Peugeot 1.2 puretech mlinček kuri olje

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
522
97
28
Motorji serije prince niso kaj prida, v bistvu ni Bmw nic doprinesel, kar se tice kvalitete..slabe ketne, sponarji, puscanje tekocin, zanic regulatorji faznega zamika ipd.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Sem za čas servisa dobil nadomestnega 5008 z 1.2 PURETECH 136 MHEV.
Po mestu je zanimivo, ker zna precej agresivno zavirati z elektro motorjem. Tudi po parkirišču se prestavi na elektriko :)
Ni kaj dosti tišji od diesel motorja, se pa prav lepo pelje. Če si malce bolj grob s pedalko za plin pa gre poraba takoj v višave.
Mestna vožnja in regionalka me je poraba v bistvu presenetila, ker če sem pazil, sem bil nekje na nivoju diesla.

Odpeljal sem pa tudi en tak moj "klasični" dnevni 30km krog. Večina AC in tempomat na 120 in malenkost regionalke. Razlika v porabi 1,4l/100km.

Malo? Veliko? Meni še vedno diesel bolj sede in ne bo bencina na vmesni postaji do polne elektrike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.303
1.065
113
Glede na potencialne možne težave z elektroniko ( francozi pač ) bi rekel da je to malo
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Zanimivo, da mild hibrid sploh naredi kako razliko pri pospeševanju in zaviranju. Vprašanje, koliko dalj te baterije zdržijo od navadnega S/S akumulatorja, ki je že tako ali tako precej zasoljen glede cene. Varianta za mild hibrid pa so najbrž še x 5.
Nekoč pa sem imel avto, kjer je akumulator s preobleko znamke (zelo verjetno original prva vgradnja), bilo potrebno menjati v 11-em letu življenja vozila. Pa je bil diesel in ne ravno lahkotnega vžiga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Stellantis je konec marca podaljšal garancijo na 10 let oz. 175.000 km za vse Puretech motorje izdelane med aprilom 2014 in junijem 2022. Pogoj je redno vzdrževanje in menjava jermena na 6 let oz. 90.000 km.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Garancija verjetno vseeno, samo da je by the book. Če pa je to jamstvo potem pa verjetno samo pooblaščenec.
Servisiran mora biti pri pooblaščencu.

In order to benefit from this extended warranty, owners must ensure that their vehicle has been serviced in accordance with the manufacturer's recommendations by an authorised repairer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Hanzi