Peč na pelete +...

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Pozdravljeni,

najprej da se opravičm ker načenjam novo temo o pečeh na pelete ampak me ne zanima katero firmo nej dam notr ipd.

Zanimajo me podjetja, s.p., ki se ukvarjajo z inženiringom in samo vgradnjo v Kranju oz. njegovi okolici; predvsem dobre/slabe izkušnje, kakšen je način dela, odnosi ipd.

Hvala!
LP
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Slišal pohvale za Servis ogrevalnih naprav Bevk. Je pa iz Stražišča.
(04) 231 10 60 ali (041) 626 379
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
to ti je tako !
koliko si sploh pripravljen odšteti za peč
sprasujem se.gif

povej nekaj več kaj želiš pa se pogovarjajmo naprej vsak hvali svojo peč ki jo ponuja ali pa stranka ki jo ima vgrajeno.
tako boš slišal o eni peči vse dobro ,po drugi strani pa slabo
grin1.gif


pozdrav.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
to ti je tako !
koliko si sploh pripravljen odšteti za peč
sprasujem se.gif

povej nekaj več kaj želiš pa se pogovarjajmo naprej vsak hvali svojo peč ki jo ponuja ali pa stranka ki jo ima vgrajeno.
tako boš slišal o eni peči vse dobro ,po drugi strani pa slabo
grin1.gif


pozdrav.gif

Ok. Evo govorim o peci na pelete+zalogovnik (cca 500l) pa o gorilcu in seveda sami montazi... Nekje sm racunal da bi dal med 3-5k €.. Nimam namena notr dajat nekih sodobnih peci da imaju ful elektronike pa tega drobovja not...nekak en srednji rang sm si zamislu...

Hvala za odgovor/-e

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik john pravi:
centrometal peč na palete

mene moti pri njej sama velikost in precej komplicirano čiščenje pepela... (kot videno na sejmu)
drugače je pa menda ok.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Dobre/slabe izkusnje z pecmi ETA, Froling al pa Feroli?
Ceprov naj bi ble te nekak v samem vrhu, a se motim?

LP
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Sam imam Guntamatic Biostar W in sem zelo zadovoljen.

Ne moreš pa primerjat Feroli z najdražjimi pečmi.

LP Sandi
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik sandichamp pravi:
Sam imam Guntamatic Biostar W in sem zelo zadovoljen.

Ne moreš pa primerjat Feroli z najdražjimi pečmi.

LP Sandi

Ja o tebi sm že bral ja kle na alterju k je bla podobna zadeva.... ampak cca 9k€ mi je pa mal prehuda invensticija...
Če bi že dal tok za tako invensticijo, bi mogu najprej zamenjat okna in fasado =))

Niti ne gledam najdražje peči, kokr sm reku nekje srednji razred, kar pa se za ene 3-5k€ kr dobi an?!

Useen hvala za nasvet!

LP
 
Nazadnje urejeno:

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
3-5k€ samo za peč ali za vse skupaj (peč, zalogovnik, regulacija, montaža itd.)? Če je znesek za vse skupaj boš za tak denar v principu dobil navaden kotel na trda goriva (npr. Viadrus ali Atmos) z dodanim peletnim gorilnikom in to je to.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
3-5k€ samo za peč ali za vse skupaj (peč, zalogovnik, regulacija, montaža itd.)? Če je znesek za vse skupaj boš za tak denar v principu dobil navaden kotel na trda goriva (npr. Viadrus ali Atmos) z dodanim peletnim gorilnikom in to je to.

Kaj več pa še potrebujem?
sprasujem se.gif
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
... ampak me ne zanima katero firmo nej dam notr ipd.

Nič. Grelo bo v vsakem primeru. Glej zgornji citat - lahko bi na začetku bolje opredelil kaj iščeš in bi dobil bolj uporabne odgovore. Tako pa smetimo temo z ETAmi, Frolingi, Guntamatici ipd.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Citat:
... ampak me ne zanima katero firmo nej dam notr ipd.

Nič. Grelo bo v vsakem primeru. Glej zgornji citat - lahko bi na začetku bolje opredelil kaj iščeš in bi dobil bolj uporabne odgovore. Tako pa smetimo temo z ETAmi, Frolingi, Guntamatici ipd.

Ok se opravicujem ker sm povrsno povedal...glej v cem je problem: hisa je zgrajena v 90-ih letih, izolacija je t.i. "Sendvic", okna so notr dvoslojna tud to ni neki dobr...in zdej mam namen da bi dal notr eno pec za cca 5k€ (vsaj za ta prehodn obdobje) k se mi bo se useen poznal na denarnici, ker pec kot je ETA, Froling,...so kr sodobne peci in pridejo se bolj do izraza na dobro izoliranih hisah...nwm no tezko je bit kle pametn, sam dejstvo je da morm tale olje skenslat ker letijo cene v nebo, se useen bo mal slabsa pec na pelete bols kot pa ta kurilno olje zdej...a mam prov?

LP
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
vidim do so se vsi izčrpali
stupid-1.gif

če hočeš samo pelete je to COLLWX ali EKOLINE HOME peč je od istega proizvajalca
cena primerna izkoristki 96 % ceno pa si preveri ker nihajo nekaj dajo popustov ko je akcija,drugače je pa super zadeva sem jih par zmontiral stranke zadovoljne.
cheer.gif

najbolj poceni je sedaj kombinirana peč drva -peleti FEROLI cena kompleta je 2300€ pri meni še popust.
evo to ti je za enkrat vse .

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav !

Ne bom še nič hvalil, ker bo prva zima z Biodom 27. Lahko pa pohvalim firmo Gipo (svetovanje, montaža, prijaznost)

LP
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim do so se vsi izčrpali
stupid-1.gif

če hočeš samo pelete je to COLLWX ali EKOLINE HOME peč je od istega proizvajalca
cena primerna izkoristki 96 % ceno pa si preveri ker nihajo nekaj dajo popustov ko je akcija,drugače je pa super zadeva sem jih par zmontiral stranke zadovoljne.
cheer.gif

najbolj poceni je sedaj kombinirana peč drva -peleti FEROLI cena kompleta je 2300€ pri meni še popust.
evo to ti je za enkrat vse .

pozdrav.gif

Zdravo,

no neki na ta način me tud zanima, eden izmed edinih, ki je povedal za enkrat to kar me res zanima...
Tud to Feroli kombinirano sm že gledu, pa me zanima a se mi bolj splača kombinirano dat notr, al samo na pelete?
(nimam pa svojega gozda, al pa lesa viška- seprav bi mogu les kupovat), a je izkoristek kej slabši pr kombiniranih? k lihk vidm da se spoznaš na te stvari mi mal povej prosim
smile-1.gif


LP