.

Najprej je važna lokacija
potem kakovost gradnje

iz tega pride cena.... Jest imam lahko gradnjo v Ljutomeru pol miljona in jo v sanjah ne morem prodat za tako vrednost. Lahko pa načeloma prodam skedenj na zazidljivem območju ob jezeru na Bledu za tako vsoto.

Upam, da je dovolj jasno napisano. In ja 800 eur je čista utopija. Mogoče za prazno bajto, ne pa opremljeno. Stanovanja pa so rabljena prazna od 1.300 naprej. Če govorimo Kranj, Domžale... sej sem še veliko premalo rekel.

Tko je realno ne pa 800 na kvadrat. Obenem pa dotični poudarja da jo izpod 250 jurjev ne da.

Tukaj enostavno nekaj ne štima.