Peč na pelete +...

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ja izkoristek je nekoliko slabši pri feroliju 91-93% to ti je kombinirka.
samo peletna kot sem ti napisal dva tipa zgoraj so pa višji
če nimaš goše
grin1.gif
je pač tako da moraš drva kupiti so pa tudi bolj poceni od olja
moje razmišljanje kot monterja so pač taka:
grims-1.gif
pol pa drva ko sem doma
druga stvar pa je in bo cena energentov
cry12bpy.gif

povpraševanje po peletih se je znatno povečalo
shocked-1.gif

imam pa vseeno na izbiro dva energenta za kurit
aplauz.gif


pozdrav.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif

Pozdrav!
No ker si načel sem seveda radoveden zato prosim povej kaj več. Kakšno je tvoje mnenje o teh pečeh in seveda kakšne so pripombe na servis teh peči tako, da bom pripravljen v naprej in da ne bo presenečenj.

LP
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif

Pozdrav!
No ker si načel sem seveda radoveden zato prosim povej kaj več. Kakšno je tvoje mnenje o teh pečeh in seveda kakšne so pripombe na servis teh peči tako, da bom pripravljen v naprej in da ne bo presenečenj.

LP

boš videl če ti kaj crkne
cry12bpy.gif


pozdrav.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif

Pozdrav!
No ker si načel sem seveda radoveden zato prosim povej kaj več. Kakšno je tvoje mnenje o teh pečeh in seveda kakšne so pripombe na servis teh peči tako, da bom pripravljen v naprej in da ne bo presenečenj.

LP

boš videl če ti kaj crkne
cry12bpy.gif


pozdrav.gif


Heh sej vrjetno ni hotel da ''pljuvaš'' čez serviserje, ampak da pač kot monter takih peči nas opozoriš na možne ''slabosti''. Da ne bo na koncu tako, da bomo tako peč dal notr ki stane 2300€, pa vsak let imel lihk ene tok stroška še z serviserji
rolleyes-1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif

Pozdrav!
No ker si načel sem seveda radoveden zato prosim povej kaj več. Kakšno je tvoje mnenje o teh pečeh in seveda kakšne so pripombe na servis teh peči tako, da bom pripravljen v naprej in da ne bo presenečenj.

LP

boš videl če ti kaj crkne
cry12bpy.gif


pozdrav.gif


Heh sej vrjetno ni hotel da ''pljuvaš'' čez serviserje, ampak da pač kot monter takih peči nas opozoriš na možne ''slabosti''. Da ne bo na koncu tako, da bomo tako peč dal notr ki stane 2300€, pa vsak let imel lihk ene tok stroška še z serviserji
rolleyes-1.gif

Točno to, če kaj veš povej, drugače je bolje bit tiho. Sam kot sem rekel ne bom dajal nobenih ocen predno ne bo kurilne sezone konec. Sem se pa pogovarjal s parimi lastniki te peči in ni bilo zaslediti velikega negodovanja ali pritožb glede pokvarljivosti tako, da ......? Bomo videli !

LP
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
No jest upam da ti bo delala tako kot more, da boš po koncu rekel da je stvar vredu in da se ''splača'' vgradit notr...
Sej jest si ubistvu samo pripravljam ''teren'' letos sm naročil še olje, spomladi pa veselo na delo in zamenjam tole in dam notr pelete/kombinirano...
smile-1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
No jest upam da ti bo delala tako kot more, da boš po koncu rekel da je stvar vredu in da se ''splača'' vgradit notr...
Sej jest si ubistvu samo pripravljam ''teren'' letos sm naročil še olje, spomladi pa veselo na delo in zamenjam tole in dam notr pelete/kombinirano...
smile-1.gif

ta peč kombinirka je v redu vredna svojega denarja
grin1.gif

osebno poznam serviserja ,
aplauz.gif
zanesljiv
pa sena spomlad čujemo.
pri biodomu pa je tako serviserji so slab odziv (dolgo čakanje ) kar moti stranke pozimi če kaj ne dela
ker je konkurenca velika se bodo verjetno popravili glede odziva
10.gif
peč pa je kvalitetna tako da ni bojazni glede nakupa.
tudi najboljše stvari včasih zatajijo in jih je treba sevisirati .

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
@Jurga, eno vprašanje k vidm da se spoznate na stvari, pa da vas še mal povprašam če smem?
smile-1.gif


Zanima me če so vam kotli Eco in gorilniki EcoM2 kaj poznani? Gre pa za slovenski prozvod, če se ne motim?

Pa še neki stvari sm najdu, k me tud zanima tvoje mnenje:
- Za Ferrolli je bila pripomba, da je cev gorilnika iz nekvalitetnega materiala in enostavno pregori po ca. 2 letih.
- Ferolija so kar precej popljuvali zaradi nezanesljivosti in kratke življenjske dobe.

Teli dve izjavi sta mi najbolj padli v oči... hvala za odgovore
wink-1.gif
)

LP
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ali je sploh kater iizmed vas postavil vprašanje :koliko kg peletov porabi peč v eni uri obratovanja?, če ni postavljam vbprašanje jaz.Sem pa slišal da nekje 7 kg -12 kg , je to res?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.358
113
Sicer je to malo oglasno sporocilo, mogoce bo komu koristilo... Kolega se ukvarja s preprodajo lesa in bo zase pripeljal pelete iz BiH. Jaz sem ze za kolegico dodal narocilo za 1t. Cena je baje okoli 220Eur/t. Ce koga zanima kaj vec, pa naj se name obrne na p.m.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Sicer je to malo oglasno sporocilo, mogoce bo komu koristilo... Kolega se ukvarja s preprodajo lesa in bo zase pripeljal pelete iz BiH. Jaz sem ze za kolegico dodal narocilo za 1t. Cena je baje okoli 220Eur/t. Ce koga zanima kaj vec, pa naj se name obrne na p.m.

Tudi o tem sem že nekaj bral na forumih ja, ampak ima večina probleme s temi pelete... Govorim kar sem prebral, kakšno je dejansko stanje jaz nemorm govorit, ker še nimam tega =)

pozdrav.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Velika razlika je v kvaliteti, iz čiste bukovine z certifikatom ali iglavcev z lubjem vred so cenejši vendar zelo slabi, iz uvoza.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.358
113
Se bom pozanimal kaksni so po specifikacijah, bo pa tudi za njega to prvi poskus teh peletov.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Se bom pozanimal kaksni so po specifikacijah, bo pa tudi za njega to prvi poskus teh peletov.

Kokr sm jest bral na drugih forumih, so tudi prakticiral s temi peleti pa se ni neki zelo obnesl, so imel potem kr probleme...


pozdrav.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Pozdravljeni

Mene pa zanima, ali lahko za kurjenje s peleti uporabim obstoječo peč na olje? Seveda da zamenjam gorilnik?

Hvala
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Mene pa zanima, ali lahko za kurjenje s peleti uporabim obstoječo peč na olje? Seveda da zamenjam gorilnik?

Hvala

Zdravo.

Vem da se nekatere peči dajo predelat na peč na pelete, odvisno je kero pec imas...mislm da najbol da prasas ksnga lokalnga centralca...

LP
pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Mene pa zanima, ali lahko za kurjenje s peleti uporabim obstoječo peč na olje? Seveda da zamenjam gorilnik?

Hvala

ČE IMA DOVOLJ VELIKO KURIŠČE
sprasujem se.gif

DRUGI PROBLE3M PA JE KAKO BOŠ ČISTIL PEČ OD PEPELA
TRETJE VSI KI PRODAVAJO GORILNIKE PRAVIJO DA GRE ,KO TI GA PRODAJO PA SE ZAČNE IZGOVARJATI NA PEČ --SAMO NA GORILNIK NE

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
@Jurga, eno vprašanje k vidm da se spoznate na stvari, pa da vas še mal povprašam če smem?
smile-1.gif


Zanima me če so vam kotli Eco in gorilniki EcoM2 kaj poznani? Gre pa za slovenski prozvod, če se ne motim?

Pa še neki stvari sm najdu, k me tud zanima tvoje mnenje:
- Za Ferrolli je bila pripomba, da je cev gorilnika iz nekvalitetnega materiala in enostavno pregori po ca. 2 letih.
- Ferolija so kar precej popljuvali zaradi nezanesljivosti in kratke življenjske dobe.

Teli dve izjavi sta mi najbolj padli v oči... hvala za odgovore
wink-1.gif
)

LP
pozdrav.gif

DA TI ISKRENO POVEM
grin1.gif


pozdrav.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
@Jurga, eno vprašanje k vidm da se spoznate na stvari, pa da vas še mal povprašam če smem?
smile-1.gif


Zanima me če so vam kotli Eco in gorilniki EcoM2 kaj poznani? Gre pa za slovenski prozvod, če se ne motim?

Pa še neki stvari sm najdu, k me tud zanima tvoje mnenje:
- Za Ferrolli je bila pripomba, da je cev gorilnika iz nekvalitetnega materiala in enostavno pregori po ca. 2 letih.
- Ferolija so kar precej popljuvali zaradi nezanesljivosti in kratke življenjske dobe.

Teli dve izjavi sta mi najbolj padli v oči... hvala za odgovore
wink-1.gif
)

LP
pozdrav.gif

DA TI ISKRENO POVEM
grin1.gif


pozdrav.gif

Haha sm že mislu da si zaspal oz. čist neaktivn postal na forumu
cool-1.gif


Ej hvala hvala za tole, odločitev je že mal lažja...lihk zdej sm dobil en ponudbo: Kombinirana peč Ekona TN-E-2-P pa gorilec Eco M2 5-35kW za dobre 3k€, kar mi je tud še kar ''znosna'' cena
cheer.gif


pozdrav.gif
LP