Poceni (novi) avti z avtomatskim menjalnikom

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
je bistvo. ampak pogovor teče o tem, pri katerih obratih (pri kateri moči) želiš, da ti avtomaki prestavi.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Tudi sam imam ob volanu rocice za prestavljanje ampak jih nikoli ne uporabljam (Sharan DSG).
Potencialno bi bile lahko uporabne na gorski serpentinasti cesti, kjer voznik bolje oceni, kdaj je treba prestavit. Problem je, ker se rocice vrtijo skupaj z volanom in ne mores dobro/hitro vedeti, katera je za prestavit gor/dol. Pravi sportni avti imajo te rocice fiksne za volanom - se ne vrtijo skupaj z volanom.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
80% casa ti je ok, da avto sam prestavlja. Ostalih 20% bi imel sam rad vec vpliva na prestavljanje. Ker se ravno tako pocutis, ali pa je specifika ceste taksna.
Kaksen menjalnik moras kupiti potem? A ko imas enkrat avtomatika se moras 100% prepustiti avtomaticnamu prestavljanju? Crno-bel svet.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.594
8.922
113
80% casa ti je ok, da avto sam prestavlja. Ostalih 20% bi imel sam rad vec vpliva na prestavljanje. Ker se ravno tako pocutis, ali pa je specifika ceste taksna.
Kaksen menjalnik moras kupiti potem? A ko imas enkrat avtomatika se moras 100% prepustiti avtomaticnamu prestavljanju? Crno-bel svet.
Samo v enem primeru uporabim ročno šaltanje in sicer ko vlačim naloženo prikolico v klanec, za vse ostalo ni nobene potrebe po ročnem šaltanju.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Tako je. Počim v D in se ne dotikam, dokler ne pridem na cilj. Manj stresno, ker ni potrebno poslušati motorja, kdaj bom šaltal.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Ceprav meni osebno gre na k. ce se pamet menjalniska odloci cijazit 33km/h v sesti prestavi, ali se visji
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.637
1.247
113
Debata je bila o tem da je rocno saltanje avtomatika baje pocasno. Ni. To je vse, ne vem kam ste zašli
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
80% casa ti je ok, da avto sam prestavlja. Ostalih 20% bi imel sam rad vec vpliva na prestavljanje. Ker se ravno tako pocutis, ali pa je specifika ceste taksna.
Kaksen menjalnik moras kupiti potem? A ko imas enkrat avtomatika se moras 100% prepustiti avtomaticnamu prestavljanju? Crno-bel svet.
mercedesa?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Lepo vam je tale otvoritelj teme vrgel kost za glodat, že samo vprašanje odpira cel kup drugih vprašanj, kot prvo kakšno velikost avta se sploh kupuje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Je, iz osme v drugo gre vsaj sekundo pocasneje (po obcutku seveda). In glede na to da vecinoma vozim vvkomfort nacinu gas ni odziven.

Iz osme v drugo niti ne more prestavit, ker je vmes prevelik razpon (vsaj pri dizlu ne, plus brez vezno početje).
Če rabiš več vrtljajev pritisneš bolj globoko na gas in vrže kako prestavo niže, kot če si bolj nežen.
Pritisneš gas in se izstreliš...vse kar rabiš (jaz sport programa sploh ne uporabljam, ne vidim smisla, kakor ne eko načina)..zna avtomat dobro ugotovit kaj bi rad.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
V italiji sem lani rental VW Up z avtomatskim menjalnikom, katrastrofa. V klanec gor je bolje, da pretikaš sam, ampak v čemu je potem point.

Elektrika rešuje vse te tegobe menjalnikov, ki v bistvu niso tegobe menjalnika ampak tegobe ICE, ki ima pač svoje fizikalne omejitve. Torej edini avtomatski menjalnik ki je kaj vreden je v hibridu (pa še to ne v vsakem) ali pa v EV.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.594
8.922
113
Aha, ti imaš izkušnjo z menjalnikom v VW Up in si zaključil, da avtomatski menjalniki niso vredni pol k... uau Pravi avtomatik, ne ta v Upu prestaviš v D in se pelješ do takrat ko se ustaviš in prestaviš v P. Vsak normalen avtomatik je tega zmožen, pa naj bo DSG, ki je dvosklopčni robot do klasike, 4,6, ali 8 stopenjske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.594
8.922
113
Ni pa seveda primerljivo z EV, ki ima drugačno specifiko in če kje ima prednost pred ICE ravno tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Hotel sem samo to povedat, ko enkrat probaš EV veš kako slabi so klasični pogoni kar se avtomatikov tiče, pa naj bo to ne vem kakšen ameriški V8 na vandlerju...

Tema je pa najcenejši avto z avtomatskim menajlnikom, zato ta moja anekdota z VW Up.
 
  • Haha
Reactions: sajkek in jendomen