Plinska jeklenka 5kg

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Imam 10 kg rumeno plinsko jeklenko (Plindom) in bi rad za potrebe plinskega žara to zamenjal za 5 kg, da je prenašanje lažje. Na Petrolu mi je nočejo zamenjat, da bi prinesel 10kg prazno in vzel polno 5kg. Za 10kg bi mi dali 3€ in računali za novo jeklenko 20€.
Kje bi se dalo to kaj bolj ekonomično zamenjat?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
WTF? Jaz sem dal za 5-kilsko 10€ kavcije. Brez da sem karkoli nazaj nosil. Isto na Petrolu, Plindom. Razen če so kaj spreminjali....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ahhhh, @gig ne ga srat. Oni hočejo 20€ za 5kg jeklenko, kar pomeni da daš 10€ za kavcijo in 10€ ker je jeklenka seveda polna.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Ahhhh, @gig ne ga srat. Oni hočejo 20€ za 5kg jeklenko, kar pomeni da daš 10€ za kavcijo in 10€ ker je jeklenka seveda polna.

Celotna vrednost kavcije za uporabo jeklenke Plindom znaša 20 €.
http://plindom.si/sl/kam-po-jeklenko-plindom/kako-do-rumene

...ko placas 20€ imas sele prazno jeklenko. Za polno pa dodas se ca. 10€. Preverjeno pri 2 prodajalcih.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No zdaj sem jaz v skoraj enaki situaciji, samo da bi rad oddal (NE VRNIL) 5-kilsko in prevzel 10-kilsko, proti plačilu seveda.
Najprej so me zavrnili na Petrolu, kjer običajno jemljem plin (jebiga, najbližja opcija).
Danes sem jim že po telefonu težil, ker nikjer ne piše da to ni možno, oz. glede menjave prazna/polna piše samo tole (splošni pogoji):

"Po vplačilu kavcije uporabnik kupuje plin tako, da vrne prazno nepoškodovano jeklenko in prevzame polno."
To je vsa znanost.

Debili zagovedeni mi razlagajo, da lahko staro vrnem in mi povrnejo kavcijo in potem vzamem drugo proti (enaki :bonk:)kavciji.
Keč je v tem, da je kavcija za 5 in 10 kilsko flašo do kurca enaka. :bonk:
Keč #2 je v tem, da ti flaše na Petrolu ne vzamejo (in vrnejo kavcijo) ampak bi jo moral vrniti na sedežu firme. :gorjaca:
Mamu da jim jebem debilno kretenasto.
gig: a še rabiš tamalo bombulo? :fredi: Lahko samo zamenjava.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Na sedezu firme?
Me prav zanima kdo se bo na dunajski 50 (al.kolk ze) ukvarjal s tvojo jeklenko. Tam ne prodajo niti litra bencina, niti kile plina (fizicno)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
.... al karkoli že, ne na Petrolu v glavnem.
Kakorkoli, pizdunsko do amena. Na petrolu ni problema vplačat kavcije in dobiti jeklenke v uporabo, ko bi se je rad losal naj jo pa vozim v Maribor oz. na neke lokacije od Istrabenza oz. kličem nek njihov sistem dostave na dom (kjer niti ne vem ali smo geografsko noter ali ne) in študiram kaj in kako?
 
Nazadnje urejeno: