Plesen na stropu

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Ja takle mamo...

Stanovanje v novejšem bloku (letnik 2006). V spalnici na stropu, nad vrati za na balkon se je začela nabirati plesen. Stena je zunanja, nad mano je drugo stanovanje in prav tako balkon. Voda ne more zamakati, ker je to v bistvu večja pokrita terasa. Stene (tudi strop zgornjega balkona) je izoliran. Vrata v spalnico med drugimi prostori so ves čas odprta. Vlaga v stanovanju je kvečjemu prenizka. V spalnici se ne suši perila.

Kaj lahko naredim? dobro zadevo lahko "saniram" s kakšnim algicidom, ampak to ni to. Rad bi zadevo rešil kot je potrebno.
Ima mogoče kdo termo kamero, da bi mogoče našel kje je problem?
Koliko je "garancije" na skrite napake?

Hvala
1640218-photo.JPG
 

Priponke

  • 1640218-photo.JPG
    1640218-photo.JPG
    73,9 KB · Ogledi: 882

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Ma proti koncu prejsnje zime se je pojavilo v zelo malem obsegu. Sem dol postrgal in vse premazal z algicidom. Sedaj pa na polno, pa se ni nic mrzlo bilo zunaj.

Zgoraj je odprt balkon/ terasa.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
se mi zdi , da je letos zaradi dokaj dolgega vlažnega obdobja kar dosti problemo s plesnijo, kar dosti ljudi se pritožuje.
Pri nas je 3leta nismo imeli oz. res minimalno , letos pa s emi zdi da je kar izbruhnilo, je pares da se gre za starejšo gradnjo ......no ja mogoče malo pretiravam.
Kakorkoli , glede na to, da se gre za novejšo stavbo se mi zdi , da je vzrok slaba/površna gradnja ali pa neupoštevanje (zaradi varčevanja pri gradnji in pohlepa gradbincev) določenih pravil , ki jih je potrebno upoštevati da se izognemo toplotnim mostovom.....in tako na oko bi rekel da je tu problem toplotni most.

Zamaka sigurno ne , če bi zamakalo bi bilo rumenkasto.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
hebatga najhladnejši predel in ti tam vlaga kondenzira

kolikšno vlažnost imaš v stanovanju??

priporočam pa seveda...CLOX + pršilko
smile-1.gif
dela čudeže
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ok, odprt. Ali je izoliran?
S tvoje strani na gor, z zgornje na dol?
Je stiropor potegnjen iz sobe vsaj pol metra ven na balkon?

Hja na vrh so ploscice. Kaj je pod njimi pojma nimam. Od odspodaj gor je stiropor. Kako je nalepljen spet ne vem. Sigurno pa spodaj ni polepljeno na not.

Jst bi tole najraje nekako obesil mojstrom investitorjem... Iz principa, ce ne druga!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
hebatga najhladnejši predel in ti tam vlaga kondenzira

kolikšno vlažnost imaš v stanovanju??

priporočam pa seveda...CLOX + pršilko
smile-1.gif
dela čudeže

Clox je pomagal manj kot leto dni
frown-1.gif

niti ni slabo...imam na šihtu predele ki jih cloxam na par mesecev
crazy1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mislim da se temu reče toplotni most.
Moj recept. Probaj z Varekino. Penzl v varekino, pa pomalaj tam (pazi da ti ne kapne v oči). Čez par dni pobriši/pobrusi in ponovno, pa bo kar za nekaj časa mir, vsaj pri meni je bilo tako - Varekina ni glih ugodno okolje za plesen.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Mislim da se temu reče toplotni most.
Moj recept. Probaj z Varekino. Penzl v varekino, pa pomalaj tam (pazi da ti ne kapne v oči). Čez par dni pobriši/pobrusi in ponovno, pa bo kar za nekaj časa mir, vsaj pri meni je bilo tako - Varekina ni glih ugodno okolje za plesen.

Sam jst bi zelo rad zadevo odpravil tam kjer nastaja. Moram pa verjetno napako pri gradnji nekako dokazati in priblizno vedeti kaj lahko sploh naredijo. Sesut estrih pri sosedu bo verjetno problematicna zadeva ...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Se ti je to pojavilo ko si okna menjal (čeprav jih verjetno glede na leto gradnje 2006)? To sem že v večih stanovanjih videl, ko so notri vrgli cenejša plastična okna se je kmalu pojavila plesen...prej 20 let mir.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Od spodaj je nalepljen do fasade. Zgoraj pa ni poloxen do fasade oz do estriha pri balkonu.

Obesi izvajalcu, zatezi.
Sanacoja je 50cm ploscic ven, estrih ven, izolacija in nazaj. Ce ni visok stuk in se dela z lojtro je skoraj brez umazanihe.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Se ti je to pojavilo ko si okna menjal (čeprav jih verjetno glede na leto gradnje 2006)? To sem že v večih stanovanjih videl, ko so notri vrgli cenejša plastična okna se je kmalu pojavila plesen...prej 20 let mir.
rolleyes-1.gif

A hočeš reči, da so poceni plastična okna kriva za pojav plesni ?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Prevelika vsebnost vlage v prostoru povzroči plesen, prav tako so premalo prezračeni prostori lahko vzrok. Plastična okna skoraj preveč "dihtajo", tako da je zračenje obvezno. Sušenje perila na radiatorjih in nasploh v prostoru tudi pripomore k razvoju plesni.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Če je stavba kvalitetno in pravilno izolirana potem do kondenzacije vlage in posledično plesni na določenih mestih ne more priti.

Se je pa treba zavedet, da je že po standardu predvideno prezračevanje stanovanj in tega bi se morali projektanti držati, če ni naravnega pa pač prisilno zračenje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Če je stavba kvalitetno in pravilno izolirana potem do kondenzacije vlage in posledično plesni na določenih mestih ne more priti.

Se je pa treba zavedet, da je že po standardu predvideno prezračevanje stanovanj in tega bi se morali projektanti držati, če ni naravnega pa pač prisilno zračenje.

V prostoru sta dva okna. 1 meter narazen. Plesen je samo nad enim. In nad tem je balkon. Nad drugim oknom ni nic. Zato je skoraj 100% zanic izolacija. Bom napisal reklamacijo, pa da vidimo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Nepravilno/površno izvedena izolacija balkona, in posledično toplotni most, vsekakor srečno pri reklamaciji(po navadi je to kot boj z mlini na veter)
...a gradbenik je še "živ" ?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Ja toplotni most je, vem za primer, ko so morali zgornjemu sosedu celo teraso razbit, sicer je tam zamakalo in potem vse sanirati, v stanovanje se je prišlo le preko dvigala.
Sicer pa je še garancija, po mojem jo boš lahko uveljavljal.
Se pa ne čudim da pride do tega, dandanes se gradi tako da je od gradbene jame do vselitve le leto okrog, pa še to se gradi vse z betonom, nič več cegla, slej ko prej pride do reklamacij.
 
Nazadnje urejeno: