Peugeot 3008, 5008 model 2021

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Menjalnik bi moral biti Aisinov, tako da ne smelo biti težav, tudi vozi se kot je treba.

Vsekakor pa je modro kdaj v njem tudi zamenjati olje. Lifetime fill so pravljice.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Kakšne težave je za pričakovati z 1.5 BlueHDI 130 motorjem in EAT8 menjalnikom v novem 5008?

Opcija, ki se mi ponuja mi ne omogoča 2.0 motorja...
V Berlingotu z 6.prestavami se odlično obnese. Ima dovolj moći in je solidno poskočen, poraba pa se vrti med 6 - 6,5 mešane vožnje.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kakšne težave je za pričakovati z 1.5 BlueHDI 130 motorjem in EAT8 menjalnikom v novem 5008?

Opcija, ki se mi ponuja mi ne omogoča 2.0 motorja...
Z menjalnikom ni nekih znanih težav smo pa imeli na firmi 2 x utrgane verige za pogon ventilov v glavi motorja enkrat je to bilo na 150.000 km in in en primer pri 70.000. Ta veriga ni tista ta glavna (kao zobati jermen) ampak na videz nepomembna dokler je ne vzame hudič. Mislim, da nikjer ni omenjeno, da bi se sploh morala kadar koli menjat pri vzdrževanju vozila. Ampak Francozi so pač Francozi in vedo šlampasto narest tudi tisto kar je nemogoče šlampasto narest. Bom jutri napisal kako se točno reče tej verigi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, sad in Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
985
113
Celje
Obišči stran
Z menjalnikom ni nekih znanih težav smo pa imeli na firmi 2 x utrgane verige za pogon ventilov v glavi motorja enkrat je to bilo na 150.000 km in in en primer pri 70.000. Ta veriga ni tista ta glavna (kao zobati jermen) ampak na videz nepomembna dokler je ne vzame hudič. Mislim, da nikjer ni omenjeno, da bi se sploh morala kadar koli menjat pri vzdrževanju vozila. Ampak Francozi so pač Francozi in vedo šlampasto narest tudi tisto kar je nemogoče šlampasto narest. Bom jutri napisal kako se točno reče tej verigi....
Mah ja sej tako kot utrga jermen, tako lahko utrga verigo. Kolikor berem tudi kak nemški izdelek ni imun na to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
985
113
Celje
Obišči stran
Sem se načeloma odločil in zaenkrat tako na "mehko" rezerviral 5008. Predviden prevzem prvi teden novembra.
Imam še opcijo stornacije naročila, tako, da če me prepričate, da ne bo ok, si še lahko premislim :)

Gre pa za 5008 GT 1.5 BlueHDi 130 EAT8, bela nacre metal barva, sedeži TEP & Alcantara Mistral 'Glanon'
+ Black Pack + Prtljažna vrata s prostoročnim upravljanjem + Ogrevani prednji sedeži + Park Assist + Visiopark 2.

Bi imel vsaj še Focal ozvočenje, ampak žal ni bilo opcije pri tej dobavi.
 

Priponke

  • Peugeot-5008.jpg
    Peugeot-5008.jpg
    175,6 KB · Ogledi: 150

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Naj ti služi, srečno vožnjo.
Sem se načeloma odločil in zaenkrat tako na "mehko" rezerviral 5008. Predviden prevzem prvi teden novembra.
Imam še opcijo stornacije naročila, tako, da če me prepričate, da ne bo ok, si še lahko premislim :)

Gre pa za 5008 GT 1.5 BlueHDi 130 EAT8, bela nacre metal barva, sedeži TEP & Alcantara Mistral 'Glanon'
+ Black Pack + Prtljažna vrata s prostoročnim upravljanjem + Ogrevani prednji sedeži + Park Assist + Visiopark 2.

Bi imel vsaj še Focal ozvočenje, ampak žal ni bilo opcije pri tej dobavi.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.979
113
Adblue napaka ni v porabi secnine ampak defektnih rezervarjih le-te. To ne popravljajo ampak menjajo (1000€)
Jurja za menjavo plastičnega rezervarja. Koliko potem pride servis česa resnega?
Drugače pa ker debil se je spomnil razvijat 3 celinderski 1.2 motor v avto tipa 3008. Enako sranje je sedaj pri Oplu. 1.2 motor v Grandlandu. Pa fak no.
Prihajajoča Astra zraven hibrida, ki je po mojem beta verzija, je na voljo samo 1,2 bencinc ali 1,5 dizl. Kaj je resen proizvajalec je danes sposoben samo dva motorja narest?
V moji Astri je 1.4 štirivaljnik praktično neslišen, ne trese, poraba pa na relacijah 6.5 po BC (realno nekaj več), pa je tempomat vedno nastavljen med 140 in 150, karavanski kuferam je zmerom poln, v avtu pa 2 odrasla in 2 otroka. 5 meterski čoln mu tudi ni problem iz vode potegnit.
Kako se 1.2 tricilindraš pelje pri 150 sploh ne upam pomislit.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Jurja za menjavo plastičnega rezervarja. Koliko potem pride servis česa resnega?
Drugače pa ker debil se je spomnil razvijat 3 celinderski 1.2 motor v avto tipa 3008. Enako sranje je sedaj pri Oplu. 1.2 motor v Grandlandu. Pa fak no.
Prihajajoča Astra zraven hibrida, ki je po mojem beta verzija, je na voljo samo 1,2 bencinc ali 1,5 dizl. Kaj je resen proizvajalec je danes sposoben samo dva motorja narest?
V moji Astri je 1.4 štirivaljnik praktično neslišen, ne trese, poraba pa na relacijah 6.5 po BC (realno nekaj več), pa je tempomat vedno nastavljen med 140 in 150, karavanski kuferam je zmerom poln, v avtu pa 2 odrasla in 2 otroka. 5 meterski čoln mu tudi ni problem iz vode potegnit.
Kako se 1.2 tricilindraš pelje pri 150 sploh ne upam pomislit.
Problem je/bil s črpalkami sečnine ker jih je sečnina zalivala zaradi slabega tesnenja. Kdor je/še redno servisiral na pooblaščenem servisu, so menjali v garanciji kolikor je meni znano ( tudi s pretečeno tovarniško garancijo).
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Problem je/bil s črpalkami sečnine ker jih je sečnina zalivala zaradi slabega tesnenja. Kdor je/še redno servisiral na pooblaščenem servisu, so menjali v garanciji kolikor je meni znano ( tudi s pretečeno tovarniško garancijo).
Od kje ti info o zalitih crpalkah? To je glede na konstrukcijo prakticno nemogoce
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Ni res, servisi bluzijo. Sem podrl vec kao defektnih rezervarjev in nikjer ni bila pumpa zalita. Itak pa je pumpa neprodusno zalit kos plastike in vse ostalo zraven je tesnjeno s silikonom in lakirano...Mislim da pumpa kvecjemu zašteka in/ali kristalizirana secnina zamasi kak prehod. Servis itak s Proxio odcita 'prenizek tlak' secnine, zato mislijo da je pumpa fuc....
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A pa tu pride v poštev kakšno preventivno ravnanje? V smislu, da bi bil adblue tank vedno čimbolj poln? Pol nima kaj oz. kje kristalizirat. Predvidevam da se kristalčki naberejo po steni tanka.