Kako dobiti realno oceno hiše s parcelo

I

Izbrisan uporabnik 474

Torej po tvoje si zdaj najvecji car ti, ker ko ti kaj crkne, lahko mirno poklices majstra, ti naredi, ti pa mu BP placas.. . Al je na boljsem tisti, ko mu kaj crkne, gre v lopo po orodje in stvar uredi?

Glede standrada in nadstandrada pa je tezko razpravljat, ker vsakemu pomeni nekaj drugega. Nekomu je zakon imet 200m2 flet v centru Ljubljane, nekomu pa 450m2 vilo z bazeno nekje na periferiji. Meni vsekakor ta drugo. Nekomu je oh in sploh marmorna tla, drugemu parket... Nekomu vinil in perzijske preproge... ni enotne formule za standard, nadstandr, tukaj si samo merite, kdo ma daljsega in kdo je placal vec po m2... Za mene je najvecji bedak tisti, ki je placal prevec...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja, če je zate nadstandard da drago odkartaš, potem ja.

Zame plastični pvc vložek ni nadstandard, ne glede na ceno.

Pa kaj mislite da so vaše kuhinje za 16 jurjev kaj drugega kot moj PVC čep za kurcevo hatria školjko?
Isti drek. Material in delo na kuhinji za 16 je manj kot 5. Ostalo je rvc.

Za 16 jurjev ti kar nekaj let kuhajo obroke v lokalni gostilni. Prisparass s tem še ene 20-40 jurjev na m2 hiše. Se pravi imaš že 50 jurjev prihranka....

Pa da ne boš mislil da bo dal 50 evrov za cepe. Za ta denar moram dobiti pokrov z mehkim zapiranjem ne pa 6 kirvcevih čepov.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
, tukaj si samo merite, kdo ma daljsega in kdo je placal vec po m2... Za mene je najvecji bedak tisti, ki je placal prevec...
in to z denarjem ki ga bo zaslužil v prihodnjih 30 letih. Take imajo banke in zavarovalnice najraje
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
To je pa drugačno razmišljanje že. Ti je en gor napisal da je skuril 350k€, pa 80k€ krede. Bi se dalo tudi brez najbrž, če bi bili apetiti sinhroni s tistim kar je v tošlu in ne s tistim kar si lahko privošči.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
Ne ni point v tem, če kej crkne imam vsaj garancijo in ne drugo. Recimo klime, če crkne se lahko le praskam, tko pokličem Beleharja, ki mi je dal par let garancije in je to to in mi zagotovi tudi rezernve dele.

Če kupim na ebayu je pač tako 180 dni imam možnost claim narest potem pa se naj jebem. Vsak, ki mi bo montiral to robo bo reku, ti nism jest nabavu stvari znajdi se... (ponavadi v tem času še zmontiraš ne)

Še enkrat nadstandard ali vsaj nekaj srednjega 800 eur na kvadrat ni. To pa upam rečt. Tukaj se sicer kregajo o pipah, vendar je to plunk v morje pri bajti.

Vsak plača pač kot plača. Če pa zbereš par resnih ponudnikov pa hitro prišparaš kar nekaj denarja. Sej pravim mi ne misel ne pride da bi kupoval pipe, klime, vgradnje kotličke v tujini, ko kličeš majstra pa reče nes tja kjer si kupil. Neredko je tko.

Pa ne govorim o menjavi neke pipe, ampak klime, tč črpalke, pumpe za vrtino, elektroinstalacije, motorčke žaluzij itd.... Kaj misliš, da je pametno na ebayu kupovat.

Jest mislim da ne...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Jaz pa mislim da, če nisi levi.
Levi se itak ne gre tega, ker se ne zna in ne more, ampak plačuje mojstre, Konec debate.

še enkrat, ti maš očitno nadstadard za 1600 m2.

Kakšna okna?,kakšna streha, kakšna izolacija, koliko kopalnic,koliko umivalnikov, kakšno ogrevanje, kakšni tlaki, kakšna osvetlitve, garaža, tlaki, strojnica, alternativni viri, avtomatizacija? da vidimo, kaj tisti ki živimo v kolibah nimamo, in samo mislimo da je nadstandard? hvala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Jaz pa mislim da, če nisi levi.
Levi se itak ne gre tega, ker se ne zna in ne more, ampak plačuje mojstre, Konec debate.

še enkrat, ti maš očitno nadstadard za 1600 m2.


To lahko reče samo tisti, ki izbira med obojim. Saj ne rečem, najbrž se najde nekje nekdo ki je dovolj sposoben da zasluži za tako bajto, obenem je pa tako lev, da ga je nemogoče naučiti cegle zlagati ranga "sam svoj mojster"
tongue-1.gif
za kaj več je pa treba najbrž tudi malo kilometrine vložiti
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Prov velik jih ni. Takih,ki je tok "desen" da lahko vse plača, pa obenem tako lev da sam ne bi znal oziroma se ga ne bi šlo naučiti, kar se naučijo hočeš nočeš samograditelji. Slaba tolažba je to, da nekdo ki plača to naredi zato, ker je kao lev?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Ma ko otroc ste vsi skupaj! V tej temi za "nadstandardne" kolibe brez težav odkartate 400 jurjev, v sosednji temi se pa zgražate nad preveliko plačo poštarja, ki v 50 letih ne more takšne "kolibe" odplačat.
Debata je itak zašla s pravih tirov, vse kar sem jaz hotel povedat v tej temi (moj prvi post) je, da težko postaviš hišo z notranjo opremo za manj kot 200 k €. Potem je potrebno prištet pa še parcelo in si lahko hitro na lepem znesku.
Seveda je odvisno koliko se kdo znajde, nekdo bo za teh 200 k € postavil kaj več kot enostavno bajturo (primer sajkeka), nekdo drug pa malo manj, odvisno od iznajdljivosti in pridnih rok.
Tudi če grem gledat poste uporabnika sajkeka, vidim da ga je sama hiša stala 200 k €. S tem, da se je pač sam znašel glede nabave materialov in kot je sam napisal, da je "fejst delal zadnjih 6 mesecev". Če damo zraven še nakup parcele (mislim, da je dal 40 k €, če se motim naj me popravi), pa se upošteva še vso njegovo delo, bo šla cifra tudi proti 300 k €.
In toliko je tudi danes realno potrebno tko ali drugače dat, če hočeš imet bajto, pa nimaš parcele. Za LJ in KR z okolico pa še kakih 50-100 k € več, že zaradi same cene parcel.
To je bil point vseh mojih postov.

Glede kredita in hiše pa vsakomur svoje: sej verjetno ne obstaja samo kredit na 30 let in posledično štrik okrog vratu ali pa druga opcija bogatuni, ki imajo praktično neomejeno denarja.
So pa prioritete ljudi v življenju različne, nekdo kupi vsake 3 leta nov avto za 30 k € ali pa pokadi za 300 € čikov na mesec, pa v enem desetletju zapravi že pol hiše, nekateri drugi smo pa po svojih zmožnostih dali nekaj na stran, pa si nekaj ustvarili.
Vsak po svoji pameti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
tako je, mene bo nekak vse skupaj prišlo s parcelo in notranjo opremo v rangu 250 kilo.
Nekaj front je še odprtih.

kolk je kaj vredno je pa reletvino..recimo neke stare hiše, tudi nove z neumnimi prostori itd so zame vredne 0. Torej vrednost parcele minus rušenje. To je to.
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Absolutno, tudi tvoja je lahko za nekoga samo za zrušiti. Pa ti ponudi 30k€? Ne bodi tok aroganten...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
Nikjer nisem napisal da imam nadstadard. Sam mislim, da nimam nič nadstandardnege.
Zmeraj sem izbral nekaj srednjega.

Pravim, da za 800 EUR na kvadrat kej bohvekva ne more bit. Kr se tiče levega, zidal nisem, omete tudi nism delal, edino kar smo sami naredl je štrom... Pod sami mislim fotr, k je iz foha. Vse ostao so delali izvajalci. Nobenega nisem obtožil da živi v kolibah. Ne bo mi pa en govoril da je super druper za 800 eur.

Al pa sem jest popoln [cenzura].
Še enkrat nimam nobenega nadstandarda. Ker to kar imam je vse nekaj srednjega. Zdej pa če dotični misli, da je par pip zmotiral pa to ni nobeno delo.

Tukaj je bilo govora samo o pipah kako je veliko prišparal. Madona sej nimamo 300 pip po bajt ampak imam dve kopalnici in kuhno. Clo stroje pomivalne hladilnike itd imam beko. Ker enostavno menjamo ko prvi crkne izven garancije.

V kuhni je valda vse z pohitštvom skrito. Skratka noben ne govori o nobem nadstadardu. sem pa bil v bajti, kjer je recimo nadstandard. Tam hodiš po podnu ki je vče kot dotični prikazuje celo gradnjo na kvadrat..

Tak tudi ne bo sam podna polagal, verjemi mi.......
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Žal je breakdown postavk prevelik, ampak glede na to kaj vse pišeš, 200m2, 1.600€/m2, srednji rang, žal lej, na mnogo postavkah si preplačal, zelo.
nahrung002.gif


Imam sliko sajkekove panorame, mislim, da je 7m dolga. Stvar je nadstandardna, zelo.
nahrung002.gif


Imam tudi sam marsikaj močno nadstandardnega vgrajenega, pa se ne bom meril s tabo, ker bom tudi sam globoko pod 1.000€/m2, neupoštevajoč svoje delo na hiši.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Absolutno, tudi tvoja je lahko za nekoga samo za zrušiti. Pa ti ponudi 30k€? Ne bodi tok aroganten...

tako je, zato pa sem napisal relativno.

ampak 800€ ali pa 1600€ na m2 je pa absolutna realnost in kaj dobiš za to. In da, če že razmiljša da imaš nekaj standardnega daš pa preko 1000 € nam2, si ga precej preplačal. Ni pa potrebno hude krvi zaradi tega.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Oja, pa je gospod dohtar, če se ne motim, tak da ni cerahal kot jaz. Je pa načitan, hobi. Evo, pasivna zidana, pod 900€/m2. Tega podatka sploh nisem ujel še dosedaj.

Tale hiša ima 26cm sivega stiroporja pod fasado. Močna reč. Pri nas smo zdajle pred fasado. Dali bomo 20cm belega EPS. Zakaj? Zato, ker ga še ni treba sidrat, nimamo pretiranih višin in ker je najdebelejši serijsko delani stiropor in ga ni treba ekstra naročati in zato ekstra plačevati. Skupaj z drugimi izolacijami (kapa, podni, varčno stavbno pohištvo) bomo hišo pripeljali na rob NEH standarda, pred PH. Pa bi kdo rekel, da je stvar standardna. No, mi je že ušel podatek.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Zato, ker je pasivna? Trenutno je zakonski minimum NEH, od leta 2020 bo pa PH. Če par let pred zakonskim minimumom narediš PH, je to v iber nadstandard? Tole je standard, nekako ko se lotiš danes graditi pa hočeš malo bolj trajnostno gradnjo, saj mi preživimo večino časa v istem mestu, se ne selimo na stotine km naokoli kot nekateri drugi narodi na vsakih par let.

Ima pa tudi laminat pa tleh. Pa par familij notri. Kaj je tukaj nadstandardnega. Meni je zadeva krasen primer price/performance gradnje in zato si zasluži biti na pediestalu. Kako je pa Matej prišel do tega je pa to kar sem gor napisala. Ta beli ovratnik je tudi sam cegle prelagal, je bil, kar je nekaterim nemogoče verjeti, kot dohtar brezposeln neki časa. Pa še je bil sposoben priuciti par osnovnih gradbenih zadev, ki jih mrbit drugače ne bi delal. Presežek se pa ne kaže v sestavljanju materiala ampak v vedenju kateri material kam in kako za kako ceno? to je pa na slovenskih tleh edini nadstandard na tej bajti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
a ti veš kaj je standard, ko gre slovenec s standardno povprečno plačo kupovat stanovanje ali hišo. In prideš v tisti rang 140jurjev do 200 jurjrev za dvojček. In potem si pejt pogledat kaj je tam noter. In potem v svojo , mojo, opiflexovo , valhalae hišo. Pa boš vidla da si nad tem standardom.

V bližino so zdaj prodajali stanovanja, kao nadstandardna v rangu 1600€ /m2. In ja, nekaj detajlov lepih,malo bolj fensi,malo boljša keramika, ampka polom pri oknih in nekaterih detajlih. In tako lahko narediš vsaj osnovno primerjavo. Videl pa sem tudi hiše ki so ekonomika na celi črti.