"Penasto vmešati"

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Kako se to naredi?
"Rumenjake, sladkor in polovico vode penasto vmešamo."
Meni se zadeva sesiri.

lp
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Mogoče moraš najprej dobro stepsti rumenjake, počasi dodajati sladkor in nato še vodo POČASI
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Cuker in rumenjak ni problem penasto umešati (klasični postopek pri vseh biskvitih).

Dejansko je lahko problem samo voda (prehitro, mogoče napačna temperatura,.. - ne vem, ugibam, ker nikoli nisem imela opravka z receptom, kjer bi se poleg še penasto vmešala voda).
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Kot so ze povedali... Sladkor in rumenjak se res data super penasto vmesat, pri vodi pa ne vem - jaz sem delala rulado nazadnje, ko je blo treba vodo dodat in ni blo problemov.
Prava kolicina oz. ce delas po receptu, najbrz ne bi smelo bit problemov...

Z mixerjem mesaj hitro, na drugi stopnji ali tretji, vsake toliko se ustavi in poglej kaksna je zmes, pa nadaljuj. Ne vem ves, to moras dobit obcutek in dostkrat delat kej takega, pa ti preide v kri...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
aja, ena napakcia je gor. Sem iz napačnega recepta skopiral
Penasto je potrebno vmešati maslo pa cuker: "V posodo damo zmehčano maslo in sladkor, ter ju penasto umešamo"

lp
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Maslo more bit na sobni temperaturi obvezno.
Ce ni, ali pa si pozabil, ga daj pac kolikor ga potrebujes v en mini loncek pa na stedilnik samo toliko da se zacne mehcat.

Sladkor pa; a more bit kristalni al v prahu? Najbrz kristalni... S kristalnim je full tezko mesat, js ga ponavadu zmeljem v prah ker se lazje potem naprej dela in se nikol ni blo nc narobe potem s testom.

Zdej js to mesam ponavadi kr z metlico, ceprav od zacetka ti bo lazje kar z navadno vilico, narest neko maso, potem naprej pa z metlico.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
To ni noben problem penasto vmešati.
Pazi samo na to, da je maslo res zmehčano (NE stopljeno!).
Torej moraš maslo najprej pustiti par ur izven hladilnika, pa bo šlo.