Plinska jeklenka-odkup

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Do sedaj sem po plin (10 kg jeklenka) hodil na Petrol. Imam 2 jeklenki rumene barve, Plindom.
Ker ga po Murphyu zmanjka vedno takrat, ko me ni doma....
sem poiskal opcijo, da mi ga po novem dostavljajo domov. Vendar pri tej firmi niso vzeli mojih obstoječih dveh jeklenk, ampak so mi dali svoji dve.

Tako imam sedaj 2 rumeni jeklenki Plindom viška.
Ker nimam več računa od Petrola, da bi jim ju vrnil v zameno za 10 EUR kavcije, me zanima ali ju lahko kje drugje prodam?

Verjetno na Bolhi, vendar a tudi kje drugje odkupujejo?
Sta pa novi, zelo ohranjeni in prazni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Tole s plinom je ena sama nategancija nastala. Vsak dobavitelj ti proda plin samo v svoji ”posebni” jeklenki , katere pa ne želi odkupit ko to želiš. Skratka, sistem kavcije ne deluje.
Zakaj petrol zahteva račun od nakupa? Če nesem steklenico od piva v trgovino, tudi ne zahtevajo računa da sem kupil pivo pri njih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ko sem zamenjal staro oranžno jeklenko za novo rumeno, so mi staro oranžno na Petrolu odkupili za 10eur, novo pa so mi dali v brezplačni najem. Tako da rumena jeklenka sploh ni tvoja, ampak jo imaš najbrž le v najemu.
Rabiš pa potrdilo o plačani kavciji, če hočeš jeklenko vrniti.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Spoštovani,

v kolikor jeklenke Plindoma ne potrebujete več, jo lahko vrnete na vseh Petrolovih bencinskih servisih, kjer se prodaja plin v jeklenkah. Če slučajno nimate več kavcijskega kupona, morate za izplačilo kavcije v višini 10 evrov priložiti osebni dokument in izplačilo bo izvedeno. Za vsa dodatna vprašanja smo vam vedno na voljo, tudi preko sistema Povej Petrolu na www.petrol.si/povej.

Hvala in lep dan še naprej

Žiga Fišer
Strateško-korporativno komuniciranje
Petrol d.d., Ljubljana
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
467716-post_slo.gif
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.818
504
113
Evo odgovor Petrola po parih postih, OMW v neki drugi temi pa še kar molči.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ko sem zamenjal staro oranžno jeklenko za novo rumeno, so mi staro oranžno na Petrolu odkupili za 10eur, novo pa so mi dali v brezplačni najem. Tako da rumena jeklenka sploh ni tvoja, ampak jo imaš najbrž le v najemu.
Rabiš pa potrdilo o plačani kavciji, če hočeš jeklenko vrniti.

Ponavadi je bilo tako da si oranžno jeklenko zamenjal za rumeno in nisi nič doplačal. Če je ne potrebuješ več jo pri Istrabenzplinih vrneš in dobiš kavcijo v višini 10 eur plačano.