Kako dobiti realno oceno hiše s parcelo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Doma se igrava z mislijo o selitvi. Nekako sva oba sita podeželja in naju vleče v mesto. Na vasi imava zgrajeno novo hišo, staro 8 let z dodatno garažo na vsega skupaj 900 kvadratnih metrih zemljišča. Hiša je v celoti podkletena, skupna velikost je 180 kvadratov hiše + 90 kvadratov kleti. Lokacija je zelo dobra, mirna in zelena.

Žal se v okolici ne prodaja veliko nepremičnin, razen veliko starejših hiš, da bi lahko na podlagi tega dobil eno oceno vrednosti vsega skupaj.

Šele po oceni pa lahko približno vem kaj naj bi si iskala v mestu. Torej kako priti do realne ocene? Vrednost po javnem vpogledu je smešno nizka, ne vem kako so prišli do take številke oz. kaj so pozabili všteti, saj sem toliko dal le za parcelo, kje je še vse ostalo. Ne morem pa hiše kar začet prodajat za neko x ceno.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.897
113
Žal po tvojem opisu boš dobu kvečjemu za garsonjero v Lj.
Cena ni odvisna samo od gradnje temveč predvsem od lokacije. Tud komunalci so v mestih astronomskih na podeželju nekje pa džabe. Recimo ti povem, v Kranju je komunalc od 35 EUR m2 naprej. V Ptuju je cenej zazidljiva parcela.

Podtrija v LJ ali okolici je po 300 jurjev, na Ptuju dobiš novogradnjo z najmanj 2000 kvadrati zazidljive za ta denar.
V Vogah pri Kranju plačaš za neko 800 kvadratov parcelo komunalc 50 jurjev.

Je pa res da gradnja stane v Ptuju in v Ljubljani enako (materjal).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ceno določajo tri dejavniki:
1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Res je, da ceno določa lokacija, vse ostale zadeve, kot je starost, opremljenost... pa ti samo pomaga, da hišo dokaj hitro prodaš.

Cenilca spraševat nima smisla. Pravi naslov bi bila nepremičninska agencija, ampak se tu takoj zatakne, ker so redke ok. Mogoče popvprašat po kašni okoliški agenciji, ali po kakšnem priporočilu.

Lahko pa tukaj napišeš lokacijo bolj točno, pa skupaj ocenimo v kakšnem rangu se lahko giblje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Glede na to da nekateri pretiravajo z vsaj 50% previsoko ceno v oglasu, lahko tudi ti tako poskusiš. Vsaj dokler je oddaja oglasa zastonj.

Po drugi strani je pa tako da letos lahko dobiš kupca za 100, drugo leto pa niti za 80. Ali pa obratno.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Lokacija je zelo dobra ... za nekatere stvari, za druge je ku-cenzura. Koliko si ti dal za to nikogar ne briga. In koliko bi rad tudi ne. Nisi sicer povedal kje imas to bajto, kako je logisticno povezana s solami, trgovinami itd. Zdajle gradi nekdo blizu mene ogromno, nagravzno bajturino na nemogoci parceli. Notri bo zmetal ogormno denarja ( ki ga je dobil na izi nacin ) in parcelo je dobil senkano. Kot sem rekel, stvar je nagravzna, denar pa stran vrzen. Zivi pa v mestu. Stavim da bo dveh letih nazaj v mestu, saj tukaj ne pozna nikogar. In ja, v okolici je praznih solidnih bajt ko dreka, samo vsi sanjajo o 400k+. Kako da ne ? Pa se dvakrat toliko jih je z vdovo v njej, kar pomeni se dotok na trg.

Cena je odvisna predvsem kako rad bi se stvari znebil. Sorry za realen opis stanja, tudi mene to caka. Pri nakupu oz gradnji je treba pac mislit na prodajo.
 

frke34

Zelenc'
24. maj 2017
2
0
1
Preprosto: daj hišo na trg po svoji ceni.
Boš videl, kakšno bo povpraševanje in se potem lahko odločiš kako naprej.

p.s. Prodal sem vikend v par tednih - na oglasu ni bilo niti slike. Ne rabiš da te 20 kupcev obišče in agencije kar neprej kličejo. Iščeš samo enega kupca.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Ne morem pa hiše kar začet prodajat za neko x ceno.
Zakaj ne?

Poglej koliko stane kaj tebi všečnega v mestu in prodajaj za toliko + kako pivo , pa na davke ne pozabi.
Seveda hiše na podeželju ne boš mogel zamenjati za enako v mestu 1:1. No ja, odvisno od mesta.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Vsaj to ali si v okolici Ljubljane, ali bolj nekje v Črni na Koroškem, boš pa moral povedat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
če imaš sosede cigane, lahko samo še ciganom prodaš za par škatel čikov.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Vas 10 minut iz Kranja. Torej ni neka vukojebina. Občina ima svojo šolo, trgovino, itd.

Nikakor ne želim menjat 1:1, torej ne pričakujem, da bom v Lj dobil hišo, ker je niti ne želim. Želim "menjat" za večje stanovanje z vrtom/teraso in vsaj dvema pokritima parkirnima mestoma. Saj pravim, da je to bolj igranje z različnimi možnostmi. Glede na to, da se obupne stare hiške v okolici (na slabših lokacijah) prodajajo za 250.000 eur+, pričakujem, da je moj paket vreden precej več. Vendar realno nimam pojma koliko je vreden potencialnim kupcem, kot sem rekel, pa ne želim kar začet prodajat za neko x ceno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Sosedje so super
smirk-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
lol 250plus v vukojebini? sladke in pobožne želje,,če je pa res tako pa kar na oglase z njo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ne vem kdo je tu nerealen, ampak 10 minut iz Kranja je recimo Naklo, Šenčur, Bašelj in kup ostalih vasi vmes. 20+let stare hiše z veliko manj parcele in podobno kvadraturo hiše se v teh koncih prodajajo v rangu med 280.000 do 350.000 eur. Kje je šele tako mlada gradnja in velika parcela kot jo ima Janez.

Ne vem za koliko se vse to potem proda, ampak tega v bistvu ne ve nihče, razen kupca in prodajalca.

Glede prodaje poznam zadeve malo bolj, saj so okoli mene v zadnjih letih zgradili kar nekaj hiš, nekaj tudi prodali, itd. Pa so bile cene kar konkretne. Vsaj meni se zdi par let stara hiša na tako veliki parceli recimo v Šenčurju (Naklo,...) vredna hudo več kot 130.000 eur. In cene na netu mi to tudi potrdijo. Hudiča kolega je 1 leto nazaj po dolgem iskanju dal 115.000 za 120 kvadratov veliko hišo z malo vrtička, ki je bila potrebna obnove, 10 kilometrov iz Ljutomera.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
nategnel so ga, zal...hiša ki je potrebna obnove je vredna blizu nič....materialno gledano.