Plesen na stropu

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik xsara pravi:
KSZ

A je kak nacin, da to odpravim

Pvsem enostaven način je: Ko greš mimo okna, vidiš kondenz si reci: I don't give a shit! In pojdi z nasmeškom dalje.

Zakaj te to moti? pač je kondenz (ki ni posledica visoke vlage ampka temp. razlik slabše izolativnih oken...tu štejem 2 slojna okna)...in naj bo. Tako kot pride tudi gre.

Na svetu je ogrooomno drugih (In prijetnejših) stvari, s kateri se ukvarjaj.
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Na 3 slojnih oknih ni kondenza (ob takih pogojih kot so zdajle npr) ?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Na 3 slojnih oknih ni kondenza (ob takih pogojih kot so zdajle npr) ?
Pri meni ne, pa so vse troslojne zasteklitve najmanj faktor 2,5 po površini v primerjavi z dvoslojnimi.
Pa imam tudi sam presuh zrak zaradi talnega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Na 3 slojnih oknih ni kondenza (ob takih pogojih kot so zdajle npr) ?

Praktično ne. Mogoče zjutraj v kaki kopalnici. V dnevnih prostorih, pod pohgojem da je soba 'normlano' ogrevana pa tega pojava ni.

a tudi če je in kjer je...ne se sekirat. Tako pač je. Saj je zjutraj tudi mraz...pa se noben ne sekira. Kondenz pride z mrazom...tako da. BV
 

Hanzii

Zelenc'
24. jan 2014
16
0
1
Prosim za nasvet?
Ob aluminijastih oknih na stropu zaprtega balkona kjer imam tudi talno ogrevanje, se nabira plesen. V zimskem času se tudi okvirji oken precej rosijo. Plesen sem odstranjeval z raznimi premazi, pa tudi varikino, vendar ne traja dolgo, pol leta do 1 leto. Rad bi naredil nekaj trajnejšega, mogoče izolacijo stropa. Pri tem sem omejen ker so zgoraj ventus okna, zato bi izolacija lahko bila do 3 cm debela.
Kakšno izolacijo bi lahko postavil in kakšen zaključek bi moral biti ob stiku izolacije na aluminijast profil. Rad bi nekaj učinkovitega in poceni.
Hvala za odgovor.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Če boš izoliral samo strop, se ti bo preselila na stene. Vedno najde luknjo. Vem ko sem jaz pred leti hotel izolirati s knavfom in izolacijo samo eno steno, pa mi je mojster rekel, da s tem ne bom nič pridobil.