Škoda Kamiq

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Da vrnem temo nazaj. Poleg Kamiqa gledal še Vitaro 2WD. Samo Kamiq mi je bolj avto, Vitara pa bolj terenc.
Da ne odpiram nove teme....

Kaki so motorji tukaj? Sem mislu, da so od fiata notri, sedaj pa ugotavljam da so prav suzukiji??? Ali so znani kaki problemi....

1688070619312.png
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.178
113
Sem mislu, da so od fiata notri

To so bili samo dizli, ker nikjer drugod na svetu ni bil dizel tako popularen kot v evropi. Ker so manjši proizvajalec se jim ni splačalo delati lastnega dizla za en trg.

Kar se tiče zanesljivosti pa je celi avto neproblematičen. Motor ima verigo, 4 cilindre, mali servisi so ranga 150-200€, odvinso od avtohiše... Poraba po regionalkah na ne-hibridni allgrip verziji je do 5,7l/100km po omejitvah... Poskočen je pa tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Najdi komplet rabljenih original alu platisc, te zna priti okrog te cene. Morda malenkost več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
No, Kamiq ima pa 5x100, kak boš dal passatove felne gor? Vsaj tako sem razumel da si predlagal. Ne gre. Razen od starih passatov ki so imeli tak razmak (se mi zdi, nisem čisto prepričan sicer), ampak zakaj bi dajal ene prazgodovinske felne na nov avto mi ni jasno.

Enak razmak kot Kamiq ima še škoda Scala, Rapid, Seat Ibiza, vw t cross in polo zadnja generacija. Rabljenih pri nas ni nič, imajo nekaj solidnoh original dizajnov. Lahko kupiš samo nove.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
No, Kamiq ima pa 5x100, kak boš dal passatove felne gor? Vsaj tako sem razumel da si predlagal. Ne gre. Razen od starih passatov ki so imeli tak razmak (se mi zdi, nisem čisto prepričan sicer), ampak zakaj bi dajal ene prazgodovinske felne na nov avto mi ni jasno.

Enak razmak kot Kamiq ima še škoda Scala, Rapid, Seat Ibiza, vw t cross in polo zadnja generacija. Rabljenih pri nas ni nič, imajo nekaj solidnoh original dizajnov. Lahko kupiš samo nove.
Kaj si ti razumel, jaz nimam pojma - razumel si narobe. jaz sem dopolnil sad predlog o nakupu rabljenih alu in dal primer nakupa za Pasata - lahko bi dal tudi za Toyoto, sploh nima veze.
Na linkih, ki sem jih pripel imaš izbor NOVIH platišč za škodilake od 100€ navzgor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Fali to, da so te pocenske za en k… To jih prva luknja zvije ali pa sesuje.
Zato sem napisal rabljene original. Ce jih ni, potem pač ni.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Rabljenih originalnih za Kamiqa ni, jaz sem to mislil, očitno sma se res narobe razumela. Kaj jim je špilalo v glavi, da so šli za par koncernskih avtov spreminjati razmak med luknjami, samo oni vedo, če bi imeli razmak 5x112 je feln kot listja in trave. Mogoče se najde kaj od Taigota ali Scale, ki imata enak oz podoben ET in razmak med luknjami. Ampak v zadnjega pol leta sem jaz našel 3 najbolj osnovne komplete.

Aftermarket se najde kaj, vem, ampak kvalitete tega ne poznam. Original škodine felne dela Ronal, ki je dokazana kvaliteta že ohoho let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Ne vem zakaj dvoja platišča? Jaz imam vedno original alu platišča celo leto, menjam samo komplete gum zimske za letne, še nobena zima mi ni uničila alu platišč
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc