Pletnarji proti župnikovi konkurenci

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To je tako, kot da bi se vsi kopalničarji zmenili, da stane obnova kopalnice 20 jurjev pa pika. Da ne bi slučajno najel nekoga, ki ti to naredi enako za samo 2 jurja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Zato pa ke naibrz nebo se nekaj casa v postonjsko jamo. Grem raje pogledat deset drugih jam za isti denar. Na Bledu pa sem bil lani. Precej gorensjka varinata sicer, ampak na otoku (pa se kaj) smo bili pLetos grem pa drugam. In me bodo za "petdeset evrov" in jih bomo kot druzina pustili nosili po rokah.
Sicer pa sem bil dobre pol leta nekaj 100m od jezera na sihtu. Pa ne vem ce sem se 3x v jezero poleti vrgel. Sem veckrat na Strazi smucal.
zmaga.gif

In najbrz se tudi na bledu da dobiti pivo za dva evra in malico za manj kot 5. Nekateri pisejo tudi o free parkingu.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Z eno bistveno razliko: sejem je privatni dogodek in če se organizatorju sprdne, da bodo točili samo laško po 10€ za italjančka, lahko. V postojnski jami je zaradi naravnih danosti prostora pač za eno progo... nekako ne bi imelo smisla na novo kopat tunelov in polagat "konkurence". Voda po drugi strani je javno dobro, za kaj v celem jezeru ki ima kar nekaj kilometrov obale ne bi bilo prostora za še en čoln
grin1.gif


p.s.: ko se ravno omenja bohinj... mogoče bi morali pletnarji začet hodit tja na vaje, pa bi s tako trmo hitro ukinili tisto plovbno pristojbino
tongue-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj županova ladja nič ne plača na Bohinjskem jezeru. Kajaki bodo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
odisej hec je v temu, da zakaj pa bi na bledu bilo več čolnov? tudi v postonjski jami bi lahko na progo dal še en vlakec;) ali pa več strojevodij različnih firm;)))

na sejmu se organizator nič ne sprdne. organizator samo proda prostor(odda) gostinci pa potem sami postavljajo ceno. pa ga ni heroja, ki bi prodajal za manj kot ostali. zakaj?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
na sejmu se organizator nič ne sprdne. organizator samo proda prostor(odda) gostinci pa potem sami postavljajo ceno. pa ga ni heroja, ki bi prodajal za manj kot ostali. zakaj?
Ker so sklenili kartelni dogovor?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
ja enako kot pletnarji npr. in če se bi tam pojavil en s avtoprikolco ki bi prodajal pivo po 1,8€ bi ga hitro "uštimal"...in najbrž bi glede na maso ljudi tudi pri piru za 1,8€ ali pa 2€ imeli ogromen dobiček... večji kot ga imajo pletnarji;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Ce hoces prodajat na sejmu, moras stant plačat. Normalno da ga bos placal iz dobicka od prodanega piva. Poleg tega se kar nekaj piva popije iz plocevink katere niso stale bistveno vec od evra.
Komu so pa pletnarji plačali stant?
Sedaj bodo dali 5 jurjev. Pa saj so ceno dvignili za 15% ze lani.
Je pa res da na bledu zaenkrat se lahko svoj coln spustis v vodo najbrž. Ce pa je to zastonj pa ne vem.

Zakaj pa po mojem gozdu lahko vsak nabira kostanj, gobe, borovnice..... Davke pa jaz plačujem. Mater da bom parkomat postavil ob robu gozda. Ko jaz pridem v lj, je tudi povsod parkomat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.287
-8.467
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Komu so pa pletnarji plačali stant?
Sedaj bodo dali 5 jurjev. Pa saj so ceno dvignili za 15% ze lani.
Vsako leto registracijo, dovoljenja in priveze.
In ti kot "dobro obveščen"
hysterical-1.gif
bi menda lahko vedel, da so ceno dviginili letos.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
A to pomeni da bodo končno po 100 letih zrihtali z občinskim denarjem okolico v Mlinem? A ne čakaj to bi mogli že pletnarji 100 let nazaj
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Komu so pa pletnarji plačali stant?
Sedaj bodo dali 5 jurjev. Pa saj so ceno dvignili za 15% ze lani.
Vsako leto registracijo, dovoljenja in priveze.
In ti kot "dobro obveščen"
hysterical-1.gif
bi menda lahko vedel, da so ceno dviginili letos.

jaka muda, do sedaj so plačevali 300€ letno za privez. Enkrat pelješ in maš notr. Pa registracijo maš mislim da vsakih 5 let. Tko da boš mogu še kakšne druge stroške najdt, da se mi bojo mafijci zasmilili
evil.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
zakaj bi se mogli smilt? delajo biznis. enako kot še marsikdo. seveda pa slovenska foušija ne dovoli da bi nekdo malo zaslužil

prov ja, vidm da ti malo težje prebije. S čim se ti ukvarjaš? In jutri ti pride nekdo s "100 let starim papirjem" in ti razloži da se bo od zdaj naprej s tem biznisom ukvarjal samo še on in da ti pač od.je.bi. To bi ti blo kul? Sej se gre majstr samo malo biznis in bi rad nekaj zaslužil...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
pri meni se dogaja, da uletavajo razni [cenzura]čki z dumpingom. pa ne moreš nič. potem pa tak [cenzura]ček pogori ampak strabnke bi še vedno imele tak nizko ceno...
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
pri meni se dogaja, da uletavajo razni [cenzura]čki z dumpingom. pa ne moreš nič. potem pa tak [cenzura]ček pogori ampak strabnke bi še vedno imele tak nizko ceno...

ne uletavajo ti z dumpingom ampak z nižjimi cenami katere si pač sami določijo. In za to da pogorijo poskrbi tržna ekonomija in konkurenca. Še vedno pa ne veva ali bi se strinjal, da ti uleti eden in ti ne dovoli več opravljati tvojega posla.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
ne hooger uletavajo z dumpingom. kaj pa drugega so nizke cene? ker upajo da bo več posla in da bodo "izrinili" nas tastare... no potem pa pogorijo. in če jim kdo reče da tega ne smejo delat je pa jok in stok...

ampak stranke bi pa po dumping cenah...

ne dolgo nazaj dobil očitek da nekdo vozi z 3akserjem CEL DAN (PAZI 10-12 ur!) za 140€ in kakšen prasec sem jaz da hočem računat (preračunano) 35€/uro...

včeraj izvedel da je možakar s 3 aksarjem že v osebnem stečaju... in se skriva...