Plagiator Janša

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
seveda, razumem - vrhovni vodja je brezmadežen, on ne dela napak, piše genialne govore in zanje prejema nagrade. sam še par teh gnjavatorjev se je treba odkrižati, pa bo slovenija postala taprav svetilnik.

kako smo mi srečni, ka mamo nezmotljivega vodjo.

Plagiator je in pika!

in kako se brani na to - seveda, obramba je najboljši napad in gre razsuvat časopis, ki je to objavil - bedno, in on se ima za demokrata

mah, škoda zgubljat besed
stupid-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ma on je daleč od nezmotljivega vodje. Vseeno pa ni tak hudič, kot bi ga nekateri levičarji radi prikazali. Moti jih ker ne morejo več početi svojih lumparij, zdaj pa pljuvajo po tistih, ki počbejo isto in so sedaj na oblasti.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ksz

politični govor niso literalna dela, torej jih lahko "kopira" vsak. Če že govorimo o "kopiranju" besedil - poglejte si programe strank pa vam bo jasno
smirk-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vseeno je copy/paste nesprejemljiv. prav politiki, ki itak nimajo ugleda, še manj pa uživajo zaupanje, morajo skrbeti za vsaj senco kredibilnosti. S plagiati, delnimi ali celotnimi, jim bo to šlo slabo od rok. Upam, da je Janša že nagnal pisca tistega govora.
Če bi kaj takega storil kdo pri meni v službi, bi naslednji dan padel predlog za disciplinsko.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
ksz

politični govor niso literalna dela, torej jih lahko "kopira" vsak. Če že govorimo o "kopiranju" besedil - poglejte si programe strank pa vam bo jasno
smirk-1.gif

Program POLITIČNE STRANKE seveda nikoli ne more biti avtorsko delo, ker nekak ne izpolnjuje osnovnega pogoja - politična stranka je pač pravna oseba, ne fizična. Avtorsko delo pa lahko ustvari le fizična oseba.
(hkrati pa to ne pomeni, da je zato, ker je program pisala "politična stranka, kraja tega programa dovoljena)

Drugič pa - govori (kakršni koli - torej od govora na tvoji poroki pa vse do političnih govorov) so v Zakonu o avtorski in sorodnih pravicah celo EKSPLICITNO navedeni kot avtorsko delo.

Mogoče tu ni odveč poudariti, da kvaliteta oz. umetniška vrednost dela NI POMEMBNA za presojo, ali gre za avtorsko delo ali ne....
evil.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Torej bi lahko Blair tožo Janšo ker mu je ukrado govor, pa še negrado bi mu mogo dat, ker si jo je potem zaslužo Blair in ne naš plagijator Janša.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Program POLITIČNE STRANKE seveda nikoli ne more biti avtorsko delo, ker nekak ne izpolnjuje osnovnega pogoja - politična stranka je pač pravna oseba, ne fizična. Avtorsko delo pa lahko ustvari le fizična oseba.
Saj program ustvarijo fizične osebe, ne pravna oseba. In lastnik moralnih avtorskih pravic ostanejo tisti ljudje, ki so program spisali (pa je vseeno, a je eden ali pa 10 in vseeno je, a so podpisani ali ne). Lastnik materialnih avtorskih pravic je pa lahko seveda tudi pravna oseba ...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
no, tega pa nisem vedel da so govori avtorsko delo...se posipam s pepelom
grin1.gif


glede programa strank - nekdo je to moral napisat, torej fizična oseba. Torej je avtor tistega programa prav tako fizična oseba. Kdo pa ima avtorske pravice pa je po dogovoru. Avtor nečesa lahko pr(e/o)da pravice pravni osebi.
bah, je že sjtv razložil...
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Vidim ja, da se obema ne sanja kaj preveč o zadevah...
grin1.gif


Eh, škoda časa.

ne, ne. bi te lepo prosil da mal objasniš zadevo. Namreč, jaz nisem nikjer zasledil da pravna oseba ne more imeti oz. biti nosilec avtorskih pravic, ker, če bi to RES držalo, potem te dejansko ne morejo obtožit kršenja avtorskih pravic za neko programsko opremo (recimo ms windows), ker je lastnik avtorskih pravic Microsoft....ja? je res?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zanimivo koliko se piše o "plagiatu" v primerjavi s častnim doktoratom ameriške univerze, ki obstaja samo kot poštni nabiralnik. JJ se z govorom ni hvalil, samo prebral ga je, v nekem drugem času, pa je bila podelitev častnega doktorata velika stvar in čast.
Ko se je izvedelo o poreklu "doktorata" je zadeva potihnila.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Še en janšeljubec, ki bo pizdarije svojega ljubljenca branil s preteklimi pizdarijami drugih ljudi
zmaga.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Mene pa zanima kaksen doktorat ima Bajuk, kolko strokovnih objav in strokovne reference. To da je delal na svetovni banki vemo. Kaj pa? Ker kolkr je meni znano mu je referenca za financ ministra samo to, da je bil predsednik vlade. Ve kdo kaj vec?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.343
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Mene pa zanima kaksen doktorat ima Bajuk, kolko strokovnih objav in strokovne reference. To da je delal na svetovni banki vemo. Kaj pa? Ker kolkr je meni znano mu je referenca za financ ministra samo to, da je bil predsednik vlade. Ve kdo kaj vec?

referenca mu je preživetje v Argentini ali Braziliji, vsa ta leta ko se je skrival.

So pa si tam sigurno zelo oddahnili, ko je odšel
evil.gif


Lp