Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
6892. Mlinarič Matija hišnik V PU MURSKA SOBOTA 2.080,63 €

Ljudje dragi to ni normalno. Zdaj šele bodo učitelji skočili.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Vidim da se kar jezite. Ali nočete ali ne veste da to ni plača, ki jo dobi na račun. Sem pregledal seznam, ker imam čas. Tisti policisti, ki so na tereni, ki delajo, ki jih poznam, sem pričakoval večje plače. Policija je tipični primer JU. Tist, ki dela je premalo plačan. Pika. Tisti iz prvih listov seznama so po mojem mnenju pa kr bolj kot ne zrakomlati. Kolikor poznam JU je veliko delovnih mest pač nastavljenih. Da so te ljudi odmaknili, jih podkupili, da dajo mir. Dejstvo. Za dobrga jurja se policaji izpostavljajo! Dost so nori.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
pod 1500 bruto jih ima samo 1000ljudi, pa še to so športniki, neki štipendisti in podobno. ne seri.

Daj še podatke od realnih sektorjev. pa si tam.
"Vidim da se kar jezite. Ali nočete ali ne veste da to ni plača, ki jo dobi na račun. " :bonk:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kako so lahko tako različne plače pri istem nazivu?
Naprimer Višji policist je na dnu lestvice in tudi zelo zelo visoko. Kako lahko nekdo dobi x2, x3 osnovne plače? Kakšni so to dodatki samo za nekatere.
Ali pomočniki? Zelo nizko na plačilnih listah in zelooooo visoko. Za enako delovno mesto! Verjetno se pa napredovanja delijo bolj kot po zaslužnosti, po tem, kdo komu bolj nekam leze.
Kolk mi je znano, pri dveh sindikatih policije, štrajka samo eden. In kolk mi je znano, štrajkajo tisti, ki so najbolje plačani.
Naziv "višji policist" je v osnovi navaden policist. Tisti, ki še niso končali višje šole, bi potem moral imeti naziv "srednji policist". Ok, pa to niti ni talko pomembno nazivi. Še bolj neumni so kje drugje.
S to objavo o plačah, bomo "ovce" spet razdeljene z mnenji, kar je seveda dobro za politiko. In to je namen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Sajek kaj se jeziš. Pošlji prošnjo za službo, da boš imel dober dohodek. Če imaš še faks narejen si lahko hitro na zgornjem delu seznama. Kje je ovira?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Sicer pa me res zanima plačilna lista(se bolj pa delovne zadolžitve) snažilke z 1,8k ali hišnika z 2k brutto.
Počasi bom razumel zakaj se nekateri držijo službe v JS kot pes klobase in zakaj nekaterim privat sektor zapuščajo in jim je cilj JS.
Mi pa take razlike tudi meni niso čisto jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, tomi in lanos

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Vidim da se kar jezite. Ali nočete ali ne veste da to ni plača, ki jo dobi na račun. Sem pregledal seznam, ker imam čas. Tisti policisti, ki so na tereni, ki delajo, ki jih poznam, sem pričakoval večje plače. Policija je tipični primer JU. Tist, ki dela je premalo plačan. Pika. Tisti iz prvih listov seznama so po mojem mnenju pa kr bolj kot ne zrakomlati. Kolikor poznam JU je veliko delovnih mest pač nastavljenih. Da so te ljudi odmaknili, jih podkupili, da dajo mir. Dejstvo. Za dobrga jurja se policaji izpostavljajo! Dost so nori.

S tabo je vse ok? Gospodarstvo je pa kje s plačami?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
S to objavo o plačah, bomo "ovce" spet razdeljene z mnenji, kar je seveda dobro za politiko. In to je namen.

Politika je bila napadena...in politika se brani (za1x z legalnimi prijemi)....jaz bi rekel dost fer fajt za1x....

Tukaj bolj razdvaja sindikat ki štrajka....in to razdvaja prvo v svojih vrstah. Imajo lepe plače (glede na čas) in še večje bi....

Če bi se borili za, svoje terence na ulici bi jih razumel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in cappy

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
S tabo je vse ok? Gospodarstvo je pa kje s plačami?
Že 2007 sem imel v gospodarstvu 1500€ plačo. Res pa je, da sem imel delavnik skoraj cel dan. S peto stopnjo izobrazbe. Gradbeni tehnik. V moji ožji okolici ima marsikateri zaposleni v gospodarstvu večjo plačo kot policaji ali če rečem drugačev gospodarstvu imajo večje plače s 4 stopnjo izobrazbe kot JU s peto. Če gledamo osem urni delavnik. Nevem kje delate in kaj delate sam taka je realnost.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ahaa... počasi se bo ta tema spremenila v nabijanje.
Samo v vednost. V gospodarstvu (čeprav ni ti ta tema) in privat sektor ima vsak možnost iti. In nekateri z osnovnošolsko izobrazbo so uspešni privatniki in delodajalci. Od enakih, je veliko takšnih, ki vsako leto propadejo in se dodatno zadolžijo. (beri:nesposobnih) Tako da ne posploševati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Že 2007 sem imel v gospodarstvu 1500€ plačo. Res pa je, da sem imel delavnik skoraj cel dan. S peto stopnjo izobrazbe. Gradbeni tehnik. V moji ožji okolici ima marsikateri zaposleni v gospodarstvu večjo plačo kot policaji ali če rečem drugačev gospodarstvu imajo večje plače s 4 stopnjo izobrazbe kot JU s peto. Če gledamo osem urni delavnik. Nevem kje delate in kaj delate sam taka je realnost.
Zakaj pa si potem šel v JS? ;)
Predvidevam da bi bil v spodnji polovici tega seznama s tvojo plačo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.965
5.159
113
Tisti policisti, ki so na tereni, ki delajo, ki jih poznam, sem pričakoval večje plače. Policija je tipični primer JU. Tist, ki dela je premalo plačan. Pika. .... Dejstvo. Za dobrga jurja se policaji izpostavljajo! Dost so nori.

Zanimivo, gledam svoje znance (od prijateljev plač nisem gledal), pa sem pričakoval precej nižje plače. Lubadarski tehniki z šnel kursom v Tacnu. Terensko delo, jih je videti tudi na intervencijah, večino časa pa preživijo na postaji, ker baje ni denarja za patruljiranje. 4000 bruto + malica + prevoz (kjer živijo po 40km od delovnega mesta).

Ti si pa en bumbarček v smislu, da lakote na svetu ni, ker sem jaz zjutraj jedel Čokolešnik. V realnem sekotrju lahko večina samo sanja o takih plačah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Saj se ni treba kregat kje so višje plače. Vzemite povprečno plačo v gospodarstvu in povprečno v JS.
Aja, v JS je višja povprečna izobrazba..
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Zakaj pa si potem šel v JS? ;)
Splet okoliščin. Obseg dela je bil ogromen in po parih letih sem po zaključku gradbišča šel raje v gostilno urejat stvari za druge dni kot domov. Dokaj hitro sem spoznal da tako ne gre več. Plačo imam manjšo a sem se nekak našel. Če bodo spremembe bodo kmalu, ker sem le v letih, ki počasa zmanjkuje maneveskega prostora. Nimam popoldanskega dela ali fuša. Plača je živi se skromno. Družina je le na prvem mestu.