Kako dobiti realno oceno hiše s parcelo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Vse to lahko ima, če ni parcela s komunalcem 150k€. V Ljubljani v leti nazaj 300€/m2 parcela 600m2. Kupila kolegica. Pa komunalca ene 20k€, če ne več, pri vseh teh tvojih garažah... Koliko ji še ostane? Budget je seveda večji od 400k€, ker drugače lahko smo kolibo naredi. V Lj si nihče več ne upa graditi brez PZI, kaj šele brez kakršnegakoli papirja, ali pa čist neki drucga ker je gor narisano. Dokumentacija 10-15k€ takoj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
kolibo za 200 jurjev? itak če jo izvajalci dobro nategnejo?

Kolk je pa tebe prišla hiša brez papirjev in parcele?

dat 300€/m , ne dam, pa če je zadnji kos zemlje na Zemlji.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Mal več pač že... vseeno manj, kot če bi v Lj delala oziroma njihovi izvajalci, najbrž. Za 200k€ mora zrihtat okolico in jo opremiti, da lahko notri živijo 3 ali mogoč zdej 4je. Koliko veliko hišo lahko naredi, pa če je jasno, da ne bo sama ceglov prelagala?
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
v glavnem preveč denarja imajo ljudje
wink-1.gif
ni krize.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Ja lej, eni raje 300€/m2 za parcelo pa v kompaktno hiško kot da bi morali v okolico MS pa za vikend na morju ostane. To tok stane, razlogi so pa različni zakaj v Lj in ne v MS.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Če bi imela službo na Manhattnu, ki bi mi omogočala nakup stanovanja za recimo 2mio, mi bore malo pomaga grad v Ljubljani ki je 3X cenejši, če sem tle brezposelna in si ne morem privoščiti niti H od hiše. Da imam poleg tega se vse ostalo, kar je pomembno v življenju na Manhattnu, kot je familija in druzba, pa ne grem v Ljubljano, če je zastonj, če mi ni treba. A je zdaj bolj jasno?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
za 400k€ mora imet notranji in zunanji bazen. Sončne celice, kolektorje, 3x garaže, zunaj nadstrešek in ogrevano dvorišče. Vse ostalo je nateg.
grims-1.gif
Koliko hiš si pa ti dejansko že postavil, da stresaš take neumnosti?
tongue-1.gif


Solidna parcela v bližnji okolici Ljubljane je lahko hitro 120 -150 k € (ali pa vsaj blizu 100 k €), potem pa izračunaj še komunalni prispevek in vso ostalo birokracijo (hitro 20-25 k €), potem te stane pa tako ali drugače hiša z notranjo opremo še dodatnih 200 k € in smo že skoraj presegli gornji znesek.
Razen, če si hobi-zidar-malar-keramičar-strojni inštalater in pozabiš dve do tri leta družabnega življenja, spotoma pa kupiš vse pohištvo v Ikei, pa si mogoče na ene 30-50 k € manjšem znesku.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Jabe
Če poznaš prave ljudi lahko postaviš hišo na pot okoli okupirane Ljubljane,, parcelo.ogradis z vsaj 2m visoko.ograjo in zidom,pot pa naj MOL spelje kjer jih je volja.
Čez njihovo parcelo ne gre vec.
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.655
3.916
113
hehe ti nisi resen.

Z zemljov vred... Dobit mi hišo blizu Ljubjane jo takoj kupim. Pa da ima notranji in zunanji bazen. To kar si ti napsisu je miljon in čez. Normalna hiša na ključ z parcelo je 300 do 400.

150 odkartaš za zemljo, 30-50 za komunalca....

ne vem kje ti živiš? Z 200 jurjev pa z bajto in notranjo opremo ne prideš skozi. No razen kakšne manjše hiše. Govorimo o bazenu, tvojih garažah itd....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
No ste me potolazli, sem mislil da sem zapravljal za nadstandardno hišo... (95% stvari v njej kupljeno in made in germany) relativno malo se je skoparilo. Vseljeni, v rangu 800€ na kvadrat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Kaj je nadstandardnega pri tvoji hiši? Bela tehnika in kurilnica ki so stale 5k€ več kot bi sicer, to niso.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
parketi ploščice sanitarna tehnika, pipe, inštalacije, prezračevanje, kritina, itd. Vse v glavnem.
dodano, vhodna vrata,okna, drsne stene, garažna vrata, dimnik,kamin, osvetlitev, pametna inštalacija, raba deževnice....

zatovo sem še kaj pozabil.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Za razliko od bajt, ki tega nimajo? Vse kar si naštel je lahko v kolibi in v vili. Pa če šteješ v kvadraturo garaže ipd pol je to druga zgodba. Meni tudi moja garaža fino ceno na m2 zbije.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.655
3.916
113
nakladaš

povej ceno parcele
papirje načrt itdd
komunalc
in potem še gradnja

seveda ne neki vse na pol narejeno
ograja nadstreški vrata domofoni itd..

skratka razlagaš sedaj kot primer
kupim avto na leazing 6 jujrev da oči polog ti se pa po prsih trkaš ja mene je prišel 10 jurev. Tko nekako pavšalno razlagaš.

pa tvoje vseljeno je mal zalase privlečeno. Vseljeno v kaj? Sobe brez pohištva klim itd....
tvoje made in germani me pa nasmeje.... Kot včasih čefurji iz njmečkog ovo je prva liga.

Še enkrat govorim za kranj
parcela okol 100 jujev +
bajta okol 200 plus brez preseravanja
papirji okol 3500 +
komunalc cca 35 na kvadrat za 500 kvadratov je mal žez 15

Drugače je če kupiš nekje v vukojebini, tam pa niti investicije ven ne dobiš, ker je vse razvrednoteno gradnja pa skoraj isto stane, če govorimo o novi gradnji.

Lahko pa poveš kok je po gursu vredna?
Skratka zavajaš na kubik.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
pišem brez parcele..za parcelo ste ugotovili da jo lahko erbaš, lahko pajo kupiš za 200kk€

Tole kar smo gradili lahko gradiš vsepovsod za isto ceno - v slo vsaj.

Žal, YU in SLO kvaliteta ali ITA kvaliteta ne dosega MADE in Germany kvalitet, da ne govorimo da večina zadeva je ceneje v DEkot pa pri nas..isti izdelki..

Vzganjamo faušijo a ne :D

Garaža z epoksijem, je izdelava marskje dražja kot,laminat po celi hiši...okej.
wink-1.gif


okol 140 jurjev so ocenili, hvala bogu.
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Seveda da cena dela ni enaka. Saj stajerci skos jamrate da so plače pri vas nižje. Tudi zidarjeva, ki ga plača kdo, v tem primeru? Pol so pa še mahinacije z in brez računa (pač pri meni je šlo vse z računom) in pa Bože ne daj samogradnja, ki je kljub lastnemu zadovoljstvu ponavadi obratno sorazmerna s standardom.
Po drugi strani pa če je laminat pri vas standard in potem parket nadstandard lahko tudi kr nehamo. Pol mi je 800€/m2 jasnih.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

@avtor teme. Daj jo za 10% vec kot imas pri sebi postavljeno najnizjo mejo. Glede na to da govoris da se okoli tebe prodajajo hise po 250keur mislim da bi dobil dobro ceno.
Sicer pa oglas oddaj cimprej ker lahko jo bos prodajal 5 dni ali pa bolj vrjetno par let.

Na nepremicnine net bi morala obstajati rubrika menjam, kajti zadeva bi full olajsala prodajo in opogumila koga v menjavo, kajti dosti je takih ki jim je dopizdila kmetija in takih ki bi iz sundra sli na kmetijo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.503
9.229
113
kakšen parket?

kaj pa je zate nadstandard, če je recimo oljen parket 3 slojni haro v rangu 35€ do 40€ po kvadratu povprečen..

pač nisem vedel da živim v kolibi za 200k€ , to samo...se vsak dan kaj novega naučim. Potem 95% slovencev živi v jamah? epsko.

Glede samogradnje...če si levi, potem je res kar si napisala...drugače pa pri nas če je bilo možno, mojstrov nismo pustili v bajto, sem bil večkrat priča da bi najraje vse nagnal. sploh pri znancih sem videl "mojstre"....sicer pa bereš alter, kaj vse ti pride domov montirat.

Če bi imel čas,bi tudi zidal sam, tako pa... mamo zdaj vigl vagl ...pa kletje potem izdelovalcev ometov, pa kletje potem kitarjev in malarjev....da so spravli v približno ravno, pa noben ni bil po ljubljansko zastonj. Sem pa vseeno dosti stvari naredil sam, po svojih idejah in sem z rezultatom več kot zadovoljen. Ocena: prišparaš med 10 do 20 kilo €.

Cena dela je enaka,pustmo tiste one man mojstre, ki delajo brez raučana...

Estrih 8 po m2, keramičar delo 20€ po m2 vsedrago, ampak je bilo tako kot treba...