Pobuda za spremembo zakona O DNEVNIH LUČEH

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
pozdrav.gif


Xenonka se prižiga tudi poleti pod nadstreškom, ko rikvercnem se sklopi in tako sam urejam luči in jih nimam stalno na Auto, že leta.

Za mojo vidnost mojega avta pa ni treba skrbet, mate verjetno že doma v familiji kakega, ki dela pravo sranje po cesti.
smirk-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja okej saj si Alteraš, ampak kaj te moti, če se prižge pod nadstreškom?

Če se bojiš za življensko dobo, ti iz lastne izkušnje povem, da sem menjal xenone lani (po 8 letih), ker jim je malo padla svetilnost. Cena pri forumašu 70 al 80€, če primerjam s H7 na C4, kjer gresta po dva kompleta na leto, je to praktično zastonj.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik vomedo pravi:
Pa kaj še, kje bo clio za 9 jurjev imel svetlobni senzor? Ponoči stikalo luči na 0, armaturka se osvetli, spredaj nabijajo LED diode, zadaj pa tema. Gospodični komaj potegne, da nekaj ne štima, ko jo odzadaj na suho nabijem s pickupom.

zakaj ne?
hysterical-1.gif

če ima novi smart in twingo front kamero za ADAS sistem na vetrobranskem steklu, zakaj clio ne bi imel "predpotopnega" senzorja?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Mislim da sem videl vec VAG-ov brez senzorja kot renojev. S tem, da so vagi bli visji rang od kliota. Golf, caddy in podobne cize
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Mislim da sem videl vec VAG-ov brez senzorja kot renojev. S tem, da so vagi bli visji rang od kliota. Golf, caddy in podobne cize

To bo ja
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Mislim da sem videl vec VAG-ov brez senzorja kot renojev. S tem, da so vagi bli visji rang od kliota. Golf, caddy in podobne cize
Čisto možno.
Ampak v temi vozit z dnevnimi lučmi jih pa nisi videl, drži?
grims-1.gif

Zakaj? Zato, ker niso šparali na enem senzorju med števci in ko ti s tako VAG kripo brez senzorja zapelješ v temo, se ti osvetlitev števcev takoj izključi in se vsak spomni, da mora vključit zasenčene luči.
Pri novejših VAG-ih, ti pa lepo izpiše na sredini Vključite zasenčene luči, vključno z zvočnim opozorilom. Tudi recimo če imaš senzor za luči in imaš stikalo na poziciji 0. In dokler ne vključiš zasenčenih luči, ne moreš izbrati popolnoma nič drugega na BC-ju
aplauz.gif
.

Ampak ja, važno da ima manj dragih VAG-ov senzor za luči kot poceni Renaultov. To, da se precej vozil nekaterih proizvajalcev (med njimi videvam veliko Cliov s prednjimi LED-ikami) vozi v temi brez zadnjih luči, je nepomembno.

PS: Ja, tudi zaradi takih zadev za VAG-a več plačaš.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
a ti kaj veš, če se da oz. lahko programsko vklopijo zadnje luči poleg dnevnih na H-i20, star 2 leti?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ok..bom probal na servisu zatežit-sicer ima v predoru in tudi v mraku kar zadvoljivo odzivnost za žaromete, ampak, vseeno je bolje, če ima avto normalno osvetljeno rit..
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pa ne morem verjeti kar berem tukaj. Drugače sem glih včeraj bentil nad voznico prejšnjega i30. Spredaj ledice bleščijo ko nore, zadaj čista tema. Ura pet popoldne, takoreči čista tema, dež pada. Edina se je vozila brez luči in ja, jajčka (druzga ne morem povedat) nimajo senzorja. Tudi jaz se strinjam, da brez senzorja nimajo kaj srati z dnevnimi LED žarometi.

Zadnjič sem se vozil v Citroenu C4 (dnevne luči, standardne h7) in je imel lepo senzor, da je v predorih in ob zmanjšani vidljivosti sam vžigal zasenčene. Pa to ni avto za 30k eur.
Tako da...

Brez senzorja je to shit pa ne glede na znamko!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A nisi ti eden izmed glavnih zagovornikov šparanja xenona pri dnevnih lučeh tako da vklapljaš DLR na meglenkah pri vozilih brez senzorja?
Ker se bo žarnica obrabila?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.811
113
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Pa ne morem verjeti kar berem tukaj. Drugače sem glih včeraj bentil nad voznico prejšnjega i30. Spredaj ledice bleščijo ko nore, zadaj čista tema. Ura pet popoldne, takoreči čista tema, dež pada. Edina se je vozila brez luči in ja,

Tudi jaz vsem včeraj naletel na podobno voznico
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kot vedno je to čisti odraz naše plemenite države, kako je dosledna. Ko smo uzakonili obvezne dnevne luči, je moral vsak novo kupljen avto imeti že po defoltu avtomatsko prižgane luči ob zagonu, pa če je bila noč ali pa dan. Sicer nisi dobil homologacije.

Že po par letih je pa vse skupaj izzvenelo v prazno, kot je navada pri nas.
uf-1.gif


Lej, nikoli ne bom pozabil, plačal sem kazen, ker mi je med vožnjo crknila ena žarnica. Je rekel policaj : "Sedaj ne opominjamo več, sedaj samo še kaznujemo!" Čez par let kasneje sem imel Megana, kjer si moral iti na servis in so ti morali podreti pol avta, da so lahko zamenjali usrano žarnico. - "Sedaj pa ne kaznujemo več tega, ker je tehnično nemogoče na terenu menjavati žarnice, poleg tega je prav, da to izvaja pooblaščen servis"
uf-1.gif
in tako dalje !

Zna biti, da se bo zopet javil Apolo in negiral mojo trditev. Pa jo ne more. Boste starejši povedali, kaj vse smo že imeli pri nas.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik vomedo pravi:
Pa kaj še, kje bo clio za 9 jurjev imel svetlobni senzor? Ponoči stikalo luči na 0, armaturka se osvetli, spredaj nabijajo LED diode, zadaj pa tema. Gospodični komaj potegne, da nekaj ne štima, ko jo odzadaj na suho nabijem s pickupom.

Tega nekateri ne dojamete. Tak avto potem IMA svetlobni senzor samo na poziciji 0 se pač ignorira in je kot da ne obstaja, uporabnik je kriv, da je svetlobni senzor izklopljen in ne sveti.

Svetlobni senzor v količinah več tisoč kosov je strošek....10 centov? Tako, da ravno o škrtarjenu o razlogu ni za pisat. Še vedno pa ne vem ali ti avtomobili res nimajo senzorja? Se pravi ni na izbiro A (avtomatskega načina na stikalu luči)?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj čem, tako sem se navadil. Nekateri drk*** gumb za start/stop vsakič ko sedejo v avto, ki ga pa jaz takoj trajno izklopim ko menjam avto. Mogoče celo avta ne bi vzel, če bi to moral vsakič izklapljat, da ne bi blo programske ali mehanske rešitve za izklop SS.

Z lučmi imam veliko manj "dela" in na A6 pač super zgledajo dnevne luči.
evil.gif


Imam tudi izklopljene zvoke za pasove, pa sem v avtu vedno privezan ali pa mogoče ne na ulici 100m od doma, pa še to sem se odvadil.
tongue-1.gif
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Ni senzorja, česa ne razumeš? Svetlobni senzor je vedno na sredini armaturke, pri vetrobrankem steklu. Zakaj ga ni? Zato, da prisilijo folk v nakup višje opreme oz. višjega razreda. Jebe se proizvajalcu za cenovni drobižek od senzorja. Luči so 0 (dnevne), pozicija, zasenčene. Druge ni.

Če še vedno ne verjameš pa testiraj. Vrži A4 papir na sredino armaturke in opazuj, če se kliotu vklopi senzor, ki ga ni.

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ne drži, vsaj pri mojem C5 ne. Če dežuje ali se stemni se ksenon vklopi. Imam pa tudi jaz programsko vklopljene pozicijske luči z dnevnimi, kar je na C5 prava redkost v SLO, v tujini pa kar pogosto.
Senzor se vklopi, (nekdo je že napisal) v garaži (ker je sprememba osvetljenosti), pod nasdstreškom (ker senzor zazna strop, ki je temnejši od neba), v tunelih in nadvozih (razlaga ni potrebna) in v dežju (tukaj pa luči vklopijo brisalcni in ne senzor, za senzor je še vedno presvetlo). VAG ima še avtomatski vklop, če voziš nad 140km/h več kot 30s. Dnevne se pa vklopijo nazaj, ko voziš 2 min pod 60km/h.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni je repliciral je dost jasno vidno duhhhh...

Ne poznam jaz vsake francoske kripe na trgu, bere se kot nevarna kombinacija, če armatura sveti v avtu, stikalo je na 0, zunaj pa svetijo samo dnevne ledice naprej in zadaj nič.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Tebe sem totalno sprofalil... odgovarjal sem @Malecky, citirat pa bi moral @stankozaspanko. Jebiga, zajebal, pardon.