Plevel med tlakovci

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odkrito rečeno, če zgledaš kot kmet, te zadnje čase v nobeni kmetijski zadrugi ne sprašujejo po potrdilu, ker se ve, da ga imaš. Ko se je to pojavilo, pa so res težili.
Res pa je, da je ded, ki zgleda kot pi.ka in povrhu kupuje še 1 dcl (?) totalnega herbicida, sumljiv vsakemu trgovcu, da ni kmet in nima potrdila.
Skoraj ne morem verjeti, da imate take probleme in da obstajajo ljudje, ki bi to rabili, v svojem socialnem krogu pa nimajo prijateljev, ki jim to lahko kupijo. To pa je čudno ...
:evil:
Letos sem hotel kupiti tisti deci v naši kmetijski trgovini, pa je dejal poslovodja, da se vsaka prodaja beleži in da so prehude kazni. Potem sem pa dobil od soseda, ki puca plevel pri neki javni hiši.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.882
3.909
113
Glifosat se dobi BP preko zaupanja vrednih prodajalcev na ebayu, celo na aliexpressu in ostalih kitajskih trgovalnih platformah (iz EU skladišč) če rabite. Sicer je treba malo tudi vedet kako to deluje in kdaj ga rabit, ker recimo sedaj v tej suši so rastline potegnile že vse zaloge v zemljo in je lahko dokaj neefektiven oz. ne bo dosegel tega čemur je namenjen (uničenju rastline z korenino vred).
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Letos sem hotel kupiti tisti deci v naši kmetijski trgovini, pa je dejal poslovodja, da se vsaka prodaja beleži in da so prehude kazni. Potem sem pa dobil od soseda, ki puca plevel pri neki javni hiši.
Ne beleži se še. Račun v blagajni ni beleženje za potrebe spremljanja prodaje FFS. Ni pa ta varianta, se pravi beleženje komu se kaj proda izključena (najmanj na FFS izkaznico ,če že ne na osebno), oziroma so zelo resni predlogi na mizi. Ker drugače se ne bo dalo spremljati cilja zmanjšanja FFS za 50%.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Glifosat se dobi BP preko zaupanja vrednih prodajalcev na ebayu, celo na aliexpressu in ostalih kitajskih trgovalnih platformah (iz EU skladišč) če rabite. Sicer je treba malo tudi vedet kako to deluje in kdaj ga rabit, ker recimo sedaj v tej suši so rastline potegnile že vse zaloge v zemljo in je lahko dokaj neefektiven oz. ne bo dosegel tega čemur je namenjen (uničenju rastline z korenino vred).

Plevel bo šel v vsakem primeru pa-pa, vsaj dokler je zelen. Vpliv na korenine je pa itak odvisen od vrste plevela, razmer (kot pravilno ugotavljaš), ure v dnevu, pozicije marsa in lune, , ,
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
Se kdo razume na kemijo? Bi šlo eno laično razlago.

Če eni smatrate, da bi šlo v trgovini z uno malo flaško, ....

p.s. tečaj - prvi tečaj! - gre tudi preko ZOOM-a!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.503
2.331
113
Če koga zanima.
V Avstriji kupil tole:

1662449274955.png


Tole so pa rezultati po 3-h dneh.

1_.jpg
2_.jpg


A_.jpg
B_.jpg


Mogoče še tole.
Tole je bilo polito s kisom za vlaganje 9% po1 tednu in 4 tednih(plevel se že zarašča nazaj)

AA_.jpg
BB_.jpg
 
Nazadnje urejeno: