Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
kaj vsi bi meli več za manj dela...tak je pač narava človeka. pri nam hodijo ljduje ki so dejansko po 1 teden na bolniški na mesec jokat za povišico pa take fore, nič od nič, meli pa bi, ne sam to, pripravljeni so se kregat, nadirat .....stavkat.

Hojs jih je pojebo. Žal. Po videnem policisti pridelajo dovolj lepe plače za slovensko rajo. vzporedno bi rad videl, kako je v bolnicah med,. sestre in podobno.

dodatki so del plače, tako si jo pač izboljšuješ, jaz imam tudi z dodatki x2 takimi in drugačnimi...

ja samo ti maš neko metriko, da dosežeš kak bonus, pri njih je pa da so že tam dovolj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Splet okoliščin. Obseg dela je bil ogromen in po parih letih sem po zaključku gradbišča šel raje v gostilno urejat stvari za druge dni kot domov. Dokaj hitro sem spoznal da tako ne gre več. Plačo imam manjšo a sem se nekak našel. Če bodo spremembe bodo kmalu, ker sem le v letih, ki počasa zmanjkuje maneveskega prostora. Nimam popoldanskega dela ali fuša. Plača je živi se skromno. Družina je le na prvem mestu.
Sem pa slišal neko foro glede višjega osnovnega placilnega razreda ki ti jo lahko delodajalec v JS lahko upošteva pri višini plače, če boš imel prvo službo v javnem sektorju.
Zdaj, kako pa to prakticirajo v JS pa ne vem.
Potem imaš ob napredovanju možnosti da pač bolj napredujes
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Sem pa slišal neko foro glede višjega osnovnega placilnega razreda ki ti jo lahko delodajalec v JS lahko upošteva pri višini plače, če boš imel prvo službo v javnem sektorju.
Zdaj, kako pa to prakticirajo v JS pa ne vem.
Potem imaš ob napredovanju možnosti da pač bolj napredujes
E to pa ne vem. Nisem na tekočem s temi zadevami.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
o mater ste ovce. zdej se kregate kaksne so place, pa noben sploh tocno ne ve, al so to izplacila, je jo se oklestijo, itn...

PROBLEM JE V OBJAVI IMEN!

seveda je prav da se objavijo place, ampak brez imen. tukaj je varovanje osebnih podatkov! to je definitivno nezakonito, da se policaje z imeni izpostavlja.

in stavka naj bi bila zaradi nespostovanja dogovorov iz preteklosti. zakaj sedaj? ker je pac taprava prilika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in zakon

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.906
113
Politika je bila napadena...in politika se brani (za1x z legalnimi prijemi)....jaz bi rekel dost fer fajt za1x....

Tukaj bolj razdvaja sindikat ki štrajka....in to razdvaja prvo v svojih vrstah. Imajo lepe plače (glede na čas) in še večje bi....

Če bi se borili za, svoje terence na ulici bi jih razumel...
Sej veš, da se za terence na ulici nikol noben ne fajta.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Smo/ste pa tipični Slovenci. Namesto, da bi se vsi ukvarjali s tem kaj lahko jaz naredim zase, da bom več zaslužil se ukvarjate s tem, da imajo drugi previsoko plačo, pa nimate niti najmanjšega pojma kaj on dela in kakšne so njegove naloge. Vsak se lahko prijavi za policaja in glede na to kak manjko, pravijo, da imajo vas bodo veseli. Pol pa povejte če je plača, ki ste jo dobili višja al ne in primerna za delovno mesto.
Bedast folk smo, ker nasedeno barabinskemu politiku in se obrnemo en proti drugemu kar je bil cilj politika. V teh časih bi morali še toliko bolj skupaj držati, ker nas strižejo na vsakem koraku, mi pa se ko smo postriženi, hitro postavimo v vrsto, da nas bodo še enkrat.

Vsak ima izbiro in možnost v Sloveniji, da naredi nekaj iz sebe in ima več. Pri nas ko je šolstvo in izobrazba tako poceni, se da nebroj dodatnih izobraževanj narediti in si boste povišali ceno na trgu ter imelo boljšo plačo. Ampak se je pač treba učiti in truditi, mogoče kdaj čemu odpovedati ali pa probati čisto deseto dejavnost kot pa je tista, ki jo delamo/elate sedaj.

Najlažje pa je nabijati in biti faušljiv do policajev, ki jih je nek politik izpostavil z namenom, da se ljudje med sabo skregamo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
o mater ste ovce. zdej se kregate kaksne so place, pa noben sploh tocno ne ve, al so to izplacila, je jo se oklestijo, itn...

PROBLEM JE V OBJAVI IMEN!

seveda je prav da se objavijo place, ampak brez imen. tukaj je varovanje osebnih podatkov! to je definitivno nezakonito, da se policaje z imeni izpostavlja.

in stavka naj bi bila zaradi nespostovanja dogovorov iz preteklosti. zakaj sedaj? ker je pac taprava prilika.
V čem je problem? Javna služba, javni denar.
A bi samo poslušali, kako imajo policisti slabe plače dejansko pa ne bi vedeli, kako so te res slabe?
Zdaj se pa ve, da nekateri nimajo slabe plače. Upoštevajoč kaj delajo. pa pustimo zdej razne nazive in napredovanja, ker vemo, da se naziv pridobi z šolo (čeprav je marsikdo za določen naziv oz. delovno mesto totalno nesposoben), napredovanje pa z tem, da nekomu lezeš v analno odprtino.
Je pa tudi res, da (kot je že nekdo napisal) bi pričakoval, da ima nekdo večjo plačo glede na to kaj in kje dela. (v policiji)
In če bo komu pomagalo. Prvič, ko boste imeli probleme s policijo in bi katerega hoteli nabutati, vprašajte oba kolko imata plače. Tistega z osnovno plačo pustite na miru, ker je že tako bogi, tistega z velko pa kr... :p (jbg.... za dobro plačo, treba tud kdaj potrpeti):D:p
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Odlična, manipulativna objava je dosegla namen=> Polarizacijo javnosti in najverjetneje razdor v policiji. Sedi 5. Tukaj v tej temi se prerekate kakšne so plače, pa vendar so ti podatki brez plačilnih list popolnoma irelevantni. Nimate pojma zakaj ima nekdo takšno plačo, ampak ste pametni. Bravo Hojs in vlada, klasičen manever.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in gr69

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Odlična, manipulativna objava je dosegla namen=> Polarizacijo javnosti in najverjetneje razdor v policiji. Sedi 5. Tukaj v tej temi se prerekate kakšne so plače, pa vendar so ti podatki brez plačilnih list popolnoma irelevantni. Nimate pojma zakaj ima nekdo takšno plačo, ampak ste pametni. Bravo Hojs in vlada, klasičen manever.

glede na to da imajo 2 sindikata, se ti zdi da je to zdaj razdor povzročilo ? :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Smo/ste pa tipični Slovenci. Namesto, da bi se vsi ukvarjali s tem kaj lahko jaz naredim zase, da bom več zaslužil se ukvarjate s tem, da imajo drugi previsoko plačo, pa nimate niti najmanjšega pojma kaj on dela in kakšne so njegove naloge. Vsak se lahko prijavi za policaja in glede na to kak manjko, pravijo, da imajo vas bodo veseli. Pol pa povejte če je plača, ki ste jo dobili višja al ne in primerna za delovno mesto.
Bedast folk smo, ker nasedeno barabinskemu politiku in se obrnemo en proti drugemu kar je bil cilj politika. V teh časih bi morali še toliko bolj skupaj držati, ker nas strižejo na vsakem koraku, mi pa se ko smo postriženi, hitro postavimo v vrsto, da nas bodo še enkrat.

Vsak ima izbiro in možnost v Sloveniji, da naredi nekaj iz sebe in ima več. Pri nas ko je šolstvo in izobrazba tako poceni, se da nebroj dodatnih izobraževanj narediti in si boste povišali ceno na trgu ter imelo boljšo plačo. Ampak se je pač treba učiti in truditi, mogoče kdaj čemu odpovedati ali pa probati čisto deseto dejavnost kot pa je tista, ki jo delamo/elate sedaj.

Najlažje pa je nabijati in biti faušljiv do policajev, ki jih je nek politik izpostavil z namenom, da se ljudje med sabo skregamo.

mislim da je konsenz v celi temi, da tisti ki delajo dobijo definitivno premalo, tisti ki vozijo kožico pa .... tak da, cela tvoja nebuloza pade, next!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Kamele0N

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
glede na to da imajo 2 sindikata, se ti zdi da je to zdaj razdor povzročilo ? :D

Seveda ne, je pa povzročilo globlji, morda dodaten razdor, morda mikrorazdore, ker naprimer: zakaj imam jaz takšno plačo, moj sodelavec pa takšno? Zakaj ima tisti hišnik takšno, jaz pa isti denar nosim glavo naprodaj? Zakaj čistilka, če ima moja žena, ki dela to in to, samo toliko?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Seveda ne, je pa povzročilo globlji, morda dodaten razdor, morda mikrorazdore, ker naprimer: zakaj imam jaz takšno plačo, moj sodelavec pa takšno? Zakaj ima tisti hišnik takšno, jaz pa isti denar nosim glavo naprodaj? Zakaj čistilka, če ima moja žena, ki dela to in to, samo toliko?

to je psihološki problem v glavah slovencev, nikakršen drugi, in tvoja rešitev je da namesto da se naučimo drugače gledat na stvari, je da pač tiščimo glavo v pesek do večnosti ?

mkay.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Se mojih par centov...

Objavljene so bruto place z vsemi dodatki.

Osnovni dodatki policista so:
- praznik/nedeljske ure
- nocne ure
- izmensko delo

osnovni dodatki nekaterih drugih zaposlenih:
- pripravljenost na delo na domu
- pripravljenost na delo na deovnem mestu oz v kraju ki ti je dolocen
- izvajanje posebno nevarnih nalog
- delo na visini

potem so zajete se nadure za mesec december
In pa poracun nadur za zadnjega pol leta

dodatno pa sta se dva dodatka
1. T.i. Schengenski dodatek (jedro spora zardi katerega se stavka) ki znasa 0 - 11% glede na osnovno placo
2. C223 korona dodatek za delo v izrednih razmerah

na podlagi tega so place take kot niso bile prej nikoli in verjetno tudi nikoli vec ne bodo.

vlada mira cerarja je odstopila in se nehala s policisti pogajat za boljse place. Prisel je marjan sarec in zacel s politiko “deli in vladaj”. Neformalno se je zacel sestajati s PSS (Ti ki sedaj stavkajo) in dogovarjati kako zakljucit stavko. SPS (ki sedaj ne stavka) je zahteval da se placa dvigne za 2 PR ker da poklic ni primerljiv s cariniki, pazniki, gasilci. Marjan Sarec pa je rekel: ok, ampak bomo naredili tako, da dobite schengenski dodatek, ki se izplacuje do konca junija 2020, vmes pa bomo dvignili place, po pol leta za 1PR, konec 2020 pa se za 1 PR. Ampak to bomo storili na podlagi analize fakultete za upravo ki bo potrdila da ste res bolj obremenjeni. In so se zacele manipulacije, vlada je stalno zavracala analizo dokler ni bila dopolnjena ze petic in je ustrezala vladi v smislu da so poklici primerljivi. V vmesnem casu se je MarjannSarec kot aktivni predsednik vlade udelezil kongresa PSS... predsednika SPS so po medijih blatili da je skrajni desnicar itd. In februarja 2020 je SPS od PSS zahteval da gredo v stavko ker vlada ni dala obljubljenega 1PR. PSS je rekel: ne, mamo zagotovilo, osebno od marjana da bo dal.
No Marjan ni dal, zgodila se je korona, Hojs pa je rekel: fantje vi ste se tako spogajali, analiza pa je taka kot je, ne name s prstom kazat. Ker pa je dec (baje) osebno precej posten, je podpisal, da se schengenski dodatek izplacuje dokler se ne zmenijo okoli tega povisanja plac (to je dodatek 0-11%).

In ker ocitno to politicno usteza ljudem, ki so kot politiki hodili na kongrese PSS, je PSS rekel: mi bomo stavkali ker nismo dobili tega kar je obljubil Marjan Sarec. Hojs je rekel: fantje, sel sem na roko, mate un dodatek, bomo se zmenli ampak ne morem vam sredi epidemije plac dvignit. PSS: v medijih zacne z retoriko proti hojsu itd. In je Hojs rekel: ok jaz bom pa place objavil pa naj narod presodi a ste res preslabo placani.

in smo kjer smo.

je pa tako da je dejansko par ljudi iz prvih 300 mest najbolj glasnih in pozresnih na denar. Pa med njimi je moj bivsi sef, ki je odrekal odrejanje nadur, kao stroski...dans se pa vidi dasam vlece bajno placo, kar pomeni da more sebi pisat polne nadure, ker ne dela na terenu... zanimiv seznam no :) grem na siht, do sedaj so se verjetno ze poklali med seboj :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Seveda ne, je pa povzročilo globlji, morda dodaten razdor, morda mikrorazdore, ker naprimer: zakaj imam jaz takšno plačo, moj sodelavec pa takšno? Zakaj ima tisti hišnik takšno, jaz pa isti denar nosim glavo naprodaj? Zakaj čistilka, če ima moja žena, ki dela to in to, samo toliko?
Sej v XLSu si skrij tisti stolpec z imeni pa je.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: novaa in B81