Škoda Kamiq

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
HItrejša/cenejša menjava, cenejše gume, doma lahko menjaš. Ko sem kupoval zimske 19" so bile gume 250€ na kos, potem sem vzel 17" gume + felge (neke OZ - nove) za 250€ na kos + boljše v snegu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Razumem, ampak če bi me skrbele cene gum potem že v startu vzamem 16 ali 17 col, vseeno je avto 5 mesecev na zimskih gumah, in mogoče zadnja leta 7 dni na snegu, da imaš pa avto za 25.000 5 mesecev na jeklenih platiščih ki grdo zgledajo bi me pa motilo
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Niso vsi mahnjeni na avte, nekaterim je čisto vseeno kakšne felge imajo na avtu. Ampak če že daš 50+€ za jeklene bi se tudi jaz stegnil do alu za 100€.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Kaj mi lahko pove kdo z letošnjim letnikom Kamiqa ali ima opcijo samodejnega zaklepanja med vožnjo on/off? Ker nimamo tega in se avto sam zaklene in tako ostane, 2x mi je žena nekaj pripeljala v službo na zadnjem sedežu in si nisem mogel sam vzeti :bonk:

Avto je all in all zelo dober, ampak to škodino šparanje na totalnih bedarijah me je odvrnilo da bi jo sam kdaj imel. Poleg te gluposti z zaklepanjem npr kessy samo na sprednjih vratih, naslon za roke samo na eni višini, gumijast štrcelj dolg 15 cm iz tapete, kot pomoč pri zapiranju prtljažnika (sicer napolniš prtljažnik, ampak zaradi tega ne moreš zapreti kuferana - se nam je zgodilo, par stvari ven in ponovi tetris) mislim daj naredi noter na tapeti eno normalno kljuko ali pa vsaj nek utor. Tudi razmerje vijakov 5x100 je karnekaj
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ko ti pripelje v službo, s knofom v avtu odklene vsa vrata ali pa odpre svoja vrata in se vsa odklenejo.
O ostalem nima smisla izgubljati besed. Tebe moti, nekoga drugega ne. Sem prepričan, da npr. pri Polotu vse stvari niso toliko dodelane, kot recimo pri Passatu kljub temu, da vzameš najboljše opremljenega Polota. Manjši avto, manj denarja, manj muske.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kaj mi lahko pove kdo z letošnjim letnikom Kamiqa ali ima opcijo samodejnega zaklepanja med vožnjo on/off? Ker nimamo tega in se avto sam zaklene in tako ostane, 2x mi je žena nekaj pripeljala v službo na zadnjem sedežu in si nisem mogel sam vzeti :bonk:
Enako so naredili tudi pri VW pri novejših letnikih.
Mi ni jasno zakaj, saj so starejši letniki imeli v nastavitvah možnost to funkcijo izključiti.
To se sicer da urediti:
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ampak ne bom šel tega delati pri novem avtu, adijo garancija če bi jo slučajno rabil. Bom pooblaščencu rekel naj vklopi...

Tudi to me moti ja, lane assist pri passatu gre lepo po sredini pasu, kamiq pa pinkponk od črte do črte.

Slick: moti me ker je še Kamiq do letnika 2022 imel v meniju možnost nastavitve avtomatskega zaklepanja. Torej, se da, ampak šparanje. Ali pa dodatno lupanje naroda za vklop pri pooblaščencu (če oni to lahko naredijo).
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Lane Assist se nadgradi na Dinamic verzijo in se drži sredine voznega pasu. Uporabno na avtocesti, na regionalkah pa je moteč, ker kar naprej popravlja volan.
SS smo na 2020 letniku ukrotili z vezjem na gumbu za SS - deluje brezhibno:
Na tem letniku se vrata samodejno zaklenejo ob začetku vožnje, odklene pa jih kdor koli iz notranjosti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ampak ne bom šel tega delati pri novem avtu, adijo garancija če bi jo slučajno rabil. Bom pooblaščencu rekel naj vklopi...
Vpliva na garancijo ni, delam več kot pol praktično novih vozil.
Javi, kako je šlo na pooblaščencu…
SS smo na 2020 letniku ukrotili z vezjem na gumbu za SS - deluje brezhibno:
Na tem letniku se vrata samodejno zaklenejo ob začetku vožnje, odklene pa jih kdor koli iz notranjosti.
Ena pomembno dejstvo tukaj: nekaj strank je imelo pestre težave s kitajskimi moduli, tako da če se že gre v to smer, predlagam, da se temeljito preveri ocene prodajalca in artikla pred nakupom. SS module prodajajo tudi bolj znani evropski prodajalci in jaz bi raje šel v to smer.
Lahko to naredi diler? Ker vseeno je avto še v garanciji in ne bi rad tega izničil
To ti lahko vsak avtoelektričar vgradi. In če je kvalitetna zadeva ne bo nobenih težav in vpliva na garancijo. Vedno lahko tudi ven vzameš. Prijatelj ima to noter že 3 leta in bp. Kupljeno nekje v Nemčiji.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.434
113
Vpliva na garancijo ni, delam več kot pol praktično novih vozil.
Javi, kako je šlo na pooblaščencu…

Ena pomembno dejstvo tukaj: nekaj strank je imelo pestre težave s kitajskimi moduli, tako da če se že gre v to smer, predlagam, da se temeljito preveri ocene prodajalca in artikla pred nakupom. SS module prodajajo tudi bolj znani evropski prodajalci in jaz bi raje šel v to smer.

To ti lahko vsak avtoelektričar vgradi. In če je kvalitetna zadeva ne bo nobenih težav in vpliva na garancijo. Vedno lahko tudi ven vzameš. Prijatelj ima to noter že 3 leta in bp. Kupljeno nekje v Nemčiji.
Kaj pa za Golf 8 ko ima start stop preko touch screen a. Tukaj pa ti ni pomoči?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po mojih informacijah obstajajo samo kitajski moduli (aliexpress). Nobena evropska trgovina jih za Golf 8 nima v ponudbi (no, vsaj pol leta nazaj jih ni imela, ko sem nekaj gledal).
Sam osebno si tega ne bi upal vgraditi noter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Po mojih informacijah obstajajo samo kitajski moduli (aliexpress). Nobena evropska trgovina jih za Golf 8 nima v ponudbi (no, vsaj pol leta nazaj jih ni imela, ko sem nekaj gledal).
Sam osebno si tega ne bi upal vgraditi noter.
A se da na Kamiqu nastavit, da se obrne ogledalo dol, ko daš v rikverc?
Da lahko vidim robnik?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Nisem še poskusil tako da ne vem. Našel sem tudi podatek da bi naj šlo samo pri avtomobilih z električnimi in memory sedeži, če je res pa ne vem.

Po teh navodilih pa še nisem poskusil. Javi če dela.
 

Priponke

  • Screenshot_20240111_153845_Chrome.jpg
    Screenshot_20240111_153845_Chrome.jpg
    217 KB · Ogledi: 37

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
urejena vozila imajo ponavadi rešena tako da imas gumb za izbiro nastavljanje ogledala v položaju za desno ogledalo. Potem to ogledalo ozivi med R.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Kaj to kessy samo na enih vratih, ima samo Kamiq ali cela Škodina flota? Ker to je res neumnost. Jaz odklenem tista vrata, iz katere strani pač pridem, noter vržem nahrbtnik, šele nato grem do voznikovih vrat.