Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Na podlagi cesa naj se clovek odloci ali podpira stavko ? Na podlagi tega ubogega sindikalista ? Prav je da davkolacevalec ve kam gredo njegovi zulji.
Na podlagi realne kulturne predstavitve dejstev.
Kot vidimo pa je Hojs hotel manipulirat in je namerno dal seznam plač z dodatkom za Covid, da bi javnost potegnil na svojo stran. NAMERNO JE MANIPULIRAL AKA LAGAL.
In do sedaj še niso nikoli objavljali imenskih plač, pa je javnosti nekako uspelo priti do zaključka ali podpira ali ne stavko, a ne?

Pa sam ne podpiram ali sem proti, ker pojma nimam za kaj se gre.
Mi je pa ekstremno zanimivo, da so vsi višji policisti, navadnih policistov pa očitno ni. Izgleda rezultat samodejnega napredovanja po letih, kar je totalna neumnost.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pravkar povedal predsednik PSS, da dobijo vsi javni usluzbenci covid dodatke. Hhahaha. Res banana republika.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Mi je pa ekstremno zanimivo, da so vsi višji policisti, navadnih policistov pa očitno ni. Izgleda rezultat samodejnega napredovanja po letih, kar je totalna neumnost.

Višji policisti so zaradi izobrazbe ki je potrebna za zasedbo delovnega mesta. Šlo je za preimenovanje delovnega mesta policist v višji policist tako da ne gre za nobeno "samodejno napredovanje po letih". Ko začneš v policiji začneš z nazivom višji policist.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Tule bo pravno vprašanje ali so bili “Hojsovi” podatki o plačah pridobljeni skladno z Zakonom o dostopu podatkov javnega značaja , predvsem pa kako je bila določena ponovna uporaba pridobljenih podatkov. Ker najmanj tu mora prijeti kakšna varovalka, ker enostavno ne more biti res, da je kakorkoli v neki normalni državi (ups - govora je o Sloveniji) možno objaviti poimenski seznam plač vse zaposlenih. In tu se Nataša malo moti o zakonitosti Hojsovega spiska.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sam to morš bit res do podna usekan, da se skregaš s tistimi, k ti ščitjo rit.
Niti najmanj. Psihologija ti šepa.
Sedaj mu bodo še bolj ščitili rit, jim je pokazal kdo je glavni. Sedaj bodo še bolj ubogljivi, še bolj z veseljem vihteli pendreke na demonstracijah. Ker če se mu prikupijo, bo mogoče kaj od povišanja. So pač policaji.
Itak so pa tisti okoli Hojsa v zgornjem delu lestvice.

Ko konja z bičem po hrbtu tud bolje vleče.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Javni uslužbenec javna plača, ok brez konkretnih imen glede na delovno mesto, naj ljudje vedo kaj plačujejo.
Za zasebni sektor normalna praksa v razpisih, nič posebnega. :)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Spet meša meglo. V bruto plačah so še dodatki z materialnimi stroški, kot sta prevoz in hrana, vključeno plačilo nadur in dodatkov – dodatek za pripravljenost, dodatek za nočno delo, praznike in nedelje, pa kakšen poračun se bo našel.
Prav lepo je pogledat, da imajo nekateri plače, kot se reče in ne miloščine. Verjetno je užaljen, ker je na 75 mestu, tiho pa je o svojih bonitetah, ki verjetno znesejo kar nekaj plač policistov.
Ko pogledaš tiste pri št. 7500, ki imajo 1.500€ bruto . Žalost. 1.500 bruto je to cca 1.000 neto z vsemi dodatki.
Naj štrajkajo.
S tabo je vse vredu? Moj prijatelj pred pezijo ima 4.600 bruto. Komandir PP 4.300 bruto.
Čistilka PU Celje 1700 bruto.

Fantastične plače! Nimajo kaj štrajkat, le bolj pravično jih naj razdelijo med seboj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Ne bom gledal policijskih plač, pa če jih Hojs 10-krat objavi. Glede stavke in plač se morata zmeniti delodajalec in delavec. Pri nas je nenadoma vsako sranje stvar javnosti. Pojavi se zapuščen avto na trasi 2. tira, pa se že "kliče" javnost na pomoč. V DSO zmanjka mask, pa se prav tako kliče javnost na pomoč. Po drugi strani pa kup "odgovornih", ki skrbijo, da sistem teče in so kandidirali za vodilna delovna mesta.
Ne razumem sicer, zakaj se plače smatrajo za "tajne". Koga točno se ščiti s tem? Predvidevam da delodajalca, zapakira pa se stvar tako, da zgleda, da se ščiti delavca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in msenjur

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Ups, po novem je kaznivo izgovarjati božje ime v nepravem tonu...

Glede na obliko in ton zapisa bi mene bolj skrbelo kakšni kadri to prihajajo iz naše PF in so celo izvoljeni za sodnike?
Očitno osebki, ki so sveto prepričani v svoj "božji" prav in ne nikomur ne dopuščajo drugačnega razmišljanja, oz. ga zaradi tega označijo za "diktatorja, "fašista" itd...
...je to zaupanja vreden kader za sodnika, ki ga bodo spoštovali vsi prebivalci te države in verjeli v njegovo pošteno in pravično sojenje??
.
P. S.
Glede dikcijo, ki jo uporabljaš tudi sam, očitno nisi kaj prida "boljši" od dotične sodnice...
...pranje možganov deŁa.
:zavijazocmi:
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ali je morda kdo uspel dekodirati kaj so želje policistov s tole stavko? Kaj je njihov cilj? Zakaj se stavka sedaj, ko so vsi upravičeno veseli nad izplačili zaradi koronskih dodatkov? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kaj vsi bi meli več za manj dela...tak je pač narava človeka. pri nam hodijo ljduje ki so dejansko po 1 teden na bolniški na mesec jokat za povišico pa take fore, nič od nič, meli pa bi, ne sam to, pripravljeni so se kregat, nadirat .....stavkat.

Hojs jih je pojebo. Žal. Po videnem policisti pridelajo dovolj lepe plače za slovensko rajo. vzporedno bi rad videl, kako je v bolnicah med,. sestre in podobno.

dodatki so del plače, tako si jo pač izboljšuješ, jaz imam tudi z dodatki x2 takimi in drugačnimi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in Pepe